Пілос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пілос
Πύλος
Панорама Пілоса
Панорама Пілоса
Панорама Пілоса
Пілос. Карта розташування: Греція
Пілос
Пілос
Координати: 36°54′ пн. ш. 21°41′ сх. д. / 36.900° пн. ш. 21.683° сх. д. / 36.900; 21.683
Країна Греція
Децентр. адміністрація Адміністрація Пелопоннесу, Західної Греції та Іонічних островів
Периферія Пелопоннес
Периф. одиниця Мессенія
Колишні адмін. одиниці
 - Регіон Пелопоннес
 - Ном Мессенія
Розташування на мапі ному
Площа
 - Повна 143,91 км²
Висота над р.м. 3 м 
Населення (2001[1])
 - Усього 5402
Часовий пояс EET/EEST (UTC+2/3)
Поштовий код 240 01
Телефонний код(и) 27230
Авто KM

Пілос (грец. Πύλος) — грецьке місто на півострові Пелопоннес, у номі Мессенія. За 17 км на північ від міста, поблизу пагорба Ано-Енгліанос, є залишки однойменного давньогрецького поселення. Під час франкократії та венеційського панування було відоме під назвами Наварино (італ. Navarino) і Дзонкйо (італ. Zonchio або Zonklon).

Історія

[ред. | ред. код]
Зразок лінійного письма Б, знайдений у Пілосі

За мікенської доби Пілос був потужним міським центром, резиденцією легендарного царя Нестора. Розкопками греко-американської експедиції під керівництвом Константіноса Куруніотіса і Карла Блегена в 1939 році і з 1952 на акрополі досліджені залишки великого палацового комплексу, зведеного у 13 столітті до н. е. і який загинув, імовірно, від пожежі близько 1200 до н. е. Відкрито також близько 40 приміщень — житлових, господарських, а також парадних з мегаронами. Стіни деяких приміщень були прикрашені багатим фресковим живописом. Серед численних знахідок (кераміка, знаряддя праці, прикраси із дорогоцінних металів і бронзи та ін.) особливий інтерес являють понад 600 глиняних табличок із текстами, написаними лінійним письмом Б. Нижче укріпленого стінами акрополя досліджені залишки міста, а за його межами відкриті царські поховання у толосах і некрополь містян.

Після дорійського завоювання Пілос відомий як поліс, головний порт Мессенії. У другій половині VII ст. до н. е. місто захопили спартанці. У 425 до н. е. після великої морської битви Пілос тимчасово опинився під владою афінян (втім Фукідід зазначає, що місто на той час вже було покинутим).

Сучасний Пілос розташований у Наваринській бухті — одній з найзручніших у Середземномор'ї. Наварином (італ. Navarino) місто почали називати венеційські, генуезькі та інші італійські мореплавці. У місцевому побуті також поширена назва Неокастро.

Біля Пілоса (Дзонкйо, Наварино) відбулися такі морські битви:

Населення

[ред. | ред. код]
Рік Місто Муніципалітет
1981 2,594 -
1991 2,014 5,340
2001 2,104 5,402

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Δείτε τη Διοικητική Διαίρεση. Міністерство внутрішніх справ, децентралізації та електронного управління Греції (гр.) . www.ypes.gr. Процитовано 9 вересня 2009.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Пілос