Український інститут національної пам'яті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Український інститут національної пам'яті
(УІНП)
Загальна інформація
Країна Україна
Дата створення 2014
Керівництво діяльністю здійснює Кабінет Міністрів України
Керівне відомство Міністерство культури України
Штаб-квартира

Київ,

вул. Липська, 16
Голова Володимир В'ятрович
ЄДРПОУ 39389301
Офіційний сайт

Украї́нський інститу́т націона́льної па́м'яті (УІНП) — центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам'яті, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури[1][2]. Раніше — центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, з 2010 по 2014 рік — науково-дослідна бюджетна установа[3]. Основними завданнями Інституту задекларовано: посилення уваги суспільства до історії України, забезпечення всебічного вивчення етапів боротьби за відновлення державності України у XX столітті та здійснення заходів з увічнення пам'яті учасників національно-визвольної боротьби, жертв голодоморів та політичних репресій.

9 грудня 2010 Український інститут національної пам'яті ліквідовано[4]. Цього ж дня Кабінету Міністрів України доручено створити Український інститут національної пам'яті як науково-дослідну бюджетну установу при Кабінеті Міністрів України.

Історія[ред.ред. код]

Український інститут національної пам'яті створений 31 травня 2006 року як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері відновлення та збереження національної пам'яті Українського народу. Положення про УІНП було затверджене Постановою Уряду від 5 липня 2006 року № 927. Але розпочати свою роботу він зміг лише після 3 березня 2007, коли було освячене його приміщення на Липській вулиці у місті Києві.

Цілі[ред.ред. код]

Положення про Український інститут національної пам'яті, затверджене постановою Уряду від 5 липня 2006 року № 927. Воно деталізує напрямки роботи Інституту, окреслює його структуру та нормативно-правову діяльність.

Відповідно до Положення, Інститут національної пам'яті організовує виконання актів законодавства з питань, що належать до його компетенції, здійснює контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і в установленому порядку виносить їх на розгляд Президента України та Кабінету Міністрів. Крім того, Інститут видає накази, організовує та контролює їх виконання, а також, у разі потреби, разом із іншими органами виконавчої влади розробляє і видає спільні нормативно-правові акти.

Для обговорення найважливіших напрямів діяльності Інституту та узгодженого вирішення питань, що належать до його компетентності, в Інституті утворюється колегія. До складу колегії входять Голова, керівники окремих структурних підрозділів, представники фракцій та комітетів Верховної Ради, представники наукових і навчальних закладів та інші зацікавлені у предметах обговорення особи.

Насамперед, діяльність Інституту спрямована на популяризацію в Україні та світі об'єктивної та справедливої історії.

Керівництво[ред.ред. код]

Очолює Інститут національної пам'яті Голова, який призначається Кабінетом Міністрів за поданням Прем'єр-міністра.

Голови Українського інституту національної пам'яті[ред.ред. код]

Початок повноважень Особа
в. о. 23 червня 2006 Юхновський Ігор Рафаїлович
1 19 липня 2010 Солдатенко Валерій Федорович
2 25 березня 2014 В'ятрович Володимир Михайлович

Перші заступники Голови Українського інституту національної пам'яті[ред.ред. код]

Початок повноважень Особа
1 23 червня 2006  Іванків Олександр Львович
2 4 лютого 2015 Шпак Аліна Володимирівна[5]

Заступники Голови Українського інституту національної пам'яті[ред.ред. код]

Початок повноважень Особа
в. о. 19 липня 2006 Круцик Роман Миколайович
1 24 грудня 2007 Верстюк Владислав Федорович
2 4 лютого 2015  Тиліщак Володимир Семенович[6]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]