Киянка (інструмент)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Киянка

Киянка — столярний молоток із деревини твердих порід, поліуретану або гуми. Киянка використовується для роботи з долотами й стамесками, руків'я яких мають обжимне кільце. Використання киянки оберігає держак ріжучих інструментів від пошкоджень.

Прості типи киянок[ред.ред. код]

Киянка дерев'яна — використовується під час складання, демонтажу та формуванні різних матеріалів і конструкцій

Киянка гумова з дерев'яною або металічною ручкою — використовується для роботи з м'якими матеріалами.

Киянки спеціальні[ред.ред. код]

Дерев'яні киянки використовуються у виробництві керамічних виробів при одержанні формовочної маси на перших стадіях обробки сировини — відбивки глиняної маси, метою якої є видалення бульбашок повітря, які потрапили в масу при перемішуванні її.[1]

Столярна киянка — застосовується при довбальних роботах, виконуваних долотом і стамескою, а також для вибивання різців при налаштуванні стругальних інструментів.

Киянка слюсарна — застосовується для виправлення листового металу, а також для фальцювання (з'єднання частин деталей ) в різних виробах з листового металу. Вона відрізняється від киянки столярної простішою формою як бойка, так і ручки. Має прямокутну форму в середньому 40х150х250 мм і ручка довжиною 400-450 мм.

Киянка токарна — застосовується для тієї ж цілі, як і киянка слюсарна, але відрізняється від неї за способом виготовлення: як бойок, так і ручка виточуються на токарному верстаті.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Захаров А.И. Основы технологии керамики: Учебное пособие / РХТУ им.Менделеева; М., 1999. 79 с. ISBN 5-7234-0184-3 (с.: 13)
  2. Анестезия: от молотка до эфира (рос.)


Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.