Паг (місто)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Це стаття про місто Паг. Статтю про однойменний острів див. Паг (острів)

Паг (хорв. Pag) — місто в Хорватії, великий населений пункт однойменного острова в жупанії Задар. Населення — 2 701 особа (2001). Нарівні з Новалею — одне з двох міст острова. Паг розміщений на березі широкої затоки в центральній частині острова, на західному узбережжі. Через це місто проходить автомобільна дорога, що з'єднує Новалю з мостом на континент.

Історія[ред.ред. код]

Набережна Пага

У 1244 році хорватсько-угорський король Бела IV дав містечку Паг статус вільного королівського міста. У війнах за Задар між Венецією та угорсько-хорватським королівством у XIV столітті Паг дуже потерпів.

У 1403 році король Ладислав продав острів венеціанцям, і той їм належав до падіння Венеціанської республіки в кінці XVIII століття. У XV столітті через дедалі більшу загрозу турецьких набігів жителі Пага вирішили спорудити нове місто за кілька кілометрів від старого. Будова йшла за кресленнями знаменитого архітектора і скульптора Юрая Далматинаца.

Влада[ред.ред. код]

Мер — Анте Фабіянич-Некулин (Ante Fabijanić — Njekulin (HSP))

Міська рада: Голова: Йосип Тічич (Josip Tičić (SDP))

Визначні місця[ред.ред. код]

Панорама Пага

Князівський палац і незакінчений єпископський палац, побудовані за кресленнями Юрая Далматинаца; міський собор, церква св. Юрая, церква св. Маргарити.

Посилання і джерела[ред.ред. код]