Жало (кинджал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Жало (англ. Sting), варіанти перекладів Терен та Шершень — у легендаріумі Дж. Р. Р. Толкіна кинджал Більбо Торбина, що був викутий у Першу епоху майстрами ельфійського міста-держави Ґондолін. Як і всі інші ельфійські мечі, при наближенні ворога світився синім та білим полум'ям. Перший власник кинджала невідомий.

Був знайдений у травні 2941 року Третьої Епохи учасниками походу за скарбами Еребору в печері трьох скам'янілих тролів, разом з мечами Ґламдрінґ та Оркрист. Більбо нарік кинджал «Жалом» після перемоги над велетенським павуком у Морок-лісі.

У січні 3019 року Більбо передав кинджал своєму племіннику Фродо Торбину. Навесні того ж року на перевалі Кіріт-Унґол Фродо та його слуга Сем Ґемджі були заведені своїм поводирем Смеаґолом-Ґолумом у лігвище велетенської павучихи Шелоб, що вжалила Фродо, зробивши його непритомним внаслідок дії своєї отрути і хотіла пожерти його, але зазнала поранень від Жала, яким бився Сем.

Після відплиття Фродо до Валінору Жало було передане разом із книгою Сему, після чого стало родинною реліквією Ґемджі.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Толкін Дж. Р. Р. Гоббіт або Туди й Назад — (будь-яке видання)
  • Толкін Дж. Р. Р. Володар Перснів — Ч. 1.Братство Персня, Ч. 2. Дві Вежі, Ч. 3. Повернення короля — (будь-яке видання).