Данвічський жах

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Данвічський жах
The Dunwich Horror
The Dunwich Horror by László Báti.jpg
Жанр трилер, жахи
Автор Говард Лавкрафт
Мова англійська
Написаний 1928
Виданий 1929

Данвічський жах (англ. The Dunwich Horror) — оповідання Говарда Філліпса Лавкрафта, написане 1928 року. Вперше було опубліковане в квітні 1929 року, видане Weird Tales (стор. 481–508). Події розгортаються у вигаданому містечку — Данвічі, в штаті Массачусетс. Вважається однією з основних історій Міфів Ктулху.

Сюжет[ред.ред. код]

Коли у Лавінії народився син, Вілбур Вотлі (Wilbur Whateley), про якого йдеться в оповіданні, з пагорбів доносився дивний шум, і всі собаки в окрузі шалено гавкали всю ніч.

Вілбур був дивною дитиною, а мати, яка народила його без чоловіка, пишалася ним і постійно казала про його незвичайні можливості. І син це довів. Він ріс настільки швидко, що до своїх десяти років він був уже цілком схожий на дорослого чоловіка не тільки зовні, але і розумово. Дід Вілбура навчив його чаклунству, разом вони вирощували у своєму будинку істоту, що наводила жах на все населення.

Вілбур вивчав стародавні чаклунські книги, щоб викликати потойбічні сили і знищити людей, але величезний сторожовий пес убив його в бібліотеці. Зі смертю чаклуна жахи містечка не закінчилися, ще залишалося чудовисько ним вирощене.

Екранізації[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]