Лодеґранс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Двобій двох лицарів.Говард Пайл з історії короля Артура і його лицарів(1903).

Король Лодегранс, Лодеґранс (Leodegrance інколи Leondegrance або деякі інші незначні зміни) є батьком королеви Ґвіневери в легенді про короля Артура. Його королівство Кармелід (Carmelide або Cameliard) іноді ототожнюють з місцями десь на південно-заході Англії, але можуть бути розташовані в Бретані Корнуелл недалеко від міста Каре.

Лодеґранс служив Утеру Пендраґону, короля Артура біологічному батьку і попереднику. Лодеґранс було доручено ведення Круглого столу по смерті Утера. Коли Ґвіневера одружується з Артуром, Лодеґранс дає молодому королю стіл як весільний подарунок. У пізніший романтиці Лодеґранс є одним з небагатьох володарів, хто приймає Артура як свого володаря. Коли в його землі вторгся повсталий короля Рінс, Артур приходить до нього на допомогу і виганяє ворога. Артур тоді зустрічає Ґвіневеру вперше, і вони починають відчувати кохання, що в кінцевому підсумку призводить до їх фатального шлюбу.

Відповідно до Циклу Ланселот-Грааль, Лодеґранс народив другу дочку, яку також називає Ґвіневера. «Помилкова Ґвіневера» пізніше зрадницьки переконує суд Артура, що вона його справжня дружина а її сестра самозванець, змушуючи справжню королеву і її коханця Ланселота ховатися зі своїм другом Ґалахадом. Ґвіневера в кінцевому підсумку повертається і відновлює свій трон.

У валлійській міфології батько Gwenhwyfar (Ґвіневери) є гігантскім Ogyruan / Ogyrvan або Gogyrfan, який згадується в ряді робіт ранньоваллійських текстів.[1]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Bromwich, Rachel (ed.). Trioedd Ynys Prydein. Cardiff, revised ed. 1991.