Вікіпедія:Шаблони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вікіпедія:Ш)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nuvola filesystems folder template.png

Шаблони Вікіпедії — це спеціальні сторінки Вікіпедії, що призначені для розширення функціоналу Медіавікі. Усі такі сторінки мають у назві префікс Шаблон:. Цей префікс створює простір назв шаблонів.

Шаблони є потужним засобом покращення організації Вікіпедії. Користуйтесь наявними шаблонами та додавайте свої за потреби. Будь ласка, додавайте опис шаблону після його створення на потрібну підсторінку (перелік наведено нижче або в категорії Категорія:Шаблони (504)).

Щодо технічних подробиць див.Довідка:Шаблони.

Ambox important.svg Зверніть увагу: майже в кожного шаблону, якщо вони відрізняються чи мають специфіку, яка різниться від вищенаведеної, у тексті, або на сторінці його обговорення, або в його документації наведені правила використання шаблону. Будь ласка, дотримуйтеся їх. У незрозумілих випадках звертайтеся насамперед до інтервікі — посилань за вікіданими, бо більшість шаблонів створені та адаптовані з іншомовних вікіпедій (переважно з англійської та російської).

Шаблони і категорії[ред. код]

Категоризація шаблонів[ред. код]

У процесі створення шаблону категоризуйте його за допомогою додавання коду: <noinclude>[[Категорія:Шаблони:<тема>]]</noinclude> щонайменше в одну з підкатегорій категорії «Шаблони».

Якщо у шаблону є сторінка документації, розмістіть категорію саме на сторінці документції. [⇨]

Категорії для шаблонів[ред. код]

Категорії простору назв шаблонів називаються із префіксами штучного підпростору назв, через двокрапку. Нижче наведені приклади іменування категорій шаблонів із відповідними батьківськими категоріями:

Така стандартна схема іменування категорій значно спрощує пошук категорій і дозволяє автоматизувати маніпуляції з просторами назв (наприклад, див.Категорія:Шаблони для маніпуляцій з простором).

Ambox important.svg В інших вікіпроектах (напр. англійська Вікіпедія) такого стандарту іменування категорій шаблонів не існує.

При створенні категорії шаблонів, будь ласка, позначте її шаблоном {{Категорія шаблонів}} або {{Навігація для категорій}} із їх відповідними параметрами.

Метакатегорії, або категорії-контейнери для шаблонів[ред. код]

Категорії-контейнери або метакатегорії — це такі категорії, що містять лише підкатегорії і групують їх (підкатегорії) за певною ознакою.

Головні метакатегорії шаблонів:

Усі категорії шаблонів, які позначені шаблоном {{Категорія шаблонів}} потрапляють у метакатегорію спостереження Категорія:Категорії шаблонів Вікіпедії (2708).

Шаблони, що додають категорію[ред. код]

Такі шаблони повинні міститись у Категорія:Шаблони, що додають категорію (6) (на практиці ця теза застаріла, приблизно половина усіх сучасних шаблонів її не дотримується, а з такою кількістю вищеназвана категорія депрекована, рудимент). Для можливості вимкнення категоризації сторінки власного включення шаблон повинен обробляти стандартизований параметр |nocat= (аналог boolean типу даних, де умовою true є наявність будь-якого вмісту), який залишається невизначеним або визначеним порожнім. Його слід заповнювати лише при використанні шаблону на сторінках, на яких треба вимкнути автоматичну категоризацію цим шаблоном.

Документація шаблонів[ред. код]

Якщо шаблон достатньо специфічний і місткий, щоб мати власну документацію, створіть її. Зазвичай, створюється окрема сторінка документації. Для цього викорстовується спеціальний шаблон {{Документація}} — до коду редагованого шаблону слід додати в кінці: <noinclude>{{Документація}}</noinclude>.

Створена підсторінка документації для шаблону має носити назву /документація — українською, з малої.[1]

Якщо документація закоротка для створення окремої підсторінки, використовуйте {{Документація|текст=}} — це не створює окрему сторінку документації, адже документація наводиться безпосередньо на сторінці редагованого шаблону.

Параметри шаблонів[ред. код]

Окрім фіксованого тексту (власного вмісту) шаблон Вікімедіа має можливість виводити віківміст, наявність якого передбачено за певних умов, які задаються наявністю або вмістом переданих у його виклику (сторінкою, де він міститься) параметрів шаблону.

Параметр шаблону (тут — Вікімедіа-шаблону; також: аргумент шаблону, часто поле шаблону) — віківміст, послідовність символів, яка передається рушієм MediaWiki для подальшої обробки як параметр шаблону і оброблюється парсером, як рядок символів Unicode.

Стандарти назв параметрів шаблонів[ред. код]

У різних вікі прийняті чи усталені, як найрозповсюдженіші, різні конвенції називання параметрів. Слід зауважити, що назва параметра сприймається як повнорядковий ідентифікатор (пробіли на початку чи в кінці рядків як ідентифікаторів, так і вмісту іменованих параметрів відкидаються), тобто великі і малі літери в послідовності назви створюють окремі ідентифікатори, як і наявність символу підкреслення "_".

Без аргументованої необхідності у назвах параметрів слід використовувати малі літери, за винятками: метапараметри (параметри, призначені для самого шаблону), або, коли вони позначають власну назву, акронім, наприклад, ЄДРПОУ.

Списки шаблонів[ред. код]

Для зручності користування, шаблони окрім категорій наведені також на оглядових сторінках (підсторінках цієї сторінки) та згруповані за темами, а також в категорії Категорія:Списки шаблонів (88).

Ambox important.svg Зауважте: всі розділи та шаблони в оглядових статтях мають сортуватися за темами, потім — за абеткою (спершу — латинські, за ними — кириличні).

Див. також:

Авторські права[ред. код]

Адміністрування[ред. код]

Багатозначність[ред. код]

Докладніше: Категорія:Шаблони багатозначності і перенаправлень (24)
Шаблон Вигляд
{{Disambig}}
{{DisambigG}}
{{DisambigF}}
(для прізвищ)
{{DisambigN}}
(для тезок і повних тезок)
{{Otheruses}}
{{Otherpersons|<ім'я та прізвище>}}
{{Othernames|<прізвище>}}
{{About|1|2|3}}
{{For|1|2|3}}
Шаблон Вигляд
{{Детальніше}}
Докладніше: [[|]]
{{Докладніше1}}

Детальніші відомості з цієї теми Ви можете знайти в статті {{{1}}}.

Недосконалість статей[ред. код]

Шаблони для категорій[ред. код]

Докладніше: Категорія:Шаблони простору назв категорій
Шаблон Вигляд
{{Categoryredirect}}
{{Категорія шаблонів}}
{{catmain template|Ім'я|Прізвище|para=кат=російське|і т.д.}}
{{catmain template|Категорія:Шаблони:Географія}}
{{category template notice|<шаблон , що додає сторінки до категорії>}}
{{catnav|space=a|topic=<Тема категорії>}}
(навігація між категоріями різних просторів назв на спільну тему)
Вікіпедія:Шаблони містить сторінки на тему «<Тема категорії>» з простору статей, вона не повинна містити сторінки з інших просторів назв.
Докладніше у статті [[<Тема категорії>]]
Категорії за темою «<Тема категорії>»:

Стиль[ред. код]

  • {{TOC right}} — TOC (зміст) плаваючий у правому верхньому куті, зручний для використання з довгими вузькими таблицями змісту.
  • {{2}}/{{3}}/{{4}} — шаблони для розбиття тексту на 2/3/4 стовпці.
  • {{Легенда}} — показує рядок легенди з кольоровим квадратиком.

Мова[ред. код]

Навігаційні[ред. код]

Категорія:Навігаційні шаблони (289) {{navbox}}Наука

Україна

інформатика

Напої- {{Напій}} - Категорія:Шаблони:Напої (к:1 с:3)Картки[ред. код]

{{Картка}}
Категорія:Шаблони:Картки (к:17 с:172)

Загальні[ред. код]

Службові[ред. код]

Спільнота Вікіпедії[ред. код]

Обговорення, голосування[ред. код]

Смайлики: ){{Смайл}}! ){{Усмішка}}! Не розумію?{{Не розумію}}! Автор смалить!!!{{Автор смалить}}

Юзербокси користувачів[ред. код]

Категорія:Юзербокси (94)

Користувачі, що ведуть блоги[ред. код]

Шаблон Вигляд
{{Користувачі, які мають свою веб-сторінку}}
WorldWideWeb
Цей користувач має власну Веб-сторінку
{{Вікі-відпустка}}

Див. також[ред. код]

Примітки[ред. код]