Користувач:Oleksandr Tahayev/Джессіка Ленґ
Oleksandr Tahayev/Джессіка Ленґ |
---|
Джессіка Філліс Ленг (зустрічається вимова Ланж; англ. Jessica Phyllis Lange Jessica Phyllis Lange [ ˈlæŋ ], рід. 20 квітня 1949, жмут, Карлтон, Міннесота, США ) - американська актриса театру, кіно, телебачення і озвучування, продюсер, фотохудожник, ілюстратор, співачка, філантроп і Посол доброї волі ЮНІСЕФ. Лауреат двох премій «Оскар» (1983, 1995), трьох премій «Еммі» (2009, 2012 2014 року), п'яти премій «Золотий глобус» (1977, 1983, 1995, 1996, 2012), «Премії Гільдії кіноакторів США» ( 2012) та премії «Тоні» (2016).
Хоча Джессіка Ленг дебютувала на великому екрані в 1976 році у фільмі «Кінг-Конг», її прорив відбувся шість років по тому, коли вона виграла премію «Оскар» за найкращу жіночу роль другого плану в комедії «Тутсі» (1982) і одночасно висувалася на цю ж премію в номінації «Краща жіноча роль», за роль Френсіс Фармер в драматичному фільмі «Френсіс» (1982) [1].
У другій половині вісімдесятих вона ще тричі була номінована на премію «Оскар» в категорії «Краща жіноча роль» у фільмах: «Село» (1984), «Солодкі мрії» (1985) і «Музична скринька» (1989). 1995 року Джессіка Ленг була удостоєна другої премії «Оскар» за «Кращу жіночу роль» в мелодрамі «Блакитне небо» (1994) [1].
Також актриса сім разів була номінована на премію «Еммі» (1996, 2004, 2013, 2015 року, 2017- двічі, 2019), одинадцять разів на премію «Золотий глобус» (1983, 1985, 1990., 1993, 1998, 2004, 2010 2013, 2014, 2015 року, 2018), п'ять разів на «премію Гільдії кіноакторів США» (1995, 2010 2013, 2014, 2018) і один раз на премію BAFTA (1983).
З 2011 по 2015 рік Ленг знімалася в серіалі телеканалу FX «Американська історія жахів», за ролі в якому була удостоєна двох премій «Еммі» в 2012 і 2014 році в номінаціях «Краща жіноча роль другого плану в міні-серіалі або фільмі» і «Краща жіноча роль в міні-серіалі або фільмі». посилання=|основа
2016 року була удостоєна вищої американської театральної премії «Тоні» в номінації «Краща жіноча роль в п'єсі», «Довгий день йде в ніч».
Отримала за свою кар'єру величезну кількість нагород і премій, Джесіку Ленг часто називають однією з найвидатніших актрис свого покоління [1].
Джессіка Ленг також знаходиться в списку ста найбільших зірок кіно за 100 років за версією AFI ( Американського інституту кіномистецтва ) [2].
Джессіка Ленг народилася 20 квітня 1949 року місті жмут, округ Карлтон, штат Міннесота, США. Її батько, Альберт Джон Ленг (1913-1989), був учителем і комівояжером, а мати Дороті Флоренс (уроджена Сальман; 1913-1998), була домогосподаркою. У Джесіки є дві старші сестри, Енн і Джейн, а також молодший брат, Джордж. По батьківській лінії її родовід бере початок в Німеччині і Нідерландах, в той час як її материнське походження бере свій початок в Фінляндії [3] [4] [5] [6]. Через специфіку професії її батька рання життя Джесіки була хаотичною. Її сім'я переїжджала більше десятка разів в різні міста в штаті Міннесота, поки нарешті не повернулася назад в її рідне місто, де вона закінчила среднюю школу Клокей [7].
1967 року вона отримала художню стипендію, щоб вивчати мистецтво і фотографію в университете штата Миннесота де познайомилася і почала зустрічатися з іспанським фотографом Пако Гранде [8]. Після того, як вони одружилися в 1971 році, Ленг залишила університет, щоб почати вести більш богемний спосіб життя, вона вважала за найкраще подорожувати по всій території США і Мексики в мікроавтобусі зі своїм чоловіком Пако Гранде . Потім подружжя переїхало в Париж, де вони незабаром розлучилися, але продовжували залишатися в офіційному шлюбі до 1981 року. У той час в Парижі Джессіка почала вивчати театр пантоміми під керівництвом прославленого міма Этьена де Круа І вступила в «Оперно-комический театр» Де виступала в якості танцівниці .
Незабаром вона переїхала на знімну квартиру разом з Джеррі Холл і Грейс Джонс, під час виступу в театрі її талант виявив модний ілюстратор Антонио Лопес і згодом вона стала працювати моделлю, уклавши контракт з модельным агентством Вильгельмина [9]. 1973 року Джесіка повернулася в США і почала працювати в Нью-Йорку офіціанткою в кварталі Грінвіч-Віллідж [8]. Незабаром Ленг познайомилася з відомим голлівудським продюсером Діно Де Лаурентіс, який порадив їй піти на акторські проби його нового фільму «Кінг-Конг» (1976).
Джессіка Ленг дебютувала на великому екрані в 1976 році, обігравши на пробах актрис Меріл Стріп і Голді Хоун, на роль безперестанку кричущої блондинки Дуена в усучасненій екранізації фільму «Кінг-Конг» режисера Джона Гіллерміна. В основі сюжету картини нафторозвідувальною експедиція компанії «Petrox», яка вирушила на маловивчений тихоокеанський острів. По дорозі експедиція рятує потерпілу аварію корабля голлівудську зірку Дуена. На острові все вони стикаються з гігантською горилою, яку місцеві жителі називають Конг, і вона викрадає Дуена. Однак одному з нафтовиків Прескотту (його зіграв Джефф Бріджес ) вдається її врятувати, і керівник експедиції вирішує, що якщо їм не вдалося знайти на острові нафтового джерела, то буде непогано вивести з острова гігантську горилу і заробляти на ній, демонструючи Нью-Йоркській публіці. Однак під час першого подання Конг звільняється і починає трощити все навколо, після він викрадає Дуена і шукає притулку на даху Всесвітнього Торгового Центру, нагадує йому дві скелі на рідному острові. Там його атакують вертольоти, він падає на площу і гине. Підійшли Прескотт і Дуена чують останні удари серця Конга. Несмотря на негативные отзывы критиков, фильм стал пятым самым кассовым фильмом 1976 года и получил номинацию на премию «Оскар» за «Лучшие визуальные эффекты», «Лучшую операторскую работу» и «Лучший звук», а также был удостоен специальной премии «Сатурн» в 1977 году[10]. Актёрская работа Джессики Лэнг в этом фильме получила настолько разгромные отзывы кинокритиков, что на этом её актёрская карьера могла закончиться, толком не начавшись, однако известный кинокритик Полин Каэл похвалил её, сказав:
Фильм вызвал быстрый, но мечтательный образ Джессики Лэнг в стиле комиксов. Она имеет высокий широкий лоб и ясные прозрачные глаза Керол Ломбард в фильме «Мой слуга Годфри» (1936), но многие люди не были так дальновидны и не смогли оценить её артистизм, а также восторг и смех публики от её игры. Она красива, у неё есть талант, она должна вновь появиться перед кинокамерой и продолжить свою карьеру[11].
Оригінальний текст (англ.)The film caused a quick but dreamy image of Jessica Lange in the comic style. It has a high broad forehead and clear eyes, transparent Carole Lombard in "My man Godfrey" (1936), but many people were not so far-sighted and failed to appreciate its artistry and the delight and laughter of the audience from its games. She is beautiful, she has talent, she has to reappear in front of the camera and pursue a career.
Фильм вызвал быстрый, но мечтательный образ Джессики Лэнг в стиле комиксов. Она имеет высокий широкий лоб и ясные прозрачные глаза Керол Ломбард в фильме «Мой слуга Годфри» (1936), но многие люди не были так дальновидны и не смогли оценить её артистизм, а также восторг и смех публики от её игры. Она красива, у неё есть талант, она должна вновь появиться перед кинокамерой и продолжить свою карьеру[12].Сторінка Шаблон:Оригинальный текст/styles.css не має контенту.
Оригинальный текст (англ.)The film caused a quick but dreamy image of Jessica Lange in the comic style. It has a high broad forehead and clear eyes, transparent Carole Lombard in "My man Godfrey" (1936), but many people were not so far-sighted and failed to appreciate its artistry and the delight and laughter of the audience from its games. She is beautiful, she has talent, she has to reappear in front of the camera and pursue a career.Сторінка Шаблон:Конец цитаты/styles.css не має контенту.
Проте, за свою роль Джессіка Ленг була удостоєна премії «Золотий глобус» у номінації «Кращий дебют актриси» в 1977 році.
1979 року актриса знялася в ролі ангела Анджелики в напівбіографічній музичному фільмі режисера і хореографа Боба Фосса «Весь цей джаз». Фільм отримав головний приз Каннського кінофестивалю, чотири премії «Оскар», дві премії BAFTA і премію «Золотий глобус», в основу картини лягли реальні події з життя режисера. 1980 року Ленг знялася у фільмі «Як перемогти дорожнечу життя», разом з Джейн Куртін і Сьюзан Сент-Джеймс. Фільм отримав негативні відгуки критиків і був знятий з прокату. Рік по тому актриса вразила критиків своєю роботою в кримінально-драматичному фільмі режисера Боба Рейфелсон «Листоноша дзвонить двічі», її головним партнером став Джек Ніколсон. Після зустрічі з Ленг в Нью-Йорку Рейфелсон записав її ім'я на листку паперу, поклав його в конверт і запечатав. Після зустрічей на прослуховуваннях з іншими актрисами (хоча Боб Рейфельсон вже прийняв рішення взяти Джесіку на роль у своєму фільмі, він боявся, що зробив вибір занадто швидко і хотів переконатися, що абсолютно правий) вибір припав між Джесікою Ленг і Меріл Стріп, але після довгих роздумів він віддав роль Ленг [13]. В основі сюжету Френк Чамберс - бродяга перебивався випадковими заробітками. Він зупиняється в ресторані і знайомиться з дружиною господаря корою Сміт, між ними виникає любовний зв'язок, і незабаром вони вирішують вбити чоловіка Кори.
Великий прорив в акторській кар'єрі Джесіки Ленг відбувся в 1983 році, коли вона була номінована на премію «Оскар» за роль у двох фільмах «Френсіс» (1982) і «Тутсі» (1982), ставши тим самим першою актрисою до 40 років, яка номінувалася на премію «Оскар» відразу в двох акторських номінаціях [14].
У першій категорії вона була номінована на «Оскар» за «Кращу жіночу роль» в драматичному, біографічному фільмі режисера Грема Кліффорда «Френсіс», в якому також головні ролі зіграли Кім Стенлі і Сем Шепард. В основі сюжету реальна історія голлівудської актриси Френсіс Фармер яка стала відома через свою скандальну і трагічної долі, найбільш гучними стали факти про декілька примусових госпіталізацію актриси в психіатричну лікарню, про неї знято кілька фільмів, написано кілька книг, а також їй присвячено безліч пісень. У фільмі присутні кілька цікавих фактів, наприклад сцена де Уолтер Фріман робить Френсіс Фармер трансорбітальний лоботомію (на самому справу точно невідомо чи проводили актрисі подібну операцію на самом деле). Акторська робота Джесіки Ленг отримала високі оцінки кінокритиків і, крім номінації на премію «Оскар» (яку отримала Меріл Стріп, за роль у фільмі «Вибір Софі» ), вона також була номінована на премію «Золотий глобус» у категорії «Краща жіноча роль - драма»і отримала премію Московського міжнародного кінофестивалю в 1983 році [14]. Ця роль була виснажливою досвідом для Джесіки, на знімальному майданчику їй часто доводилося міняти зовнішній вигляд і вихлюпувати величезна кількість негативних емоцій, тому до кінця зйомок вона була фізично і морально виснажена. Після невеликої перерви актриса вирішила знятися в менш трагічною картині і отримала другорядну роль в комедії Сідні Полак «Тутсі» (1982).
У другій категорії актриса виграла премію «Оскар» і «Золотий глобус» у номінаціях «Краща жіноча роль другого плану» і «Краща жіноча роль другого плану - Кінофільм», а також була номінована на премію BAFTA в категорії «Краща жіноча роль другого плану» в класичній кінокомедії режисера Сідні Поллака, «Тутсі» (1982), знятої за мотивами п'єси Дона Макгвайр і Ларрі Джелбарта. В основі сюжету життя безробітного невдахи Майкла Дорсі (його зіграв Дастін Хофман ), який перевтілюється і стає популярної телевізійної актрисою Дороті Майклз (Джессіка Ленг зіграла в цьому фільмі роль медсестри Джулі Ніколс).
Робочою назвою фільму було «Чи зміг би я збрехати тобі?»(«Would I Lie To You?»). Остаточний варіант запропонував Дастін Хофман : Тутсі - це кличка собаки, що належала його матері. Сцена, в якій героїня Джесіки Ленг тягнеться до телефону і замість нього вистачає кукурудзяний качан, виникла зовсім випадково, але режисер вирішив залишити її у фільмі. Всі тексти, які у фільмі вимовляв Білл Мюррей (він зіграв драматурга Джеффа Слейтера), - чиста імпровізація.
Картина дублювала в радянському прокаті на кіностудії «Мосфільм» в 1983 році (ролі виконували Станіслав Захаров, Ольга Гаспарова, Марина Дюжева і ін.). Фільм отримав десять номінацій на премію «Оскар», а також був названий значущим явищем в культурі Бібліотекою конгресу США і відібраний для зберігання в Національному реєстрі фільмів. Фільм зайняв друге місце в списку 100 найсмішніших американських фільмів за 100 років за версією AFI ( Американського інституту кіномистецтва ). За опитуванням американського видання 2015 року «Time Out New York» на звання найкращого фільму всіх часів, «Тутсі» посіла перше місце (в опитуванні брали участь 73 знаменитості кіно серед яких Жюльєт Бінош, Майкл Шин, Кілліан Мерфі і ін. ).
1984 року актриса зіграла роль фермерши Джевелл Айві в драматичному фільмі режисера Річарда Пірса «Село», її партнерами по фільму стали Сем Шепард, Уїлфорд Брімлі, Сандра Сікет, Алекс Харві і ін. В основі сюжету історія фермерів Джівелл і Гіла Айві, у яких настав неврожайний рік, преведшій їх ферму до краху і уряд погрожує забрати у них ферму, але Джівелл знаходить в собі сили для боротьби. За свою роль в цьому фільмі Ленг була номінована на премії «Оскар» і «Золотий глобус», за «Кращу жіночу роль». В 1985 году Лэнг была приглашена на роль Пэтси Клайн в музыкально-биографическом фильме Карела Рейша, «Сладкие грёзы». Фильм рассказывает реальную историю жизни американской певицы в стиле кантрі Пэтси Клайн, о трудных периодах в её семейной жизни и карьере. Как она познакомилась с Чарли Диком (его сыграл Эд Харрис), о взлёте в её певческой карьере и трагической гибели. Специально для этой роли Джессика перекрасила волосы в чёрный цвет. Съёмки фильма проходили на военной базе в Кентуккі, Теннессі, Меріленде и Западной Вирджинии. За свою роль в этом фильме Джессика Лэнг была в четвёртый раз номинирована на премию «Оскар» за лучшую женскую роль в 1986 году. В одном из интервью Меріл Стріп заявила, что умоляла Карела Рейша (с которым она уже работала в фильме «Женщина французского лейтенанта») взять её на роль Пэтси Клайн, но его выбор пал на Джессику Лэнг. Стрип также была достаточно удивлена её вокальным исполнением нескольких песен в фильме сказав:
Джессика просто удивительна в этой роли, она очень красива и талантлива, её искренняя и эмоциональная передача образа певицы, её характера, чувств и стиля. Её игра ощущается на физическом уровне и передаёт всю полноту переживаний главной героини. Я бы не смогла настолько близко подойти к этой роли и слиться с этим образом так как это сделала Джессика[15][16][17][18].
Оригінальний текст (англ.)Jessica is simply amazing in this role, she is very beautiful and talented, her sincere and emotional transmission of the image of the singer, her personality, feelings and style. Her performance is felt on a physical level and conveys all the fullness of the main character. I couldn't have so close to this role and merge with this image as did Jessica.
Джессика просто удивительна в этой роли, она очень красива и талантлива, её искренняя и эмоциональная передача образа певицы, её характера, чувств и стиля. Её игра ощущается на физическом уровне и передаёт всю полноту переживаний главной героини. Я бы не смогла настолько близко подойти к этой роли и слиться с этим образом так как это сделала Джессика[19][20][21][22].Сторінка Шаблон:Оригинальный текст/styles.css не має контенту.
Оригинальный текст (англ.)Jessica is simply amazing in this role, she is very beautiful and talented, her sincere and emotional transmission of the image of the singer, her personality, feelings and style. Her performance is felt on a physical level and conveys all the fullness of the main character. I couldn't have so close to this role and merge with this image as did Jessica.Сторінка Шаблон:Конец цитаты/styles.css не має контенту.
1989 року вона зіграла адвоката Енн Талбот в драматичному фільмі режисера Коста-Гавраса, «Музична скринька», в якому розповідається історія угорсько-американського іммігранта Майкла Джона Ласло (його зіграв Армін Мюллер-Шталь ), обвинуваченого в тому, що він був військовим злочинцем, сюжет також пов'язаний з його дочкою адвокатом яка його захищає. Фільм отримав приз «Срібний ведмідь» на 46-му Берлінському міжнародному кінофестивалі в 1990 році, а Джессіка Ленг була номінована на премії «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Краща жіноча роль» в 1990 році.
Інші її роботи в кіно на цей період часу: «Злочини серця» (1986), «Дикий північ» (1988) і «Стовідсотковий американець для всіх» (1989), не мали великих, фінансових успіхів в прокаті і хороших відгуків від критиків, хоча Джесіку Ленг часто хвалили за її виконання ролей в цих фільмах.
1990 року актриса зіграла роль Бет Маколей в драматичному фільмі «Чоловіки не йдуть», за роль в якому отримала номінацію на премію Національного товариства кінокритиків США в 1991 році. Далі вона знялася в рімейку однойменного фільму Джей Лі Томпсона 1962 року «Мис страху», який вийшов в 1991 році, а після зіграла зіграла головну роль в драматичному, комедійному фільмі «Ніч і місто» (1992), який став 12-м найкасовішим фільмом 1992 року. У цьому ж році вона зіграла головну роль в телевізійному фільмі «Про Піонери!», За роль в якому отримала сьому номінацію на премію«Золотий глобус». А після в цьому ж році відбувся її бродвейський дебют, вона зіграла Бланш Дюбуа в п'єсі Трамвай «Бажання», її партнером став Алек Болдуін.
1994 року Джессіка Ленг зіграла роль Карлі Маршалл у фільмі-мелодрамі режисера Тоні Річардсона «Блакитне небо». Це був його останній фільм (в 1991 році він помер ще до виходу фільму). Компанія «Оріон», не випускала фільм до 1994 року в зв'язку з відсутністю коштів на організацію прокату. В основі сюжету життя майора Генрі (Хенка) Маршалла (його зіграв Томмі Лі Джонс ) і його ексцентричної дружини Карли, фліртує з кожним зустрічним.
Через її постійних витівок він змушений разом з нею і двома дочками переїжджати з однієї військової бази на іншу. Одного разу під час роботи інженером він виявляє що рівень радіації під час підземних випробувань атомної зброї перевищив допустиму межу. Щоб зам'яти подія його з волі дружини відправляють до психіатричної лікарні, яка думає що рятує чоловіка від тюрми. Але як тільки розуміє що сталося, починає навпаки боротися за його звільнення. За свою роль в цьому фільмі Ленг була удостоєна другої премії «Оскар», третьої премії «Золотий глобус» у номінації «Краща жіноча роль» і в цій же категорії була номінована на «Премію Гільдії кіноакторів США».
1995 року вона зіграла головну роль в телефільмі режисера Гленна Джордана «Трамвай" Бажання "», знятому за п'єсою Теннессі Уїльямса. За цю роль актриса отримала премію «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль у міні-серіалі або телефільмі "і в цій же категорії була номінована на премію«Еммі».
У тому ж році вона отримала хороші відгуки критиків за ролі у фільмах «Справа Ісаї» (1995) і «Роб Рой» (1995). Починаючи з другої половини 1990-х Джессіка Ленг стала рідше з'являтися на екрані, вважаючи за найкраще працювати в театрі і займатися вихованням дітей разом зі своїм супутником життя, знаменитим драматургом Семом Шепард. 1998 року вона була номінована на премію «Золотий глобус» у категорії «Краща жіноча роль-драма» у фільмі «Тисяча акрів». У цьому ж році вона зіграла головну роль у фільмі «Кузина Бетта», за роль в якому отримала хороші відгуки критиків і після знялася в драматичному трилері «Спадщина» (1998). Її робота в цьому фільмі була негативно сприйнята критиками, в результаті Ленг отримала номінацію на премію «Золота малина» за найгіршу жіночу роль "в 1999 році. Джессика Лэнг получила высокие отзывы критиков за роль Таморы в художественном фильме «Тит — правитель Рима», который был снят по трагедии Уильяма Шекспира «Тіт Андронік», её партнёрами по фильму стали Ентоні Гопкінс и Алан Каммінг. Кинокритик Лиза Шурман высказала своё мнение о работе Лэнг в этом фильме:
У Джеесики Лэнг уже есть два «Оскара» с пятью номинациями, поэтому её появление возле слова Оскар никогда не должно быть сюрпризом. Но её смелое выступление в роли злой королевы Таморы — это изумление. То как она всегда остаётся смелой, тактичной и элегантной на сцене, смотреть на это просто потрясающе[23].
Оригінальний текст (англ.)Have Jeesica Lange already has two Oscars with five nominations, so her appearance near the words Oscar should never be a surprise. But her brave performance as the evil Queen Tamora is astounding. How it always remains a bold, discreet and elegant on stage, to look at it is just awesome.
У Джеесики Лэнг уже есть два «Оскара» с пятью номинациями, поэтому её появление возле слова Оскар никогда не должно быть сюрпризом. Но её смелое выступление в роли злой королевы Таморы — это изумление. То как она всегда остаётся смелой, тактичной и элегантной на сцене, смотреть на это просто потрясающе[24].Сторінка Шаблон:Оригинальный текст/styles.css не має контенту.
Оригинальный текст (англ.)Have Jeesica Lange already has two Oscars with five nominations, so her appearance near the words Oscar should never be a surprise. But her brave performance as the evil Queen Tamora is astounding. How it always remains a bold, discreet and elegant on stage, to look at it is just awesome.Сторінка Шаблон:Конец цитаты/styles.css не має контенту.
У 2000-х роках актриса продовжувала залишатися в стороні від комерційного кінематографа, зрідка знімаючись в авторських фільмах Віма Вендерса і Боба Ділана : «Нація прозака» (2001), «Шоу століття» (2003), «Велика риба» (2003), «зламані квіти»(2005),«Заходьте без стуку»(2005),«Невдаха»(2005),«Бонневиль»(2006) і«Сибила»(2007). 2004 року вона була номінована на премію «Еммі» і «Золотий глобус» за «Кращу жіночу роль в міні-серіалі або телефільмі», «Нормальний» (2003).
2007 року актриса знялася в ролі Едіт Був'є Бив старшої в телевізійному біографічному фільмі-драмі режисера Майкла Сакс «Сірі сади». Зйомки проходили з жовтня по грудень 2007 року в Торонто ( Канада ), прем'єра відбулася на американському кабельному телеканалі HBO 16 квітня 2009 року. В основі сюжету реальна історія двох ексцентричних родичок Жаклін Кеннеді-Онассіс, які опинилися в центрі загальної уваги, коли відділ охорони здоров'я вирішив очистити їх володіння в Східному Хемптоні, від заполонили цю територію єнотів і дрібних комах.
За свою роль Джессіка Ленг була удостоєна премії «Еммі» в номінації «Краща жіноча роль в міні-серіалі або фільмі» і в цій же категорії була номінована на премію «Золотий глобус», а також на «Премію Гільдії кіноакторів США» в номінації « найкраща жіноча роль в телефільмі або міні-серіалі ". Але дві останні статуетки виграла Дрю Беррімор, яка також була її партнеркою по фільму.
2011 року актриса була затверджена на роль Констанс Ленгдон в першому сезоні американського телесеріалу-антології «Американська історія жахів», за яку вона була удостоєна премії «Еммі» за найкращу жіночу роль другого плану в міні-серіалі або фільмі і премії «Золотий глобус» в номінації «Краща жіноча роль другого плану в міні-серіалі або телефільмі», а також «Премії Гільдії кіноакторів США» в номінації «Краща жіноча роль в драматичному серіалі». Режисер Райан Мерфі, який є шанувальником Джесіки Ленг, вибрав її, тому що хотів виставити її роботу на нове покоління глядачів [25].
В основі першого сезону «Будинок вбивця» психіатр Бен Хармон ( Ділан Макдермотт ), який змінив своїй дружині зі студенткою, був спійманий на місці злочину. Намагаючись врятувати свій шлюб, сім'я Хармоні переїжджає в старий особняк в Лос-Анджелесі, побудований в 20-х роках минулого століття. Незабаром вони дізнаються що цей будинок населений примарами всіх тих, хто з якихось причин в ньому помер. З самої першої серії з'являється безліч дивних персонажів, чиї історії глядачеві належить дізнатися.
2012 року актриса знялася у другому сезоні серіалу в ролі сестри Джуд, за яку була номінована на премії «Еммі» і «Золотий глобус» у номінації «Краща жіноча роль в міні-серіалі або телефільмі».
Дії другого сезону «психлікарні» проходять в психіатричній лікарні для душевнохворих злочинців «Брайаркліфф» в 1964 році. Головою клініки є владна черниця сестра Джуд, якій допомагає сестра Мері Юніс ( Лілі Рейб ) і засновник клініки монсеньйор Тімоті Говард ( Джозеф Файнс ). Журналістка Лана Вінтерс ( Сара Полсон ), приїжджає в клініку, щоб побачити головного підозрюваного в серії жорстоких вбивств Кіта Уокера ( Еван Пітерс ). Але, ставши свідком страшних, речей, що відбуваються там, вона за примхою сестри Джуд потрапляє туди як одна з пацієнтів.
2013 року вона зіграла главу ведьмовского шабашу Фіону Гуд в третьому сезоні серіалу, який отримав максимально високі оцінки критиків і мав відмінні рейтинги [26]. За свою роль Ленг отримала премію «Еммі» в номінації «Краща жіноча роль в міні-серіалі або телефільмі» і в цій же категорії була номінована на премію «Золотий глобус» . Події «шабашу» розгортаються через 300 років після сумнозвісного судового процесу над салемськимі відьмами, в результаті якого близько 20 чоловік було повішено і майже дві сотні опинилися за гратами. Ті з них, хто зумів уникнути жорстокої розправи, тепер знаходяться на межі зникнення. Чергова загадкова атака на ведьмовской рід змушує групу юних чаклунок відправитися в спеціальну школу в Новий Орлеан. Незабаром в місто приїжджає верховна відьма Фіона Гуд, сповнена бажанням захистити свій клан.
У четвертому сезоні - «Фрік-шоу», в якому актриса виконала роль Ельзи Марс, господині цирку виродків, а пізніше - ведучою власного нічного шоу. За свою роль актриса була номінована на премії «Еммі» і «Золотий глобус» у номінації «Краща жіноча роль в міні-серіалі або телефільмі». Четвертий сезон починає свою розповідь в тихому, спокійному передмісті Джупітер, штат Флорида. Дія відбувається в 1952 році, коли в місто прибуває група дивовижних акторів, після чого в місті починають відбуватися дивні і не піддаються поясненням події.
Крім акторської роботи в цьому серіалі, Ленг також записала і виконала кілька кавер-версій пісень «Life on Mars» і «Gods and Monsters». Ці пісні і її вокальне виконання мали хороші відгуки на сайтах YouTube і Tunes, а також кількох інших музичних сайтах [27] [28]. 2015 року Джессіка Ленг офіційно заявила, що залишає серіал «Американська історія жахів» [29].
Далі актриса знялася в ролі Ріти Торнтон у фільмі «Клятва» (2012), а після замінила Гленн Клоуз на роль мадам Ракен в фільмі «Тереза Ракен» (2013) режисера Чарлі Стреттон, її роль в цьому фільмі отримала схвальні відгуки критиків [30]. Після вона зіграла роль Роберти у фільмі «Гравець» (2014 року). 2016 року знялася в ролі Медді в комедійному фільмі режисера Енді Теннанта «Молодість по страховці», а також в ролі Марші в трьох епізодах інтернет-серіалу «Хорас і Піт» (2016) [31] [32].
19 квітня 2015 року в Бродвейському театрі відбулася прем'єра п'єси «Довгий день йде в ніч», в якій Ленг зіграла Мері Тайрон жінку з морфінової залежністю (вона вже грала цю роль на сцені Лондонського театру в 2000 році і була номінована на премію «Премію Лоренса Олів'є», як«Краща актриса в п'єсі»), продюсером цієї п'єси став Райан Мерфі. За свою роль в нинішньому виставі актриса була удостоєна вищої американської театральної премії «Тоні» в номінації «Краща жіноча роль в п'єсі» в 2016 році.
У травні 2016 року було оголошено, що Джессіка Ленг повернеться на телебачення з роллю Джоан Кроуфорд в телесеріалі-антології каналу FX «Ворожнеча», який був створений Райаном Мерфі, Джаффе Коеном і Майклом Заступником. Прем'єра першого сезону «Бетт і Джоан» відбулася 5 березня 2017 року, в якому Ленг також виступила в ролі співпродюсер [33]. В основу сюжету проекту лягла реальна історія про знаменитого суперництві Джоан Кроуфорд з Бетт Девіс під час зйомок фільму «Що сталося з Бебі Джейн?»(1962). За цю роль актриса була номінована на премії «Еммі», «Золотий глобус» і «Премію Гільдії кіноакторів США» в номінації «Краща жіноча роль в міні-серіалі або телефільмі».
2018 року Джесіка повернулася в восьмий сезон серіалу «Американська історія жахів», де вона знову зіграла Констанс Ленгдон. За свою роль в цьому проекті Ленг була номінована на премію «Еммі» в категорії «Краща запрошена актриса в драматичному телесеріалі».
Джессіка Ленг є послом доброї волі в дитячому фонді Організацій Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), який спеціалізується на ВІЛ / СНІД епідемії в Демократичній Республіці Конго та в поширенні обізнаності про цю хворобу в Росії [34] [35]. На цій посаді актриса зробила ряд важливих акцій на підтримку сиріт Росії і наданні допомоги по реабілітації дітей, жертв терористичного акту в Беслані.
Вона також публічно критикувала політику колишнього президента США - Джорджа Буша-молодшого, назвавши його адміністрації і політику «егоїстичним режимом обману, лицемірства і агресії» [36]. Спочатку 1990-х років Джессіка Ленг брала участь, в програмах допомоги дітям-інвалідам з Румунії [8].
Перша робота Джесіки Ленг в світі фотографій була представлена нею при вступі до художній університет Міннесоти на факультет художніх мистецтв в 1967 році, за яку вона отримала художню стипендію. Під час першого семестру вона пішла з університету і відправилася подорожувати разом зі своїм чоловіком, іспанським фотографом Пако Гранде. Всерйоз Ленг почала займатися професійною фотозйомкою на початку 1990-х років, коли вона почала створювати чорно-білі фотографії тих місць які вона колись відвідувала.
2008 року Джессіка Ленг опублікувала свою першу власну колекцію чорно-білих фотографій під назвою « 50 фотографий ( издательство Power House », зі спеціальним передмовою Патті Сміт [37]. Її робота була представлена в одному з найстаріших музеїв фотографії та кіно «музее имени Джорджа Истмана Хауса»в 2009 році, після чого її робота отримала хороші відгуки в журналах [38]. 2010 року вона випустила свій другий збірник фотографій, який називався «В Мексике )». Одночасно Ленг виставляла кілька своїх робіт в «галерее Говарда Гринберга )»В Нью-Йорку.
Її наступні роботи були показані на трьох арт-майданчиках, таких як «Институт американского искусства Батлера )»В Янгстаун, штат Огайо, в галереї«ROSEGALLERY»в Санта-Моніці, а також в галереях фотографій Нового Орлеана, Луїзіани і Каліфорнії в 2009 році.
В цьому ж році в «музеї імені Джорджа Істмана Хауса» (Міжнародному музеї фотографій і кіно) в Рочестері (Нью-Йорк), відбулася виставка робіт різних фото-художників, де, крім її робіт, виставлялися та інші відомі фото-художники (з липня по вересень 2009 року). Під час виставки музей влаштував репродукцію фільму «День і вечір» в театре «Драйден» Крім того, Джессіка Ленг отримала «Премію імені Джорджа Істмана Хауса» в номінації «Видатний життєвий внесок у світове фотомистецтво» в 2009 році.
Також в 2010-2011 роках вона вдруге демонструвала свої роботи в Новому Орлеані, хоча для цього випадку вона зробила свою власну тематичну колекцію фотографій зроблених Уолкером Эвансом в 1930-х роках в Луїзіані, які були представлені в місцевому музеї південного мистецтва «Огден». Інші її виставки відправлялися в світове турне в такі країни, як Іспанія (2011, 2012, 2015), Португалія (2012), Каліфорнія (2013) і Росія (2014 року). У Південно-американському регіоні її роботи були представлені в Бразилії в 2015 році.
Її друга книга - про фотомистецтво ( «У Мексиці»), яка вийшла в 2010 році на РМ, в двох спільних виданнях. Вона видавалася на іспанською, англійською та мексиканському мовами. Початкова акція книги пройшла в Мексиці, спочатку в фото-центрі «Альварес Браво» в місті Оахака, а після в місті Каса-де-Лас в фото-центрі «Ajaracas» і в галереї іспанського мистецтва в Мехіко. Вона також була представлена в Європі, в 1-му виданні міжнародного фестивалю сучасного мистецтва, в місті «Сен-Ремі-де-Прованс», у Франції в 2011 році.
Зовсім недавно вона випустила ілюстровану книгу для дітей під назвою «Эта история про птичку»(випущена 1 жовтня 2013 року), під час поїздки в Росію на виставці в«Московському Мультимедіа Арт музеї»в 2014 році [39].
Дискографія Джесіки Ленг складається з одного саундтрека (Grey Gardens: Music composed by Rachel Portman), одного альбому (From the Big Apple to the Big Easy: The Concert for New Orleans), одного музичної збірки, а також кількох цифрових синглів ( «The Name Game»,«Life on Mars?»,«Gods & Monsters»,«September Song») і чотирьох невиданих треків («Can not Help Lovin 'Dat Man»,«Tea for Two»,«A Little Bit Later On»,«Heroes»).
У музичній індустрії вона стала відомою в 2009 році, після запису кількох треків для телевізійного фільму «Сірі сади», який проводився компанією HBO, на додаток увійшли також власні вокальні виступи Ленг у фільмі. Для зйомок вона виділила дві кавер-версії пісень, «Музыка в воздухе» "І «Я не танцую» (В двох варіантах) [40].
2012 року вона записала кавер-версію пісні «Гра імен» і виконала її в другому сезоні телесеріалу «Американська історія жахів: Психбольница», а після вона також записала і виконала кілька кавер-версій пісень в четвертому сезоні телесеріалу «Американська історія жахів: Фрік -шоу».
Джессіка Ленг полягала в офіційному шлюбі з іспанським фотографом Пако Гранде з 1970 по 1981 роки, хоча вони розлучилися набагато раніше, після переїзду в Париж в середині 1970-х років [41] [42]. Після, в 1976 році, вона почала зустрічатися з відомим радянсько-американським артистом балету і кіно Михайлом Баришниковим, від якого народила дочку Александру Барышникову (нар. в 1981 році); їх стосунки тривали до 1982 року [43]. З 1982 по 2009 рік актриса перебувала в цивільному шлюбі з американським актором, кінорежисером, сценаристом і драматургом Семом Шепард (разом з ним вона знялася у фільмі «Френсіс» в 1982 році), в шлюбі у них народилися діти Ханна Джейн Шепард (рід. В 1986 році) і Семуел Уолкер Шепард (рід. в 1987 році). Подружжя жило разом в Вірджинії, Нью-Мексико, Міннесоті та нарешті в Нью-Йорку, де вони розлучилися в 2009 році [44] [45] [46] [47]. Джессіка Ленг також була найкращим другом американського режисера Боба Фосса, вона всіляко підтримувала Боба під час його хвороби і до самої смерті (він помер від інфаркту міокарда ) в 1987 році 25[джерело?]
Хоча актриса поважає всі релігії, вважає за найкраще все ж буддизм [48]. І ось як вона сама каже про свій вибір: «Буддизм для мене має сенс більше, ніж просто релігія, тому що це як наука. Я ніколи не була релігійною людиною, але завжди шукала якоїсь духовний сенс у своєму житті. Я і до церкви не ходила, та й в родині моєї матері все були атеїсти, так що мій батько, людина віруюча, був в замішанні» . Джессіка Ленг також є вегетаріанкою [49].
В свободное время Джессика Лэнг любит путешествовать по разным интересным, удивительным местам и запечатлевать всё увиденное на фотоаппарат (в основном она использует камеру Leica)25[джерело?].
Меня интересовала фотография, когда я была молодой, но тогда всерьёз я ею не занималась. Активно снимать я начала лишь 15 лет назад, когда стала путешествовать. Однако, должна сказать, фотография всегда была частью моей жизни, она меня окружала. Я любила фотографов и коллекционировала понравившиеся мне снимки. Большое влияние на меня оказали творчество Йозефа Куделки, Анрі Картьє-Брессона и Мануэля Браво. На их работы в своей собственной, самодельной мастерской я могу смотреть часами[джерело не вказане 2743 дні]. |
16 червня 1999 року в телепрограмі каналу CBS «AFI's 100 Years... 100 Stars» був виведений список 100 найбільших зірок кіно за 100 років за версією AFI (один з рейтингових списків Американського інституту кіномистецтва ), в який була внесена і Джессіка Ленг (серед 50 діючих зірок кіноекрану). Передачу вела Ширлі Темпл (зайняла 18-е місце в списку) [2].
В даний час актриса проживає в Нью-Йорку. За свою акторську кар'єру, що охоплює більше п'яти десятиліть, актриса знялася більш ніж в 40 фільмах і серіалах, а також взяла участь у багатьох театральних постановках (серед них найбільш примітна п'єса «Довгий день йде в ніч»). 2013 року Джессіка Ленг заявила про можливе завершення акторської кар'єри 25[джерело?]
Актриса дуже добре ставиться до Росії, під час візиту в Москву в 2014 році вона дала інтерв'ю журналу «Мистецтво життя», в якому пояснила: «Москва - приголомшливий місто. Він сповнений шаленої енергії і чим то нагадує мій улюблений Нью-Йорк. Можна сказати, що моя любов до Росії почалася тоді, коли я закохалася в Михайла Баришнікова. Спочатку мене підкорив він, а потім і вся країна - її природа книги, музика і мистецтво [ джерело не вказано 872 дня ] Джессика Лэнг призналась, что страдает от сильных приступов депрессии[50]. В интервью одному из журналов она сказала:
Я никогда не верила в психоанализ, терапию или гипноз, ни во что такое, и никогда не пробовала пользоваться этими методами. Хотя моё подсознание сейчас дремлет, но оно продолжает играть большую роль в моей творческой жизни и жизни вообще, а в кино или театре оно помогает мне переживать все те эмоции, которые необходимы для игры на сцене. И эти эмоции, такие как чувство одиночества, печаль и гнев, потом очень долго меня не отпускают[50].
Оригінальний текст (англ.)I never believed in psychoanalysis or therapy or hypnosis, anything like that and never tried to use these methods. Although my dark side is dormant right now, it continues to play a big role in my creative work and life in General, but when I play a movie or theater it helps me creating all those emotions and experiences that are needed to play on stage. But these emotions such as: loneliness, sadness, and anger, then it is stored for a long time.
Я никогда не верила в психоанализ, терапию или гипноз, ни во что такое, и никогда не пробовала пользоваться этими методами. Хотя моё подсознание сейчас дремлет, но оно продолжает играть большую роль в моей творческой жизни и жизни вообще, а в кино или театре оно помогает мне переживать все те эмоции, которые необходимы для игры на сцене. И эти эмоции, такие как чувство одиночества, печаль и гнев, потом очень долго меня не отпускают.Сторінка Шаблон:Оригинальный текст/styles.css не має контенту.
Оригинальный текст (англ.)I never believed in psychoanalysis or therapy or hypnosis, anything like that and never tried to use these methods. Although my dark side is dormant right now, it continues to play a big role in my creative work and life in General, but when I play a movie or theater it helps me creating all those emotions and experiences that are needed to play on stage. But these emotions such as: loneliness, sadness, and anger, then it is stored for a long time.Сторінка Шаблон:Конец цитаты/styles.css не має контенту.
Кино | ||||
---|---|---|---|---|
Год | Название на русском | Название на английском | Роль | Примечания |
1976 | Кинг-Конг | King Kong | Дуэн | Главная роль |
1979 | Весь цей джаз | All That Jazz | Анджелика | Главная роль |
1980 | Как победить дороговизну жизни[en] | How to Beat the High Co$t of Living | Лоис Тревис | Главная роль |
1981 | Почтальон всегда звонит дважды | The Postman Always Rings Twice | Кора Смит | Главная роль |
1982 | Тутси | Tootsie | Джули Николс | |
Фрэнсис | Frances | Фрэнсис Фармер | Главная роль | |
1984 | Деревня | Country | Джевелл Айви | Главная роль |
1985 | Сладкие грёзы | Sweet Dreams | Пэтси Клайн | Главная роль |
1986 | Преступления сердца[en] | Crimes of the Heart | Маргарет Маграт | Главная роль |
Кінг-Конг живий | King Kong Lives | Дуэн | Не указана в титрах | |
1988 | Дикий север[en] | Far North | Кейт | Главная роль |
Стопроцентный американец для всех | Everybody’s All-American | Бабс Роджерс Грэй | Главная роль | |
1989 | Музыкальная шкатулка | Music Box | Энн Тэлбот | Главная роль |
1990 | Мужчины не уходят | Men Dont Leave | Бет Маколей | Главная роль |
1991 | Мыс страха | Cape Fear | Ли Боуден | |
1992 | Ночь и город | Night and the City | Хелен Нассерос | Главная роль |
1994 | Голубое небо | Blue Sky | Карли Маршалл | Главная роль |
1995 | Дело Исайи[en] | Losing Isaiah | Маргарет Левин | Главная роль |
Роб Рой | Rob Roy | Мэри Макгрегор | ||
1997 | Тысяча акров[en] | A Thousand Acres | Джини Кук Смит | Главная роль |
1998 | Наследство | Hush | Марта Бэринг | Главная роль |
Кузина Бетта | Cousin Bette | кузина Бетта | Главная роль | |
1999 | Тит — правитель Рима | Titus | Тамора | Главная роль |
2001 | Нация прозака | Prozac Nation | миссис Вурцель | |
2003 | Шоу века | Masked and Anonymous | Нина Вероника | |
Велика риба (фільм) | Big Fish | Сандра Блум в старости | ||
2005 | Сломанные цветы | Broken Flowers | Кармен | |
Входите без стука | Dont Come Knocking | Дорин | ||
Неудачник | Neverwas | Катерина Пьерсон | ||
2006 | Бонневиль[en] | Bonneville | Арвилла Холден | Главная роль |
2012 | Клятва | The Vow | Рита Торнтон | |
2013 | Тереза Ракен[en] | In Secret | мадам Ракен | Главная роль |
2014 | Игрок | The Gambler | Роберта | |
2016 | Молодость по страховке | Wild Oats | Мэдди | Главная роль |
Телевидение | ||||
Год | Название на русском | Название на английском | Роль | Примечания |
1984 | Кошка на раскалённой крыше[en] | Cat on a Hot Tin Roof | Мэгги Поллит | Телефильм |
1992 | О Пионеры![en] | O Pioneers! | Александра Бергсон | Телефильм |
1995 | Трамвай «Желание»[en] | A Streetcar Named Desire | Бланш Дюбуа | Телефильм |
1998 | Истории из моего детства | Stories from My Childhood | царевна Лебедь | Мультсериал, озвучивание, эпизод: «The Prince and the Swan» |
2003 | Нормальный[en] | Normal | Ирма Эллвуд | Телефильм |
2007 | Сибилла | Sybil | доктор Корнелия Уилбур | Телефильм |
2009 | Серые сады | Grey Gardens | Эдит Бувье Бил | Телефильм |
2011—2012 | Американская история ужасов: Дом убийца | American Horror Story: Murder House | Констанс Лэнгдон | 11 эпизодов |
2012—2013 | Американська історія жаху: Притулок | American Horror Story: Asylum | сестра Джуди Мартин | 13 эпизодов |
2013—2014 | Американська історія жаху: Шабаш | American Horror Story: Coven | Фиона Гуд | 13 эпизодов |
2014—2015 | Американская история ужасов: Фрик-шоу | American Horror Story: Freak Show | Эльза Марс | 13 эпизодов |
2016 | Хорас и Пит[en] | Horase And Pete | Марша | Интернет-сериал, 3 эпизода |
2017 | Вражда | Feud | Джоан Кроуфорд | 8 эпизодов |
2018 | Американская история ужасов: Апокалипсис | American Horror Story: Apocalypse | Констанс Лэнгдон | 2 эпизода |
В качестве продюсера | ||||
Год | Название на русском | Название на английском | Роль | Примечания |
1984 | Деревня | Country | Продюсер | Полнометражный фильм |
2017 | Вражда | Feud | Сопродюсер | 8 эпизодов |
Полный список наград и номинаций на сайте — Internet Movie Database[51].
Список наград, номинаций и почётных премий Джессики Лэнг | ||||
---|---|---|---|---|
Награда | Год | Категория | Работа | Результат |
Оскар (значення) | ||||
1983 | Лучшая женская роль второго плана | Тутси | Шаблон:Победа[52] | |
Лучшая женская роль | Фрэнсис | Шаблон:Номинация[52] | ||
1985 | Лучшая женская роль | Деревня | Шаблон:Номинация[53] | |
1986 | Лучшая женская роль | Сладкие грёзы | Шаблон:Номинация[54] | |
1990 | Лучшая женская роль | Музыкальная шкатулка | Шаблон:Номинация[55] | |
1995 | Лучшая женская роль | Голубое небо | Шаблон:Победа[56] | |
Британська академія телебачення та кіномистецтва | 1983 | Лучшая женская роль второго плана | Тутси | Шаблон:Номинация[57] |
Золотий глобус | 1977 | Лучший дебют актрисы | Кинг-Конг | Шаблон:Победа[58] |
1983 | Лучшая женская роль — драма | Фрэнсис | Шаблон:Номинация[59] | |
Лучшая женская роль второго плана — Кинофильм | Тутси | Шаблон:Победа[59] | ||
1985 | Лучшая женская роль — драма | Деревня | Шаблон:Номинация[60] | |
1990 | Лучшая женская роль — драма | Музыкальная шкатулка | Шаблон:Номинация[61] | |
1993 | Лучшая женская роль в мини-сериале или телефильме | О пионеры! | Шаблон:Номинация[62] | |
1995 | Лучшая женская роль — драма | Голубое небо | Шаблон:Победа[63] | |
1996 | Лучшая женская роль в мини-сериале или телефильме | Трамвай «Желание» | Шаблон:Победа[64] | |
1998 | Лучшая женская роль — драма | Тысяча акров | Шаблон:Номинация[65] | |
2004 | Лучшая женская роль в мини-сериале или телефильме | Нормальный | Шаблон:Номинация[66] | |
2010 | Лучшая женская роль в мини-сериале или телефильме | Серые сады | Шаблон:Номинация[67] | |
2012 | Лучшая женская роль второго плана в мини-сериале или телефильме | Американська історія жаху: Будинок-убивця | Шаблон:Победа[68] | |
2013 | Лучшая женская роль в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Номинация[69] | |
2014 | Лучшая женская роль в мини-сериале или телефильме | Американська історія жаху: Шабаш | Шаблон:Номинация[70] | |
2015 | Лучшая женская роль в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Фрик-шоу | Шаблон:Номинация[71] | |
2018 | Лучшая женская роль в мини-сериале или телефильме | Вражда | Шаблон:Номинация | |
Еммі | 1996 | Лучшая женская роль в мини-сериале или фильме | Трамвай «Желание» | Шаблон:Номинация[72] |
2004 | Лучшая женская роль в мини-сериале или фильме | Нормальный | Шаблон:Номинация[73] | |
2009 | Лучшая женская роль в мини-сериале или фильме | Серые сады | Шаблон:Победа[74] | |
2012 | Лучшая женская роль второго плана в мини-сериале или фильме | Американская история ужасов: Дом убийца | Шаблон:Победа[75] | |
2013 | Лучшая женская роль в мини-сериале или фильме | Американська історія жаху: Притулок | Шаблон:Номинация[76] | |
2014 | Лучшая женская роль в мини-сериале или фильме | Американская история ужасов: Шабаш | Шаблон:Победа[77] | |
2015 | Лучшая женская роль в мини-сериале или фильме | Американская история ужасов: Фрик-шоу | Шаблон:Номинация[78] | |
2017 | Лучшая женская роль в мини-сериале или фильме | Вражда | Шаблон:Номинация[79] | |
Лучший продюсер мини-сериала или фильма (совместно с Сьюзан Серендон, Райаном Мёрфи и др.) | Вражда | Шаблон:Номинация[80] | ||
Тони | 2016 | Лучшая женская роль в пьесе | Долгий день уходит в ночь | Шаблон:Победа[81] |
Премія Гільдії кіноакторів | 1995 | Лучшая женская роль | Голубое небо | Шаблон:Номинация[82] |
2010 | Лучшая женская роль в телефильме или мини-сериале | Серые сады | Шаблон:Номинация[83] | |
2012 | Лучшая женская роль в драматическом сериале | Американская история ужасов: Дом убийца | Шаблон:Победа[84] | |
2013 | Лучшая женская роль в драматическом сериале | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Номинация[85] | |
2014 | Лучшая женская роль в драматическом сериале | Американская история ужасов: Шабаш | Шаблон:Номинация[86] | |
Премія Лоуренса Олів'є | 2001 | Лучшая актриса в пьесе | Долгий день уходит в ночь | Шаблон:Номинация[87] |
Золота малина | 1999 | Худшая женская роль | Наследство | Шаблон:Номинация |
Спутник | 2000 | Лучшая актриса второго плана — драма | Тит — правитель Рима | Шаблон:Номинация[88] |
2004 | Лучшая актриса мини-сериала или телефильма | Нормальный | Шаблон:Номинация[89] | |
2009 | Лучшая актриса мини-сериала или телефильма | Серые сады | Шаблон:Номинация[90] | |
2011 | Выдающаяся актриса в телесериале | Американская история ужасов | Шаблон:Победа[91] | |
2013 | Лучшая актриса мини-сериала или телефильма | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Номинация[92] | |
Сан-Себастьян | 2002 | Премия за выдающиеся персональные достижения | Н/Д | Шаблон:Победа |
Давид ді Донателло | 1983 | Лучшая иностранная актриса | Тутси | Шаблон:Номинация |
Московский международный кинофестиваль | 1983 | Приз лучшей актрисе | Фрэнсис | Шаблон:Победа[93] |
Національна спілка кінокритиків США | 1983 | Лучшая женская роль второго плана | Тутси | Шаблон:Победа[94] |
Лучшая женская роль | Фрэнсис | 2-е место[94] | ||
1986 | Лучшая женская роль | Сладкие грёзы | 2-е место[94] | |
1991 | Лучшая женская роль | Мужчины не уходят | 3-е место[94] | |
1995 | Лучшая женская роль | Голубое небо | 2-е место[94] | |
Драма Деск | 2016 | Лучшая женская роль в пьесе | Долгий день уходит в ночь | Шаблон:Победа |
Сатурн | 2012 | Лучшая телеактриса | Американская история ужасов: Дом убийца | Шаблон:Номинация |
2013 | Лучшая телеактриса второго плана | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Номинация[95] | |
2014 | Лучшая телеактриса | Американская история ужасов: Шабаш | Шаблон:Номинация[96] | |
2015 | Лучшая телеактриса | Американская история ужасов: Фрик-шоу | Шаблон:Номинация[97] | |
Ассоциация телевизионных критиков | 2012 | Премия за личные достижения в драме | Американская история ужасов | Шаблон:Номинация[98] |
2017 | Премия за личные достижения в драме | Вражда | Шаблон:Номинация[99] | |
Внешнее общество критиков | 1992 | Лучшая киноактриса | Трамвай «Желание» | Шаблон:Номинация |
2016 | Лучшая актриса в пьесе | Долгий день уходит в ночь | Шаблон:Победа | |
Ассоциация кинокритиков Лос-Анджелеса | 1982 | Лучшая актриса | Фрэнсис | 2-е место[100] |
1994 | Лучшая актриса | Голубое небо | Шаблон:Победа[101] | |
Выбор народа | 2015 | Любимая актриса фэнтези-сериала | Американская история ужасов: Фрик-шоу | Шаблон:Номинация[102] |
Bambi Awards | 1983 | Лучшая международная актриса | Почтальон всегда звонит дважды | Шаблон:Победа[103] |
Лучшая международная актриса | Тутси | Шаблон:Победа | ||
Общество кинокритиков Бостона | 1982 | Лучшая актриса | Тутси | Шаблон:Победа[104] |
Ассоциация кинокритиков Чикаго | 1994 | Лучшая актриса | Голубое небо | Шаблон:Номинация[105][106] |
Вибір телевізійних критиків | 2012 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Дом-убийца | Шаблон:Номинация[107] |
2013 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Номинация[107] | |
2014 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Шабаш | Шаблон:Победа[108] | |
2015 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Фрик-шоу | Шаблон:Номинация[109] | |
Dorian Awards | 2011 | Лучший телевизионный прорыв | Американская история ужасов: Дом-убийца | Шаблон:Победа[110] |
2012 | Лучший телевизионный прорыв | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Победа | |
2013 | Лучший телевизионный прорыв | Американская история ужасов: Шабаш | Шаблон:Победа[111] | |
Лучшее музыкальное исполнение | Песня «The Name Game» | Шаблон:Номинация[111] | ||
2014 | Лучшее музыкальное исполнение | Песня «Life on Mars?» | Шаблон:Номинация[112] | |
Gold Derby TV Awards | 2009 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Серые сады | Шаблон:Номинация |
2012 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Дом-Убийца | Шаблон:Победа | |
2013 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Номинация | |
2014 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Шабаш | Шаблон:Победа | |
2015 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Шоу-уродов | Шаблон:Номинация | |
Golden Nymph Awards | 2013 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Шабаш | Шаблон:Номинация[113] |
Gracie Awards | 2004 | Лучшая женская роль — драма | Нормальный | Шаблон:Победа[114] |
IGN Summer Movie Awards | 2012 | Лучшая телевизионная актриса | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Номинация |
Joseph Plateau Awards | 1985 | Лучшая актриса | Деревня | Шаблон:Победа |
1986 | Лучшая актриса | Сладкие грёзы | Шаблон:Победа | |
Ассоциация кинокритиков Канзаса | 1982 | Лучшая актриса | Тутси | Шаблон:Победа[115] |
Национальный совет кинокритиков США | 1982 | Лучшая актриса | Фрэнсис | 2-е место |
1985 | Лучшая актриса | Сладкие грёзы | 2-е место[116] | |
1994 | Лучшая актриса | Голубое небо | 2-е место | |
Ассоциация кинокритиков Нью-Йорка | 1982 | Лучшая актриса | Тутси | Шаблон:Победа[117] |
Лучшая актриса | Фрэнсис | 2-е место[117] | ||
Ассоциация американских киножурналистов | 2012 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Дом-убийца | Шаблон:Победа[118] |
Лучший актёрский состав в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Дом-убийца | Шаблон:Номинация[118] | ||
2013 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Победа[119] | |
Лучший актёрский состав в мини-сериале или телефильме | Американская история ужасов: Психбольница | Шаблон:Победа | ||
PRISM Awards | 2009 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Сибил | Шаблон:Номинация |
2010 | Лучшая актриса в мини-сериале или телефильме | Серые сады | Шаблон:Номинация | |
Sant-Jordi Awards | 1995 | Лучшая зарубежная актриса | Голубое небо | Шаблон:Победа |
Silver Frames | 1982 | Лучшая иностранная актриса | Почтальон всегда звонит дважды | Шаблон:Номинация |
Silver Ribbons | 1983 | Лучшая зарубежная актриса | Фрэнсис | Шаблон:Номинация[120] |
Ассоциация кинокритиков Юты | 1994 | Лучшая актриса | Голубое небо | Шаблон:Победа |
Веронский кинофестиваль | 1999 | Приз лучшей актрисе | Тысяча акров | Шаблон:Победа |
Stinkers Bad Movie Awards | 1998 | Худшая актриса | Наследство | Шаблон:Номинация[121] |
Los YoGa Awards | 1999 | Худшая зарубежная актриса | Кузина Бетта | Шаблон:Победа[122] |
Худшая зарубежная актриса | Наследство | Шаблон:Победа | ||
Crystal Awards | 2000 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[123] |
Donostia Awards | 2002 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[124] |
Film Society of Lincoln Center Award | 2002 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[125] |
Премия Джорджа Истмана Хауса | 2009 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[126] |
Glamour Awards | 2003 | Женщина года | Н/Д | Шаблон:Победа |
2015 | Лучшая международная актриса | Американская история ужасов: Фрик-шоу | Шаблон:Номинация[127] | |
Inspire Awards | 2004 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[128] |
Награда имени Кирка Дугласа | 2014 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[129] |
Krzysztof Kieślowski Awards | 2016 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[130] |
L’Oreal Awards | 2014 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[131] |
Lucie Awards | 2012 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[132] |
Muse Awards | 1986 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа |
NewNowNext Awards | 2012 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Номинация[133] |
Premiere Awards | 2003 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[134] |
Кинофестиваль «Taormina» | 2009 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[135] |
Theater World Awards | 1992 | Лучшая актриса в пьесе | Трамвай «Желание» | Шаблон:Победа[136] |
Western Heritage Awards | 1993 | Лучшая актриса | О Пионеры! | Шаблон:Победа[137] |
Women of Achievement Awards | 1992 | Почётная награда | Н/Д | Шаблон:Победа[138] |
Голлівудська алея слави | 2014 | Именная звезда за вклад в киноиндустрию | Н/Д | Шаблон:Номинация[139] |
[[Категорія:Лауреати премії «Драма Деск»]] [[Категорія:Посли доброї волі ЮНІСЕФ]] [[Категорія:Лауреати премії «Супутник»]] [[Категорія:Статті з нечинними посиланнями]] [[Категорія:Вікіпедія:Статті з твердженнями без джерел більш ніж 14 днів]] [[Категорія:Вікіпедія:Статті з іншим значенням на Вікіданих]] [[Категорія:Продюсери США]] [[Категорія:Персоналії за алфавітом]] [[Категорія:Акторки XXI століття]] [[Категорія:Акторки XX століття]] [[Категорія:Акторки кінематографу США]] [[Категорія:Американські телеакторки]] [[Категорія:Американські театральні акторки]] [[Категорія:Акторки за алфавітом]] [[Категорія:Уродженці Міннесоти]] [[Категорія:Статті з джерелами з Вікіданих]] [[Категорія:Народились 1949]] [[Категорія:Народились 20 квітня]] [[Категорія:Сторінки із неперевіреними перекладами]]
- ↑ а б в Jessica Lange- Biography. Yahoo!. Архів оригіналу за 20 листопада 2012. Процитовано 18 листопада 2012.
- ↑ а б Джессика Лэнг в списке ста величайших звёзд кино за 100 лет по версии AFI. Википедия (rus) . 22 апреля 2017. Процитовано 22 апреля 2017.
- ↑ Jessica Lange genealogy. Rootsweb.com. (англ.). Архів оригіналу за 23 жовтня 2007. Процитовано 20 апреля 2017.
- ↑ Jessica Lange. Freepages.genealogy.rootsweb.com (англ.). Архів оригіналу за 23 жовтня 2007. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Brennan, Patricia (2 февраля 1992). Jessica Lange as Willa Cather's Prairie Heroine (англ.). The Washington Post. Процитовано 21 апреля 2017.
- ↑ Lyke, M. L. (16 января 1990). The Yin and Yang of Jessica Lange Actress Often Defies Her Glamorous Image (англ.). Seattle Post-Intelligencer. Процитовано 21 апреля 2017.
- ↑ McKenna, Kristine (19 марта 1995). Steeled Magnolia : It seems as if Jessica Lange is a supermarket shelf of emotions. And that doesn't even count what she manages to do on the screen (англ.). Los Angeles Times. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ а б в Rodger, Jennifer (11 июня 1998). Film: In Focus: Jessica Lange – Arts & Entertainment (англ.). Індепендент. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Trebay, Guy (29 августа 2012). Drawn to His Shining Light (англ.). Нью-Йорк таймс. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Jessica Lange Biography – Facts, Birthday, Life Story. Biography.com (англ.). Процитовано 7 августа 2013.
- ↑ Kael, Pauline. The Current Cinema: Tootsie, Gandhi, and Sophie. The New Yorker (англ.). Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Kael, Pauline. The Current Cinema: Tootsie, Gandhi, and Sophie. The New Yorker (англ.). Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Goin' South. Tcm.com (англ.). Процитовано 9 августа 2013.[недоступне посилання з Октябрь 2018]
- ↑ а б Flynn, Dan (2005). Famous Minnesotans: Past and Present. с. 137. ISBN 9781932472295. Процитовано 3 вересня 2012.
(see p.14)
- ↑ Wolf, Schneider (10 июня 2004). Meryl Streep pauses to take stock of a varied career (англ.). U-T San Diego. Процитовано 17 октября 2011.
- ↑ Meryl Streep: "I'm not always happy" (англ.). The Talks. Архів оригіналу за 17 січня 2016. Процитовано 17 октября 2011.
- ↑ Interview with "Doubt" star, Meryl Streep (англ.). ReelzChannel. Архів оригіналу за 5 квітня 2016. Процитовано 17 октября 2011.
- ↑ Wolf, Schneider (10 июня 2004). Meryl Streep, actress. The Hollywood Reporter (англ.). Архів оригіналу за 8 серпня 2007. Процитовано 17 жовтня 2011.
{{cite news}}
: Вказано більш, ніж один|lang=
та|language=
(довідка) - ↑ Wolf, Schneider (10 июня 2004). Meryl Streep pauses to take stock of a varied career (англ.). U-T San Diego. Процитовано 17 октября 2011.
- ↑ Meryl Streep: "I'm not always happy" (англ.). The Talks. Архів оригіналу за 17 січня 2016. Процитовано 17 октября 2011.
- ↑ Interview with "Doubt" star, Meryl Streep (англ.). ReelzChannel. Архів оригіналу за 5 квітня 2016. Процитовано 17 октября 2011.
- ↑ Wolf, Schneider (10 июня 2004). Meryl Streep, actress. The Hollywood Reporter (англ.). Архів оригіналу за 8 серпня 2007. Процитовано 17 жовтня 2011.
{{cite news}}
: Вказано більш, ніж один|lang=
та|language=
(довідка) - ↑ Oscars 2000: Best Supporting Actress. Entertainment Weekly (англ.). 14 января 2000. Процитовано 17 октября 2011.
- ↑ Oscars 2000: Best Supporting Actress. Entertainment Weekly (англ.). 14 января 2000. Процитовано 17 октября 2011.
- ↑ Jessica Lange, Back In Black For 'Horror Story'. NPR (англ.). 17 ноября 2012. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Lanford, Beard (10 октября 2013). 'American Horror Story: Coven' Ratings: 5.5 Million Viewers Under Show's Spell;. Huffingtonpost.com (англ.). Процитовано 8 февраля 2015.
- ↑ Lanford, Beard (13 октября 2014). American Horror Story: Freak Show Sets FX Ratings Records, Lands Season 5 Pickup. deadline.com (англ.). Процитовано 8 февраля 2015.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|1=
(довідка) - ↑ Lanford, Beard (22 октября 2014). American Horror Story Cast – 'Gods and Monsters (From "American Horror Story") [feat. Jessica Lange]' American iTunes Chart Performance. itunescharts.net (англ.). Процитовано 8 февраля 2015.
- ↑ Elavsky, Cindy (2 апреля 2015). Celebrity Extra (англ.). King Features. Архів оригіналу за 22 квітня 2017. Процитовано 13 апреля 2015.
- ↑ Editorial, Team (12 июня 2013). LD Entertainment to Release Elizabeth Olsen-Starrer Therese on Sept 27. deadline.com (англ.). Deadline Hollywood. Процитовано 14 июня 2013.
- ↑ McNary, Dave (9 мая 2014). Cannes: Jessica Lange, Sarah Jessica Parker Joining Shirley Maclaine in Wild Oats (англ.). Variety. Процитовано 19 июня 2014.
- ↑ About Horace and Pete (англ.). Louis C.K. 4 февраля 2016. Процитовано 8 февраля 2016.
- ↑ How Feud recreates the world of 1963 Hollywood. fox.com (англ.). 3 апреля 2017. Процитовано 22 апреля 2017.
- ↑ Jessica Lange. unicef.org (англ.). UNICEF. 16 ноября 2008. Процитовано 11 мая 2011.
- ↑ Jessica Lange Visits Russia. unicef.org (англ.). UNICEF. 16 ноября 2008. Процитовано 11 мая 2011.
- ↑ NewsMax Archives. Newsmax.com (англ.). 25 августа 2007. Архів оригіналу за 23 листопада 2008. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Jessica Lange and Patti Smith Team Up. 50 Photographs (англ.). The Observer. 15 июля 2009. Архів оригіналу за 20 лютого 2011. Процитовано 11 травня 2011.
- ↑ Jessica Lange At Eastman House July 25. George Eastman House (англ.). Rochester, New York: GEH. 15 июля 2009. eastmanhouse.org. Архів оригіналу за 27 жовтня 2012. Процитовано 11 травня 2011.
- ↑ Exhibitions – 2014 – Jessica Lange: Unseen. mamm-mdf.ru (англ.). Moscow, Russia: Multimedia Art Museum, Moscow. 13 марта – 20 апреля 2014. Архів оригіналу за 16 березня 2014. Процитовано 20 квітня 2014.
- ↑ Portman, Rachel. Grey Gardens: Music from the HBO Film (2009). Varèse Sarabande. Varese Sarabande Records. varesesarabande.com. Архів оригіналу за 7 червня 2011. Процитовано 6 січня 2013.
- ↑ Not found. Tcm.com (англ.). Процитовано 24 апреля 2017.
- ↑ Overview for Jessica Lange. Tcm.com (англ.). Процитовано 9 августа 2013.[недоступне посилання з Октябрь 2018]
- ↑ Aljean, Harmetz (20 декабря 1982). Jessica Lange, film star whose future is here. Нью-Йорк таймс (англ.). Процитовано 29 февраля 2016.
- ↑ Johnson, Zach (19 декабря 2011). Rep: Jessica Lange and Sam Shepard Have Separated. UsMagazine.com (англ.). Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ About Sam – The Sam Shepard Web Site. Sam-shepard.com (англ.). Архів оригіналу за 18 травня 2017. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Cheryl, McCall. After Raising Cain in 'postman,' Jessica Lange Rears Baryshnikov's Babe—lovingly. People.com (англ.). Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Jessica Lange, Sam Shepard have called it quits after 30 years (англ.). Los Angeles Times. 20 декабря 2011. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Iley, Chrissy (29 января 2007). Interview: Chrissy Iley meets Jessica Lange | From the Observer | The Observer (англ.). Guardian. Процитовано 7 августа 2013.
- ↑ The Late Show with Stephen Colbert (16 березня 2017), Jessica Lange Is Feuding With Kellyanne Conway (In Her Head), процитовано 16 березня 2017
- ↑ а б Depression and Creativity. Talentdevelop.com (англ.). Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 9 августа 2013.
- ↑ Jessica Lange Awards. Jessica Lange—IMDb (англ.). 19 апреля 2017.
- ↑ а б The Awards - Academy Awards - Oscar Legacy - The 55th Academy Awards (1983) Nominees and Winners. Academy Award (англ.). AMPAS. oscars.org. Процитовано 26 червня 2014.[недоступне посилання з Июль 2018]
- ↑ The Awards - Academy Awards - Oscar Legacy - The 57th Academy Awards (1985) Nominees and Winners. Academy Award (англ.). AMPAS. oscars.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ The Awards - Academy Awards - Oscar Legacy - The 58th Academy Awards (1986) Nominees and Winners. Academy Award (англ.). AMPAS. oscars.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ The Awards - Academy Awards - Oscar Legacy - The 62nd Academy Awards (1990) Nominees and Winners. Academy Award (англ.). AMPAS. oscars.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ The Awards - Academy Awards - Oscar Legacy - The 67th Academy Awards (1995) Nominees and Winners. Academy Award (англ.). AMPAS. oscars.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ BAFTA Awards 1983 (англ.). imdb.com. Архів оригіналу за 13 серпня 2012. Процитовано 2 липня 2011.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|datepublished=
(довідка) - ↑ Golden Globes - 1976 - The 34th Annual Golden Globe Awards (1977). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ а б Golden Globes - 1982 - The 40th Annual Golden Globe Awards (1983). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 1984 - The 42nd Annual Golden Globe Awards (1985). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 1989 - The 47th Annual Golden Globe Awards (1990). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 1992 - The 50th Annual Golden Globe Awards (1993). Hollywood Foreign Press Association. HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 1994 - The 52nd Annual Golden Globe Awards (1995). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 1995 - The 53rd Annual Golden Globe Awards (1996). Hollywood Foreign Press Association. HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 1997 - The 55th Annual Golden Globe Awards (1998). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 2003 - The 61st Annual Golden Globe Awards (2004). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 2009 - The 67th Annual Golden Globe Awards (2010). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 2011 - The 69th Annual Golden Globe Awards (2012). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 2012 - The 70th Annual Golden Globe Awards (2013). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 2013 - The 71st Annual Golden Globe Awards (2014). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Golden Globes - 2014 - The 72nd Annual Golden Globe Awards (2014). Hollywood Foreign Press Association (англ.). HFPA. goldenglobes.org. Процитовано 11 грудня 2014.
- ↑ Nominees/Winners - Outstanding Lead Actress in a Miniseries or a Special - 1996. Еммі (англ.). ATAS. emmys.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Nominees/Winners - Outstanding Lead Actress in a Miniseries or a Movie - 2003. Еммі (англ.). ATAS. emmys.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Nominees/Winners - Outstanding Lead Actress in a Miniseries or a Movie - 2009. Еммі (англ.). ATAS. emmys.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Nominees/Winners - Outstanding Supporting Actress in a Miniseries or a Movie - 2012. Еммі (англ.). ATAS. emmys.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Nominees/Winners - Outstanding Lead Actress in a Miniseries or a Movie - 2013. Еммі (англ.). ATAS. emmys.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Nominees/Winners - Outstanding Lead Actress in a Miniseries or a Movie - 2015. Еммі (англ.). ATAS. emmys.com. Процитовано 10 липня 2014.
- ↑ See All the Winners of the 2015 Emmy Awards - Outstanding Actress in a Mini-series or Movie. Time (англ.). Time Inc. time.com. Процитовано 20 вересня 2015.
- ↑ Nominees/Winners - Outstanding Lead Actress in a Miniseries or a Movie - 2017. Еммі (англ.). ATAS. emmys.com. Процитовано 13 липня 2017.
- ↑ Nominees/Winners - Outstanding Miniseries - 2017. Еммі (англ.). ATAS. emmys.com. Процитовано 8 серпня 2017.
- ↑ Michael Paulson (24 ноября 2015). Broadway’s Tony Awards Move From Radio City to Beacon Theater for 2016 (англ.). Процитовано 31 марта 2016.
- ↑ The Inaugural Screen Actors Guild Awards. Премія Гільдії кіноакторів (англ.). SAG. sagawards.org. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ The 16th Annual Screen Actors Guild Awards. Screen Actors Guild Award (англ.). SAG. sagawards.org. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ The 18th Annual Screen Actors Guild Awards. Screen Actors Guild Award (англ.). SAG. sagawards.org. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ The 18th Annual Screen Actors Guild Awards. Screen Actors Guild Award (англ.). SAG. sagawards.org. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ The 20th Annual Screen Actors Guild Awards. Screen Actors Guild Award (англ.). SAG. sagawards.org. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ Laurence Olivier Awards – Olivier Winners 2001 - Best Actress. Society of London Theatre (англ.). SLT. officiallondontheatre.co.uk. Архів оригіналу за 12 березня 2011. Процитовано 10 травня 2011.
- ↑ Awards - Past Winners - 2000. International Press Academy (англ.). IPA. pressacademy.com. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ Awards - Past Winners - 2003. International Press Academy (англ.). IPA. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ Awards - Past Winners - 2009. International Press Academy (англ.). IPA. pressacademy.com. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ Awards - Past Winners - 2011. International Press Academy (англ.). IPA. pressacademy.com. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ Awards - Past Winners - 2013. International Press Academy (англ.). IPA. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ About > Archives > 1983 Year > Prizes. Moscow International Film Festival (англ.). MIFF. moscowfilmfestival.ru. Процитовано 9 жовтня 2014.
- ↑ а б в г д Past Awards. National Society of Film Critics. NSFC. nationalsocietyoffilmcritics.com. Архів оригіналу за 23 березня 2015. Процитовано 26 червня 2014.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|df=
(довідка) - ↑ 39th Annual Saturn Awards – Nominations (PDF). Saturn Awards (англ.). ASFFF. saturnawards.org. Архів оригіналу (PDF) за 20 лютого 2013. Процитовано 26 червня 2014.
{{cite web}}
: Вказано більш, ніж один|deadlink=
та|deadurl=
(довідка) - ↑ The 40th Annual Saturn Awards Nominations (PDF). Saturn Awards (англ.). ASFFF. saturnawards.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ The 41st Annual Saturn Awards Nominations. Saturn Awards (англ.). ASFFF. 2015. saturnawards.org. Процитовано 3 березня 2015.
- ↑ Television Critics Association (TCA) Award Winners. Television Critics Association (англ.). TCA. tvcritics.org. Процитовано 27 червня 2014.
- ↑ TCA webmaster (19 июня 2017). The Television Critics Association Announces 2017 TCA Award Nominees. Television Critics Association (англ.). TCA. tvcritics.org. Процитовано 19 червня 2017.
- ↑ Awards - Previous Years Winners - 1980s - 1982 – 8th Annual LAFCA. Los Angeles Film Critics Association (англ.). LAFCA. lafca.net. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Awards - Previous Years Winners - 1990s - 1994 – 20th Annual LAFCA. Los Angeles Film Critics Association (англ.). LAFCA. lafca.net. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ People's Choice Awards 2015 - Favorite Sci-Fi/Fantasy TV Actress. One Three Digital (англ.). OTD. peopleschoice.com. Процитовано 12 січня 2015.
- ↑ Hubert Burda Media to Honor Sandra Bullock, Charlize Theron and Jennifer Lopez At Bambi Awards on December 8th in Berlin (англ.). PR Newswire. 18 октября 2000. Процитовано 10 листопада 2015.
- ↑ Past Winners - 1980s - 1982 (February 6th 1983). Спілка кінокритиків Бостона (англ.). BSFC. 2013. bostonfilmcritics.org. Архів оригіналу за 8 жовтня 2014. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Annual Awards - End of Year Awards - Chicago Film Critics Awards – 1998–2007. Асоціація кінокритиків Чикаго (англ.). CFCA. chicagofilmcritics.org. Архів оригіналу за 16 квітня 2015. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Annual Awards - End of Year Awards - Chicago Film Critics Awards 1988–97 - 1994 – 7th Annual Chicago Film Critics Awards. Асоціація кінокритиків Чикаго (англ.). CFCA. chicagofilmcritics.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ а б O'Connell, Sean (6 марта 2014). Critics' Choice Television Awards Winners (Archive). Вибір телевізійних критиків (англ.). Broadcast Television Journalists Association. criticschoice.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Television Awards - The 3rd Annual Critics' Choice Television Awards/4th Annual Critics' Choice Television Awards - "Best Actress in a Movie or Mini-series. Вибір телевізійних критиків (англ.). Broadcast Television Journalists Association. criticschoice.com. Архів оригіналу за 2 червня 2012. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Variety Staff (31 мая 2015). Critics’ Choice Awards Winners: Full List - Best Actress in a Movie or Limited Series. Variety Media (англ.). Penske Business Media. variety.com. Процитовано 29 липня 2015.
- ↑ The Dorian Awards - Past Winners. Gay and Lesbian Entertainment Critics Association (англ.). GALECA. galeca.com. Архів оригіналу за 16 січня 2017. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ а б Home of The Dorian Awards. Gay and Lesbian Entertainment Critics Association (англ.). GALECA. 2013. galeca.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ GUS (22 января2015). Gay & Lesbian Entertainment Critics Association announced Dorian award winners - TV Musical Performance of the Year. Queer Me Up (англ.). InnOptum Enterprises. queermeup.com. Архів оригіналу за 22 січня 2015. Процитовано 22 січня 2015.
- ↑ 54è Festival de télévision Monte-Carlo (2014) - Mini Series The Nominees (PDF). Monte-Carlo Television Festival (англ.). Monte-Carlo TV Festival. с. 31. Архів оригіналу (PDF) за 26 серпня 2014. Процитовано 22 серпня 2014.
- ↑ 2004 Gracie Allen Awards - National Winners (PDF). American Women in Radio and Television (англ.). AWRT. 2004. с. 16. Архів оригіналу (PDF) за 10 жовтня 2014. Процитовано 7 жовтня 2014.
- ↑ History - KCFCC Award Winners – 1980-89 - 1982. Kansas City Film Critics Circle (англ.). KCFCC. kcfcc.org. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ Kinser, Jeremy (3 марта 2014). Standing Ovation: Jessica Lange in 'Sweet Dreams'. Backstage (англ.). Backstage, LLC. backstage.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ а б 1982 Awards. Спільнота кінокритиків Нью-Йорка (англ.). NYFCC. nyfcc.com. Процитовано 26 червня 2014.
- ↑ а б PAAFTJ Television Awards winners announced: "Community" and "Breaking Bad" earn top honors - Ratings | TVbytheNumbers (англ.). Tvbythenumbers.zap2it.com. Процитовано 2 серпня 2013.
- ↑ 2nd PAAFTJ Television Awards nominations announced; "Arrested Development" leads (англ.). 18 июня 2013. Процитовано 15 July 2013.
- ↑ Nastri D'Argento - Vinvitori dei Nastri d'Argento - 1984. Italian National Syndicate of Film Journalists. INSFJ. cinegiornalisti.com. Архів оригіналу за 20 червня 2011. Процитовано 22 серпня 2014.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|df=
(довідка) - ↑ The Stinkers 1998. Hastings Bad Cinema Society (англ.). HBCS. thestinkers.com. Процитовано 27 червня 2016.
- ↑ Los YoGa - 1999 (10ª edición). Catacric (ісп.). Catacric. catacric.org. Процитовано 23 листопада 2016.
- ↑ Events > Past Recipients > Crystal Award > 2000. Women in Film Los Angeles. WIF. wif.org. Архів оригіналу за 24 липня 2011. Процитовано 10 травня 2011.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|df=
(довідка) - ↑ Donostia Awards > Jessica Lange. San Sebastián International Film Festival (англ.). SS IFF. sansebastianfestival.com. Процитовано 9 жовтня 2014.
- ↑ Info > Chaplin Award Gala > 2006. Film Society of Lincoln Center (англ.). FSLC. filmlinc.com. Процитовано 9 жовтня 2014.
- ↑ Jessica Lange at Eastman House July 25. George Eastman House (англ.). Rochester, New York: GEH. 15 июля 2009. eastmanhouse.org. Архів оригіналу за 27 жовтня 2012. Процитовано 11 травня 2011.
- ↑ Glamour Awards 2015: Full Winners List. Glamour (англ.). 3 июня 2015. glamourmagazine.co.uk. Архів оригіналу за 2 серпня 2015. Процитовано 21 липня 2015.
- ↑ Goodwin, Jan (4 марта 2004). Inspire Awards 2004 Honorees. AARP The Magazine (англ.). AARP. aarp.org. Процитовано 12 травня 2011.
- ↑ Jessica Lange to be honored with Kirk Douglas Award for Excellence in Film. Santa Barbara International Film Festival. SBIFF. 30 июля 2014. sbiff.org. Архів оригіналу за 16 вересня 2014. Процитовано 16 вересня 2014.
- ↑ Camerimage 2016: Jessica Lange odebrała nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Onet.pl (po) . 13 листопада 2016. Процитовано 13 листопада 2016.
- ↑ Weinstein, Shelli (21 октября 2014). Jessica Lange: ‘Acting Has Been an Escape into the Imagination’ (англ.). Variety. variety.com. Процитовано 7 лютого 2015.
- ↑ 2012 Lucie Award Honorees Announced for the 10th Anniversary Celebration. The Lucie Awards (англ.). Lucie Foundation. август 2012. luciefoundation.org. Процитовано 7 жовтня 2014.
- ↑ 2012 NewNowNext Awards Nominees - Categories - Cause You're Hot. NewNowNext Awards. Logo (телеканал). newnownext.com. Архів оригіналу за 29 жовтня 2013. Процитовано 4 декабря 2014.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|df=
(довідка) - ↑ Buzz - Seen - Hall of Fame. Premiere. Los Angeles. декабрь 2003. с. 46. Процитовано 3 вересня 2012.
- ↑ Archives > Jessica Lange and Grey Gardens are big Emmy winners. Taormina Film Fest (англ.). TFF. 21 ноября 2009. taorminafilmfest.it. Процитовано 9 жовтня 2014.
- ↑ Recipients > Past Recipients > Theatre World Award Recipients > 1991–92. Theater World Award (англ.). TWA. theaterworldawards.org. Процитовано 9 жовтня 2014.
- ↑ Western Heritage Award Winners - 1993 - Film/Television - TV Feature Film. Bronze Wrangler (англ.). National Cowboy & Western Heritage Museum. nationalcowboymuseum.org. Процитовано 7 жовтня 2014.
- ↑ Past Award Recipients 1986-2014. Women's Project Theater (англ.). WPT. 1992. wptheater.org. Процитовано 10 квітня 2015.
- ↑ Nomination Process - Hollywood Walk of Fame New Selection. Голлівудська алея слави (англ.). Hollywood Chamber of Commerce. 20 июня 2013. walkoffame.com. Процитовано 26 червня 2014.