Круасан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Круасан
Тарілка маленьких круасанів

Круаса́н (фр. croissant, досл. «півмісяць», тж. «ріжок, підковка», ін. значення «той, що зростає») — традиційний для французької та австрійської кухонь невеликий хлібо-булочний кондитерський виріб у формі півмісяця з начинкою або без. Свого роду традиційний як для України виріб під назвою рогалик, але той зазвичай не готується з листкового тіста і може бути більш загнутим.

Приготування[ред. | ред. код]

Круасани випікаються з листкового тіста, до складу якого входять пекарські дріжджі і вершкове масло (жирність масла має бути не меншою за 82 %), що робить круасан доволі калорійним і жирним.

Круасани можуть бути як без начинки, так і з різноманітним наповненням — найчастіше шоколадна глазур, джем, горіхова суміш, сир тощо.

Історичні дані[ред. | ред. код]

Попри надзвичайну популярність у французів і франкомовну назву, згідно з однією з історичних версій, круасани вперше виготовили віденські пекарі у 1689 році, хоча хліб у формі півмісяця був популярний і раніше, наприклад, за Середньовіччя на Сході (існують навіть версії, що такий хлібець у формі півмісяця-символу іслама винайдено саме мусульманами).

У французькій кухні і навіть культурі в цілому круасан є своєрідним національним символом. У Франції традиційним є вживання круасанів на сніданок разом з філіжанкою кави або какао. Крім того, круасани зазвичай входять до сніданкових меню більшості готелів світу (т. зв. європейський континентальний сніданок), розрахованих на приймання відвідувачів з Європи.

Див. також[ред. | ред. код]