Повернення короля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Повернення короля
англ. The Return of the King
Повернення короля.jpg
Українська обкладинка
Жанр фантастика і роман у жанрі фентезі
Автор Джон Рональд Руел Толкін
Мова англійська
Опубліковано 20 жовтня 1955
Видавництво George Allen & Unwind
Опубліковано українською 2002
Переклад О. Мокровольський (2002),
А. Немірова (2003),
О. Фешовець (2005),
К. Оніщук (2013)
Цикл Володар перснів

«Повернення короля» (англ. The Return of the King) — це третя і заключна частина трилогії Дж. Р. Р. Толкіна «Володар Перснів», що видана у 1955 році у Лондоні. Попередні частини називаються Братство Персня і Дві вежі. Книгу, як і дві попередні частини, екранізовано Пітером Джексоном (Володар Перснів: Повернення короля). У творі йдеться про завершення Третьої і початок Четвертої Епох Середзем'я.

Головні герої[ред. | ред. код]

Зміст[ред. | ред. код]

Книга 5[ред. | ред. код]

Прапор Еленділа

Гендальф та Піппін прибувають до міста Мінас Тіріт, над яким нависає загроза нападу військ Мордору. Піппін розповідає наміснику Денетору, що його син Боромир загинув, коли захищав його з другом, Меррі Брендібаком. Після розповіді Денетор приймає гобіта до себе на службу. Гобіт стає вартовим. Тим часом до міста прибуває Фарамір, молодший син Денетора, доповідає про орди орків, що йдуть з Мордору.

Військо Мордору вщент знищене під стінами Мінас Тіріту. Гендальфу і Піппіну вдається завадити загибелі Фараміра, але сам намісник себе спалює. Фараміра та Еовін згодом зцілює Арагорн, це доводить те, що він і є справжній король. Тепер Арагорн вирішує відволікти Око Ворога та почати облогу Чорної Брами Мордору. Це дасть змогу Фродо і Сему прослизнути непоміченими до Вогняної гори, щоб знищити Перстень. Він збирає семитисячне військо з усіх уцілілих воїнів та йде в наступ.

Книга 6[ред. | ред. код]

Сем визволяє Фродо з вежі орків, де ті знов побились з гоблінами і вони вирушають до Вогняної гори у вбранні орків. Долучившись до ворожого загону, що прямував до Брами, але потім утекли. Гобіти дістаються цілі, але в самому кратері вулкану Кільце бере гору над Фродо і він надягає його на палець. Та Горлум на нього нападає і відкушує палець із перснем. Проте він не втримується на ногах і падає у магму.

Після напруженого розвитку подій битва виграна. За допомогою землі Лоріену, що подарувала Сему Галадріель, той відроджує зруйновану Гобітанію. Меррі та Піппін отримують у своє правління землі Бакленду і Тукбарроу, а Сем одружується з Розі Коттон. У них народжується донька Еланор. Проте Фродо непокоять рани. Тому він разом з Більбо, Гендальфом та ельфами відпливає у невмирущий край, Аман, що на заході, залишаючи своєму садівнику недописану книгу. Сем повертається додому. Книга завершується його словами: «Що ж, ну от я і повернувся».

Примітки[ред. | ред. код]