Муніципій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
визначення адміністративної одиниці певної країниd
Муніципій
рум. municipiu al Republicii Moldova
Країна Flag of Moldova.svg Молдова
Тип адміністративний поділ Молдови, адміністративна одиниця країни першого рівняd і муніципалітет
CMNS: Муніципій у Вікісховищі

Муніци́пій (рум. municipiu) — адміністративно-територіальна одиниця першого (найвищого, на рівні із районами) рівня Молдови, місто з особливим статусом.

Статус муніципій мають такі міста Молдови:

Перші муніципії в Молдові були утворені в 1995 році.

Закон про адміністративно-територіальний устрій Республіки Молдова від 27 грудня 2001 року (вступив в дію 29 січня 2002 року) дає таке визначення поняття «муніципій»:

  • «Муніципій є населеним пунктом міського типу, що відіграє важливу роль в економічному, соціально-культурному, науковому, політичному та адміністративному житті країни та має важливі промислові і торгові структури, заклади освіти, охорони здоров'я та культури».

Відповідно до закону, муніципії належать до адміністративно-територіальних одиниць першого (тобто нижнього) рівня поряд з містами, селами і комунами . Однак, на відміну від інших одиниць першого рівня, муніципії не входять до складу адміністративно-територіальних одиниць другого (верхнього) рівня — районів .

До складу автономного територіального утворення Гагаузія входить муніципій Комрат (є його адміністративним центром).

Муніципій Кишинів є столицею Республіки Молдова. До його складу входять 6 міст і 27 сіл (22 з них об'єднані в 8 комун, 2 входять до складу одного з міст).

Органи управління[ред. | ред. код]

Див. також: Примар

Органами управління муніципія є муніципальна рада (інакше — рада муніципія) і примар (в Кишиневі — генеральний примар), який очолює примерію муніципія. В населених пунктах, що входять до складу муніципія діють місцеві ради, діяльність яких координується муніципальною радою.

Муніципальна рада складається з радників, які обираються терміном на 4 роки. Кількість радників залежить від чисельності населення муніципія. Так, рада муніципія Кишинева складається з 51 радника, муніципальна рада Бєльців — з 35 радників.

Примар муніципія також обирається загальним голосуванням на 4 роки. В нього має бути 3 заступники (у Кишиневі — 4), що обираються муніципальною радою з числа радників за пропозицією примара.

Примерія — робочий апарат примара. Працівники примеріі є державними службовцями.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]