Прапор Марокко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Марокко
Марокко
Використання
FIAV 111010.svg FIAV normal.svg
Пропорції 2:3
Затверджений 17 листопада 1915
Кольори
Червоний
Зелений
Тип державний
Приналежність Марокко

Commons-logo.svg Марокко у Вікісховищі

Прапор Марокко — державний символ Королівства Марокко,офіційно затверджений 17 листопада 1915.

Опис і символіка[ред.ред. код]

Основними кольорами є червоний та зелений.На червоному стязі посередині, займаючи уявно 1/3 ширини прапора, розміщена зелена п'ятираменна зірка (пентаграма) або Печатка Соломона. Червоний колір має велику історичну значимість для Королівства. Він символізує походження відомої у Марокко династії Алавітів від Хасана, котрий був внуком великого пророка Мухаммеда. Також червоний є кольором шерифів Мекки.
Згідно із давніми традиціями багато сиволізму пов'язано із кольорами. Так кольори на прапорі Марокко символізують наступне:

  • червоний - витривалість, хоробрість, силу і звитягу;
  • зелений - надію, радість та любов. У багатьох культурах зелений колір має сакральне значення і є традиційним кольором Ісламу.

Історія[ред.ред. код]

Із 17 століття, за часів правління династії Алавітів прапор країни був просто червоним. А уже у 1915 році за правління Мулая Юсуфа до національного прапора було додано зелену зірку. В часи, коли султанат Марокко перебував під контролем Іспанії та Франції, національний прапор використовувався лише всередині країни. Використання символіки на морі було заборонено. Уже в березні 1956., коли Франція визнала незалежність Марокко, а в квітні було надано незалежність Іспанському Марокко, прапор Марокко знову став державним. У статті № 7 Преамбули із Конституції Марокко є положення про державний прапор країни:

"Державним символом Королівства є червоний прапор із п'ятикутною зіркою в центрі..."

Посилання[ред.ред. код]