Державна служба експортного контролю України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державна служба експортного контролю України
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Керівництво діяльністю здійснює Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Штаб-квартира 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 19-21
Річний бюджет 56 657 900 ₴[1]
Голова Олександр Павліченко[2]
Перший заступник Голови Володимир Процько[3]
Заступник Голови Сергій Сірик[4]
dsecu.gov.ua

Держа́вна слу́жба е́кспортного контро́лю Украї́ни (Держекспортконтроль) — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Основними завданнями Держекспортконтролю України згідно з Указом є:

  • реалізація державної політики у галузі державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, подвійного використання та інших товарів, що не внесені до списків товарів, що підлягають державному експортному контролю та щодо яких відповідно до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання»[5] можуть бути застосовані процедури державного експортного контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування;
  • захист національних інтересів та зміцнення міжнародного авторитету України під час здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів шляхом забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України, пов'язаних із нерозповсюдженням зброї масового знищення, засобів її доставки та обмеженням передач звичайних видів озброєння для недопущення їх застосування у терористичних та інших протиправних цілях;
  • сприяння розвитку міжнародного співробітництва та взаємодії з відповідними органами іноземних держав і міжнародними організаціями з питань нерозповсюдження та експортного контролю[6].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/85/f501426n155.xls
  2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року № 188-р «Про призначення Павліченка О.А. Головою Державної служби експортного контролю України».
  3. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2020 року № 1662-р «Про призначення Процька В.В. першим заступником Голови Державної служби експортного контролю України».
  4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 118-р «Про призначення Сірика С.Ю. заступником Голови Державної служби експортного контролю України».
  5. Закон України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» від 20.02.2003 № 549-IV (Редакція від 28.12.2015)
  6. Положення про Державну службу експортного контролю України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 159

Посилання[ред. | ред. код]