Тінтагель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Руїни замку. Вдалині частково видно село Тінтагель

Замок Тінтагель (англ. Tintagel Castle; альт. Написання -Тінтажель) — зруйнований нині замок біля сучасного села Тінтажель в графстві Корнуолл, Англія, Велика Британія.

Історія[ред. | ред. код]

Римське поселення на цьому місці існувало з III-IV століть. У післяримські часи на цьому місці існувала фортеця, за легендою служила резиденцією королів кельтської Британії. Згадка в «Равеннській Космографії» бл. 700 р. про замок можна з ймовірністю віднести до Тінтагель.

Замок, руїни якого можна побачити сьогодні, пізніший. Він був побудований приблизно в 1233 р. Ріджінальдом, графом Корнуельським. Нині — туристична визначна пам'ятка.

Легенди[ред. | ред. код]

Замок традиційно пов'язують з легендами про Короля Артура: тут його батько Утер Пендраґон під личиною чужого чоловіка зачав його в ліжку леді Іґрейни, тут Артур з'явився на світ і звідси Мерлін потайки відвіз немовляти. Пізніше в Тінтагелі розгорталася дія любовного трикутника: король Марк, його дружина Ізольда і Трістан.

У культурних шарах Тінтагель, що відносяться саме до VI ст. — Епохи короля Артура — знайдено камінь з написом на латині «Батько Коль створив це, Артугну, нащадок Коля учинив таке» (Paternus Colus avi ficit, Artognou Coli ficit) [1][2]. (Згідно з археологом Гордоном Мейхеном, частина букв пропущена, і оригінальний напис означав «Артугну спорудив цей камінь на пам'ять про свого праотця Коля» [3]). Король Коль — ще один напівміфічний лідер Британії, який імовірно жив у IV—V ст. н. е..

У культурі[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. { Tintagel Island. Celtic Inscribed Stones Project (UCL). Архів оригіналу за 2011-08-23. Процитовано 2009-12-05. 
  2. # Koch, John T. (2006). Celtic Culture: A Historical Encyclopedia. ABC-CLIO. ISBN 1-85109-440-7.
  3. A New interpretation of the 'Artognou' stone, Tintagel

Посилання[ред. | ред. код]

Координати: 50.66706° пн. ш. 4.75936° зх. д. / 50.66706° пн. ш. 4.75936° зх. д. / 50.66706; -4.75936