Повернення короля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Повернення короля
англ. The Return of the King
ReturnOfTheKing.JPG
Обкладинка першого видання
Жанр фентезі[1][2][3], літературний твір у жанрі фентезі[d], роман, фантастика, наукова фантастика[4][5][6], біографія, Автобіографія і Художня література
Автор Джон Рональд Руел Толкін
Мова англійська мова
Видавництво Allen & Unwin[d]
Опубліковано 20 жовтня 1955
Опубліковано українською 2002
Переклад О. Мокровольський (2002),
А. Немірова (2003),
О. Фешовець (2005),
К. Оніщук (2013)
Попередній твір Дві вежі

«Повернення короля» (англ. The Return of the King) — це третя і заключна частина трилогії Дж. Р. Р. Толкіна «Володар Перснів», що видана у 1955 році у Лондоні. Попередні частини називаються Братство Персня і Дві вежі. Книгу, як і дві попередні частини, екранізовано Пітером Джексоном (Володар Перснів: Повернення короля). У творі йдеться про завершення Третьої і початок Четвертої Епох Середзем'я.

Головні герої[ред.ред. код]

Зміст[ред.ред. код]

Книга 5[ред.ред. код]

Прапор Еленділа

Гендальф та Піппін прибувають до міста Мінас Тіріт, над яким нависає загроза нападу військ Мордору. Піппін розповідає наміснику Денетору, що його син Боромир загинув, коли захищав його з другом, Меррі Брендібаком. Після розповіді Денетор приймає гобіта до себе на службу. Гобіт стає вартовим. Тим часом до міста прибуває Фарамір, молодший син Денетора, доповідає про орди орків, що йдуть з Мордору.

Військо Мордору вщент знищене під стінами Мінас Тіріту. Гендальфу і Піппіну вдається завадити загибелі Фараміра, але сам намісник себе спалює. Фараміра та Еовін згодом зцілює Арагорн, це доводить те, що він і є справжній король. Тепер Арагорн вирішує відволікти Око Ворога та почати облогу Чорної Брами Мордору. Це дасть змогу Фродо і Сему прослизнути непоміченими до Вогняної гори, щоб знищити Перстень. Він збирає семитисячне військо з усіх уцілілих воїнів та йде в наступ.

Книга 6[ред.ред. код]

Сем визволяє Фродо з вежі орків, де ті знов побились з гоблінами і вони вирушають до Вогняної гори у вбранні орків. Долучившись до ворожого загону, що прямував до Брами, але потім утекли. Гобіти дістаються цілі, але в самому кратері вулкану Кільце бере гору над Фродо і він надягає його на палець. Та Горлум на нього нападає і відкушує палець із перснем. Проте він не втримується на ногах і падає у магму.

Після напруженого розвитку подій битва виграна. За допомогою землі Лоріену, що подарувала Сему Галадріель, той відроджує зруйновану Гобітанію. Меррі та Піппін отримують у своє правління землі Бакленду і Тукбарроу, а Сем одружується з Розі Коттон. У них народжується донька Еланор. Проте Фродо непокоять рани. Тому він разом з Більбо, Гендальфом та ельфами відпливає у невмирущий край, Аман, що на заході, залишаючи своєму садівнику недописану книгу. Сем повертається додому. Книга завершується його словами: «Що ж, ну от я і повернувся».

Примітки[ред.ред. код]

  1. Шаблон:Data-sourceamp;Ns=Series_Number%7C0&fq=Series:%5ELord%20of%20the%20Rings%20%5E&Ntk=TBW_QuickSearch_SI&Ntx=mode+matchallpartial http://www.scholastic.com/tbw/quickSearch.do?N=0+Шаблон:Data-sourceamp;Ns=Series_Number%7C0&fq=Series:%5ELord%20of%20the%20Rings%20%5E&Ntk=TBW_QuickSearch_SI&Ntx=mode+matchallpartial
  2. http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/WoundThatWillNotHeal
  3. http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/RoyalBlood
  4. http://www.amazon.com/The-Return-King-Lord-Rings/dp/0618002243
  5. http://www.amazon.com/The-Return-King-Being-theThird-ebook/dp/B007978P18
  6. http://www.harpercollins.co.nz/individualbook.aspx?Query=9780261102378