Галахад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галахад
Sir Galahad (Watts).jpg
Діяльність лицар
Батько Ланселот
Мати Елейна

Ґалахад — лицар Круглого столу короля Артура й один із шукачів Святого Ґрааля. У легендах, де він фігурує, часто підкреслюється його непорочність і заступництво йому вищих сил і долі, а сам Ґалахад вважається «святим лицарем».

Легенди[ред. | ред. код]

Незаконно народжений син Ланселота і леді Елейни, Ґалахад з дитинства виховувався ченцями у монастирі. Юнак виріс вкрай релігійним, прославився своєю галантністю і чистотою. У день П'ятидесятниці Ґалахад прибув у Камелот, щоб стати лицарем короля Артура. Молодий лицар сів у заборонене Згубне Крісло (англ. Siege Perilous), яке вважалося призначеним лише для гідного з гідних, кому протегує Сам Бог[1].

У той день присутнім лицарям було явлено бачення у вигляді золотої чаші, прикритої парчею, в якій витязі впізнали Святий Ґрааль — чашу, в яку Йосип Ариматейський зібрав кров розіп'ятого Ісуса Христа. Після цього багато лицарів Круглого Столу, і Ґалахад у тому числі, поклялися відправитися на пошук священної чаші. По дорозі Ґалахад отримав щит Йосипа, що володів схожими з Кріслом властивостями — він був здатний погубити будь-якого, хто візьме його, будучи негідним.

У результаті Ґалахад виявляється єдиним лицарем, якому Ґрааль дається в руки. Після чого Ґалахад зникає і підноситься на небеса як святий[1].

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Один із головних героїв телесеріалу «Бібліотекарі», завідувач чарівної Бібліотеки артефактів Дженкінс — насправді безсмертний лицар Ґалахад.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Галахад — лицар короля Артура, МІФИ КЕЛЬТІВ. web.archive.org. 2017-09-17. Процитовано 2021-03-07. 
  2. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.