Ґалахад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ґалахад
Sir Galahad (Watts).jpg
Діяльність лицар
Батько Ланселот
Мати Елейна

Ґалахад — лицар Круглого столу Короля Артура і один із шукачів Святого Грааля. У легендах, де він фігурує, часто підкреслюється його непорочність і заступництво йому вищих сил і долі, а сам Ґалахад вважається «святим лицарем».

Статуя Галахада. Оттава. Канада.

Легенди[ред. | ред. код]

Незакононародженний син Ланселота і леді Елени, Ґалахад з дитинства виховувався ченцями у монастирі. Юнак виріс вкрай релігійним, прославився своєю галантністю і чистотою. У день П'ятидесятниці Ґалахад прибув у Камелот, щоб стати лицарем короля Артура. Молодий лицар сів у заборонене Згубне Крісло(англ. Siege Perilous ), яке вважалося призначеним лише для гідного з гідних, кому протегує Сам Бог.

У той день присутніх лицарям було явлено бачення у вигляді золотої чаші, прикритої парчею, в якій витязі впізнали Святий Грааль — чашу, в яку Йосип Ариматейський зібрав кров розіп'ятого Ісуса Христа. Після цього багато лицарів Круглого Столу, і Ґалахад в тому числі, поклялися відправитися на пошук священної чаші. По дорозі Ґалахад отримав щит Йосипа, що володів схожими з Кріслом властивостями — він був здатний погубити будь-якого, хто візьме його, будучи негідним.

У результаті Ґалахад виявляється єдиним лицарем, якому Грааль дається в руки. Після чого Ґалахад зникає, і підноситься на небеса як святий.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

У 1982 році Міжнародний Астрономічний Союз присвоїв кратеру на супутнику Сатурна Мімасі найменування Ґалахад. Також це ім'я носить один з астероїдів Головного поясу[1].

Один із головних героїв телесеріалу "Бібліотекарі", завідувач чарівної Бібліотеки артефактів Дженкінс - насправді безсмертний лицар Ґалахад.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.