Державна авіаційна служба України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Державна авіаційна служба України
(ДАСУ)
Emblem of the Ministry of Transport and Communications.png
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Керівне відомство Міністерство інфраструктури України
Штаб-квартира 01135, м. Київ, просп. Перемоги, 14
Річний бюджет 258 млн. (2018)[1]
Голова Більчук Олександр Васильович
Ключовий документ Положення «Про Державну авіаційну службу України»
Офіційний сайт

Держа́вна авіаці́йна слу́жба Украї́ни — центральний орган виконавчої влади України, утворений 9 грудня 2010 року[2] шляхом реорганізації Міністерства транспорту та зв'язку України.

Кабінет Міністрів України спрямовує і координує діяльність цієї служби через Міністра інфраструктури України, але не оперативно, а через нормативні акти[3].

З 12 березня 2014 року по 27 червня[4] 2015 року службу очолював Денис Антонюк.

4 вересня 2015 року Кабінет Міністрів України звільнив голову Державної авіаційної служби Дениса Антонюка. «На підставі даних розслідування, які потрапили до Міністерство інфраструктури України та Кабінету Міністрів України, сьогодні з моєї подачі Кабмін прийняв рішення звільнити Антонюка з посади керівника Державіаслужби», — заявив Міністр інфраструктури України Пивоварський Андрій Миколайович. Він також зазначив, що з даного питання можуть бути судові розгляди, але висловив упевненість, що при прийнятті рішення Кабміном були дотримані всі необхідні норми законів.[5]

11 вересня 2015 року суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для колишнього голови Державної авіаційної служби України Дениса Антонюка. Про це повідомила прес-служба Служби безпеки України. За матеріалами СБУ Генеральна прокуратура України повідомила йому про підозру за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Антонюку інкримінується перешкоджання діяльності окремих авіаперевізників і підприємств з надання послуг у сфері авіації[6].

16 вересня 2015 року Кабінет Міністрів України звільнив заступника керівника Державної авіаційної служби України Миколу Мельниченка. В розпорядженні КМУ № 962-р від 16 вересня 2015 року вказано, що Мельниченка звільнено з посади за власним бажанням[7].

12 жовтня 2015 року Державна авіаційна служба України прийняла рішення про повне припинення повітряного сполучення між Україною і Російською Федерацією з 25 жовтня 2015 року[8]. Дане рішення прийнято у зв'язку з відсутністю відповіді Федерального агентства повітряного транспорту Російської Федерації (Росавіація) із поясненням причин обмеження польотів для українських авіакомпаній. Така міра буде застосована до всіх російських авіакомпаній та діятиме до скасування заборон, введених авіаційними властями Російської Федерації відносно українських авіакомпаній.

Див. також[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

  1. Розподіл видатків Державного бюджету України на 2018 рік (документ .xls), лист "д3", рядок 442 - офіційний сайт Верховної Ради України
  2. Указ Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»
  3. Міністр юстиції Олександр Лавринович: «Побачите самі, як зміняться адміністрація президента, РНБОУ, яка випаде доля центральним органам виконавчої влади…» Дзеркало тижня № 46 (826) 11 — 17 грудня 2010. Автори: Юлія Мостова, Сергій Рахманін
  4. Саакашвілі прокоментував рішення Президента про відсторонення голови Державіаслужби, Аня Бондар 27 червня 2015, Преса України
  5. Кабмін звільнив голову Державіаслужби Антонюка. ukranews.com. Українські Новини. 04.09.2015. 
  6. Суд відправив під домашній арешт екс-голову Державіаслужби Антонюка. ukranews.com. Українські новини. 11.09.2015. 
  7. Кабмін звільнив заступника голови Державіаслужби Мельниченка. ukranews.com. Українські новини. 21.09.2015. 
  8. Україна повністю припиняє повітряне сполучення з Росією. ukranews.com. Українські новини. 2015-10-12. 

Посилання[ред.ред. код]


Уряд Це незавершена стаття про урядування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Авіація Це незавершена стаття з авіації.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.