Преонна зоря

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Преонна зоря — гіпотетичний астрономічний об'єкт, що складаються з преонів, гіпотетичних елементарних частинок, що, можливо, входять до складу кварків. Густина такого об'єкта повинна бути ще вища, ніж у кваркової зірки, і досягати 1020 г/см³. Преонна зірка масою з Сонце мала б діаметр ~ 350 метрів. Можливо, такі об'єкти можуть входити до складу темної матерії, дозволяючи парадокс недостатності маси видимих ​​об'єктів для збереження цілісності галактик.

Походження[ред. | ред. код]

Теоретично, преонні зірки могли бути сформовані в момент Великого вибуху з первинної преонної матерії, і зберегтися до наших часів. Однак, механізм їхнього формування не ясний.

Можливі властивості[ред. | ред. код]

Передбачається, що маса преонної зорі може становити

де

Λ — масштаб енергії[уточнити] compositeness[уточнити] T-кварка;
TeV — кількість[яка?] тераелектронвольт[уточнити].

Радіус преонної зорі оцінюється як[1]

Максимальна маса преонної зорі, за оцінкою, близько .[1]. Тут — маса Землі.

У даній роботі стверджується, що максимальний радіус такої зорі не може перевищувати 1 м. Середня густина її оцінюється у 1023 г/см³; однак густина у центрі може бути вищою.

Можливості спостереження[ред. | ред. код]

Преонна зірка не випромінює, але, згідно з розрахунками, може бути виявлена ​​за ефектом гравітаційної лінзи гамма-випромінювання. Експериментальних підтверджень поки не виявлено.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. а б Sandin, Fredrik (2007). 1. Exotic Phases of Matter in Compact Stars (англ.). Luleå University of Technology. OCLC 185216905. Процитовано 20 січня 2017. 
Помилка цитування: Тег <ref> з назвою "HanssonSandin2005", визначений у <references>, не використовується в попередньому тексті.

Посилання[ред. | ред. код]