Лодеґранс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Двобій двох лицарів.Говард Пайл з історії короля Артура і його лицарів(1903).

Король Лодегранс, Лодеґранс (Leodegrance інколи Leondegrance або деякі інші незначні зміни) є батьком королеви Ґвіневери в легенді про короля Артура. Його королівство Кармелід (Carmelide або Cameliard) іноді ототожнюють з місцями південно-західної Англії, або з територями в Бретані Корнуелл неподалік від міста Каре.

Лодеґранс служив Утеру Пендраґону, біологічному батьку і попереднику короля Артура. Лодеґрансовы було доручено ведення Круглого столу по смерті Утера. Коли Ґвіневера одружується з Артуром, Лодеґранс дає молодому королю стіл як весільний подарунок. У пізніший романтиці Лодеґранс є одним з небагатьох правителыв, хто приймає Артура як свого короля. Коли в його землі вторгся повстанці короля Рінса, Артур приходить до нього на допомогу і виганяє ворога.

Відповідно до Циклу Ланселот-Грааль, Лодеґранс мов другу дочку, яку також називали Ґвіневера. «Помилкова Ґвіневера» пізніше зрадницьки переконує суд Артура, що вона його справжня дружина а її сестра самозванець, змушуючи справжню королеву і її коханця Ланселота ховатися зі своїм другом Ґалахадом. Ґвіневера в кінцевому підсумку повертається і відновлює свій трон.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]