Авл Плавтій (консул-суфект 29 року)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Авл Пла́втій (лат. Aulus Plautius, 5 — після 57) — політичний та військовий діяч ранньої Римської імперії, консул-суффект 29 року.

У домі Авла Плавтія (кадр з кінофільму .

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Плавтієв. Син Авла Плавтія, консула-суфекта 1 року до н. е., та Вітелії. У 29 році став консулом-суфектом (разом з Луцієм Ноннієм Аспренатом). З 36 до 42 року як імператорський легат керував римською провінцією Паннонія.

У 43 році імператор Клавдій призначив Авла Плавтія очолити військову кампанію із захоплення Британії. Плавтій висадився в Британії, дійшов до північного берега Темзи. Втім на диво швидке просування Плавтія не влаштовувало імператора Клавдія, який хотів особисто отримати тріумф. Тому Плавтій став чекати прибуття імператора з рештою війська. Після прибуття імператора брити незабаром були розбиті, Клавдій повернувся до Риму, залишивши Плавтія для захисту знову підкорених володінь. Цього ж року, перемігши у декількох битвах володаря південних британських племен Каратака, римський військовик захопив практично усю південну та центральну Британію. Тут як намісник залишався до 47 року. По поверненню отримав овацію. Після 57 року про його долю немає відомостей.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Помпонія Грецина

Діти:

  • Авл Плавтій

У мистецтві[ред.ред. код]

  • Авл Плавтій є персонажем роману Генрика Сенкевича «Quo Vadis».
  • Він є персонажем роману Саймона Скарроу «Заволодіння орла» (англ. The Eagle's Conquest), який присвячений навалі римлян до Англії.
  • У 1951 році знятий американський епічний фільм «Камо грядеши», де одним з персонажів є Авл Плавтій, якого зіграв британський актор Фелікс Еймлер.

Джерела[ред.ред. код]

  • George Patrick Welch (1963), Britannia: the Roman Conquest and Occupation of Britain (англ.)
  • Anthony R Birley (1981), The Fasti of Roman Britain, pp. 37–40 (англ.)