Бойова підготовка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бойова́ підгото́вка — це система заходів, які плануються, організовуються і проводяться з метою навчання та виховання особового складу окремих категорій військовослужбовців, підготовки і злагодження підрозділів, частин, з'єднань, органів управління (штабів) веденню бойових дій та виконання інших завдань за призначенням, а також для підтримання встановленої бойової готовності.

Бойова підготовка проводять в збройних силах всіх держав в мирний і воєнний час. Бойова підготовка тісно пов'язана з морально-психологічною підготовкою військовослужбовців, вихованням у них високих морально-бойових якостей і є одним з найважливіших елементів, яким значною мірою визначається висока бойова готовність збройних сил (військ).

Бойова підготовка військ проводять відповідно до вимог наказів, настанов, керівництв, курсів стрільб і водіння, а також програм бойової підготовки. В процесі бойової підготовки військ дотримують послідовність в засвоєнні знань і навичок військовослужбовців, застосовують різні форми і методи їх навчання.

Формами бойової підготовка є: тактичні заняття та різні тактичні навчання, військові ігри на місцевості і на топографічних картах, штабні тренування, ігри і навчання, маневри військ тощо. На заняттях і навчаннях, що проводяться в полі (в повітрі, на морі), забезпечується спільна підготовка командирів, штабів, військ і органів тилу в умовах, максимально наближених до бойових.

Основу бойової підготовки сухопутних військ складає польова виучка, ракетних військ стратегічного призначення, військ ППО країн і ВПС — бойова виучка, а ВМС — морська виучка.

Методика бойової підготовки військ є елементом програм у військових академіях і військових училищах.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія «А—БЮРО» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза А. А. ГРЕЧКО — председатель. — М.: Воениздат, 1976. — Т. 1. — С. 515-519. — ISBN 00101-030. (рос.)