Державний кордон Марокко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Марокко

Державний кордон Марокко — державний кордон, лінія на поверхні Землі та вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, що визначають межі державного суверенітету Марокко над власними територією, водами, природними ресурсами в них і повітряним простором над ними.

Сухопутний кордон[ред. | ред. код]

Загальна довжина кордону — км[1]. Марокко межує з 3 державами. Уся територія країни суцільна, тобто анклавів чи ексклавів не існує.

Ділянки державного кордону
Держава Ділянка Довжина (км) Прикордонні регіони Примітки
Алжир Алжир схід 1900
Західна Сахара Західна Сахара південь 444 У такому вигляді існує лише де-юре. Марокко звела укріплену мережу між окупованою та неокупованою частинами Західної Сахари — Марокканську стіну.
Іспанія Іспанія північ (Ceuta) 8 Кордон з африканськими ексклавами Іспанії: 8 км з Сеутою, 10,5 км з Мелільєю та 75 м з Пеньйоном-де-Велес-де-ла-Гомерою

Морські кордони[ред. | ред. код]

Марокко на півночі омивається водами Середземного моря, а на заході безпосередньо водами Атлантичного океану; відділене Гібралтарською протокою від Європи[2]. Загальна довжина морського узбережжя 1835 км[1]. Згідно з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права (UNCLOS) 1982 року, протяжність територіальних вод країни встановлено в 12 морських миль (22,2 км)[3]. Прилегла зона, що примикає до територіальних вод, в якій держава може здійснювати контроль необхідний для запобігання порушень митних, фіскальних, імміграційних або санітарних законів простягається на 24 морські милі (44,4 км) від узбережжя (стаття 33)[3]. Виключна економічна зона встановлена на відстань 200 морських миль (370,4 км) від узбережжя. Континентальний шельф — до глибин 200 м[1][4].

Спірні ділянки кордону[ред. | ред. код]

Марокканська стіна

Марокко окупувала більшу частину Західної Сахари і звела, так звану Марокканську стіну, укріплені ділянки кордону уздовж розмежувальної лінії довжиною понад 2500 км.

Історичні кордони[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Morocco, Geography. Factbook
  2. Атлас світу, 2005
  3. а б Part II : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.
  4. Part VI : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]