Кідонія (Марс)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«The Face» — фотографія області Кідонія зроблена станцією Вікінг-1 в 1976 році

Кідонія — регіон в північній півкулі Марса, що містить низку «столових гір» (пагорбів з пласким верхом і крутими схилами). Названий на честь давньогрецького полісу Кідонія, що містився на північно-західному узбережжі Криту.

«Обличчя Марса»[ред. | ред. код]

В області Кідонія міститься «Марсіанський сфінкс» — утворення на поверхні Марса, вивітрений пагорб, яке на перших фотографіях зі станції «Вікінг-1» виглядало схожим на величезне кам'яне обличчя людини. Нерідко вказували і на якісь «піраміди», розташовані біля «сфінкса». Ці фотографії привели до народження величезної кількості газетних «качок», фантастичних і псевдонаукових розмов.

Пізніше, при детальнішому фотографуванні, проведеному станцією «Mars Global Surveyor», виявилося, що схожість об'єкту з людиною була лише ілюзією, викликаною грою світла і тіні, а також низькою роздільною здатністю фотокамери апарата. «Піраміди» ж є звичайними скелями.

Фотографія «обличчя», здійснена в 2001 році станцією «Mars Global Surveyor»
Район Кідонія. «Обличчя на Марсі» (справа зверху) та «піраміди».

Кідонія в культурі[ред. | ред. код]

Тема «обличчя на Марсі» і можливого послання від позаземних цивілізацій обігрується в науковій фантастиці, наприклад у фільмі «Місія на Марс» (2000), телесеріалі Секретні матеріали, мультсеріалах Футурама і Завойовник Зім, відеоіграх Zak McKracken and the Alien Mindbenders (1988), X-Com: UFO Defense (1993), Doom 3 (2004).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]