Незавершені оповіді Нуменору і Середзем'я: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
Немає опису редагування
На відміну від « Сильмарилліону » (для якого розрізнені розповідні фрагменти були змінені таким чином, щоб сформувати єдиний несуперечливий твір), у «Незакінчених оповідях» текст наводиться в такому вигляді, в якому його залишив Толкін. Редагувалися в разі потреби тільки імена персонажів (у автора була звичка пробувати давати персонажам різні імена в процесі написання чернеток). В результаті деякі матеріали, що складають книгу, являють собою дійсно недописані історії, інші ж - збірники інформації про Середзем'я. Кожна оповідь супроводжується довгим набором коментарів, що пояснюють суперечливі і неясні моменти.
 
ПодыбноПодібно до «Сильмариліону», Крістофер Толкін відредагував і видав «Незакінчені сказання» до вивчення матеріалів з архіву свого батька.
 
Книга надає більш детальну інформацію про персонажів, події і географічних об'єктах, тільки побіжно згаданих у «Володарі Перснів». Ці історії включають пояснення походження Гендальфа та інших Істарі (магів), розповідь про смерть Ісілдура і втрати Персня Влади в Ірисний Низовині, легенду про заснування королівства Роган - все це допомагає розширити знання і загальне уявлення про Середзем'я.
Особливо цікава історія про Алдаріоне і Ерендіс - єдина відома історія про Нуменор до його падіння. Карта Нуменора також включена в книгу.
 
Комерційний успіх «Незакінчених оповідей» показав, що попит на твори Толкіна через кілька років після його смерті не тільки все ще присутній, але навіть демонструє зростання. Натхнений цим результатом, Крістофер Толкін почав роботу над більш амбітним 12-томним виданням - «Історією Середзем' я», що охоплює майже всі тексти, написані Толкіним на відповідну тему.
 
== Анотація ==
Анонімний користувач

Навігаційне меню