Очікує на перевірку

Комітет з питань розвідки при Президентові України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Об'єднаний комітет з питань розвідувальної діяльності при Президентові України)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комітет з питань розвідки при Президентові України
ТипВійськовий
Засновано8 жовтня 2014
Правовий статусКонсультативно-дорадчий орган
Метакоординація органів розвідки в державі
Розташування01220, м. Київ, вул. Банкова, 11.
Центральний органПрезидент України

Комітет з питань розвідки при Президентові України — комітет, створений з метою підвищення ефективності роботи із забезпечення здійснення Президентом України повноважень з керівництва, координації і контролю за діяльністю розвідувальних органів України[1].

Історія

[ред. | ред. код]

За роки незалежності комітет з питань розвідки створювали і ліквідовували тричі. В роки правління Леоніда Кучми цей орган двічі очолював Ігор Смешко[2].

8 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко створив комітет з розвідки[3]. Головою комітету було призначено І. Смешка, який має координувати діяльність спецслужб та впливати на кадрові призначення в розвідувальних органах[4].

30 січня 2015 року комітет з розвідки був реформований в Об'єднаний комітет з питань розвідувальної діяльності при Президентові України[3].

17 червня 2020 року Об'єднаний комітет ліквідований і знову утворений Комітет з питань розвідки при Президентові України[4][5].

У 2020—2022 роках Комітет очолював перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Руслан Демченко[6][7]. 25 липня 2022 року головою Комітету призначено начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова[8][9].

Основним завданням органу є підготовка Президентові України пропозицій щодо здійснення керівництва, координації і контролю за діяльністю розвідувальних органів України[10]. Комітет складається з голови, двох заступників голови, у тому числі одного першого, та інших членів Комітету, які беруть участь у роботі Комітету на громадських засадах. Персональний склад Комітету затверджується Президентом України за поданням голови Комітету[1].

Забезпечує діяльність Комітету апарат Комітету, який є структурним підрозділом Апарату Ради національної безпеки і оборони України. Працівники апарату Комітету призначаються на посади та звільняються з посад за поданням голови Комітету.

Членами комітету є керівники зовнішньої розвідки, військової та прикордонної. Працівники комітету мають вищу міру доступу до державної таємниці.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Про Комітет з питань розвідки. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 2 грудня 2023.
  2. СМЕШКО ПОВЕРТАЄТЬСЯ. ВІН ВТРЕТЄ ОЧОЛИВ КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РОЗВІДКИ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ. Архів оригіналу за 13 листопада 2014. Процитовано 13 листопада 2014.
  3. а б Зеленський створив комітет з розвідки при президенті. LB.ua. 17 червня 2020. Процитовано 2 грудня 2023.
  4. а б УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №760/2014 "Про Комітет з питань розвідки при Президентові України". 7 жовтня 2014.
  5. Президент підписав указ про створення Комітету з питань розвідки. armyinform.com.ua (укр.). Процитовано 2 грудня 2023.
  6. Комітет з питань розвідки очолить Буданов. LB.ua. 25 липня 2022. Процитовано 2 грудня 2023.
  7. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №528/2022 "Про звільнення Р.Демченка з посади Першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України". 25 липня 2022.
  8. Начальник ГУР МОУ очолюватиме Комітет з питань розвідки при Президентові України. armyinform.com.ua (укр.). Процитовано 2 грудня 2023.
  9. Ярослав Прищепа (25 липня 2022). Зеленський призначив Буданова керівником президентського Комітету з розвідки. suspilne.media.
  10. Президент провів засідання Комітету з питань розвідки. armyinform.com.ua (укр.). Процитовано 2 грудня 2023.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]