SMS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Служба коротких повідомлень (брит. англ. SMS, Short Message Service) — послуга обміну (передачі і прийому) короткими текстовими повідомленнями в телекомунікаційних мережах, доступна для більшості мобільних телефонів та інших комунікаційних пристроїв, таких як пейджер, модем, КПК, або навіть настільний комп'ютер (за допомогою функцій програмного забезпечення). Для реалізації послуга повинна підтримуватись оператором зв'язку, комунікаційним пристроєм та програмним забезпеченням комунікаційного пристрою. Для випадку мобільного зв'язку для користування послугою потрібна SIM (USIM, R-UIM)-карта. Технологія SMS підтримується мобільними мережами GSM, NMT, D-AMPS, CDMA, UMTS. Існує також послуга передачі текстових повідомлень на телефони стаціонарного (фіксованого зв'язку).

Максимальна стандартна довжина одного SMS-повідомлення становить до 160 знаків латиницею або 70 кирилицею. Довші повідомлення розбиваються на кілька повідомлень. Оплата здійснюється за кожне повідомлення окремо згідно з умовами договору (тарифного плану, контракту).

В мережі Інтернет існує ряд сайтів, які надають можливість відправлення SMS-повідомлень на мобільні телефони, зокрема сайти операторів мобільного зв'язку. Оператори зв'язку можуть обмежувати можливість прийому SMS-повідомлень з інтернету, передачі SMS-повідомлень на комерційні короткі номери та надавати абоненту можливість блокування таких повідомлень за допомогою сервісних (службових) SMS-повідомлень або USSD-команд (запитів) (для запобігання спаму та шахрайства).

Послуга SMS створена як складова частина стандарту GSM Phase 1. 3 грудня 1992 року у Великій Британії було відправлено перше SMS-повідомлення з персонального комп'ютера на GSM-телефон «Orbitel 901» в GSM-мережі компанії Vodafone. Текст повідомлення був такий: «Merry Christmas.».

За звітом Cellular Telecommunications Industry Association (CTIA) близько 40% користувачів мобільних телефонів користуються SMS.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Дослідження професора університету Індіани Сьюзан Херрінг визначили, що жіночі СМС довші і загалом експресивніші за змістом, аніж чоловічі[1].

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Технології Це незавершена стаття з технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.