Меріадок Брендіцап

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Меріадок Брендіцап
Meriadoc ‘Merry’ Brandybuck
Псевдо Меріадок Чудовий
Народився 2982 р. Т.Е.
Помер 65 р. Ч.Е. (104 роки)
Країна Шир
Місце проживання Цапоград, Шир
Діяльність мечник
Учасник War of the Ringd і Battle of Bywaterd
Членство Fellowship of the Ringd
Титул Господар Цапова Краю, зброєносець короля Рогану
Рід Брендіцапи
Батько Сарадок Брендіцап
Мати Есмеральда
У шлюбі з Естелла

Меріадок Брендіцап, варіант перекладу Меріадок Брендібак (англ. Meriadoc Brandybuck), зменшена форма імені «Меррі» (англ. Merry) — один з головних персонажів «Володаря Перснів» Дж. Р. Р. Толкіна, гобіт, один з членів Братства Персня. Був прозваний «Чудовим» (англ. the Magnificent).

Етимологія імені

[ред. | ред. код]

Прізвище Brandybuck складається з двох коренів: brandy походить від назви річки Брендівинна (англ. Brandywine), до того ж елемент бренді означає кордон або межа; buck — походить від староанглійського bucc («олень») або bucca («козел», «цап»).

Справжнє ім'я Меріадока звучало як «Калімак», скорочено «Калі» (англ. Calimac, Cali), що на вестроні означає «веселий», «життєрадісний». Дж. Толкін, «перекладаючи давні тексти», адаптував його для англійського читача як Merry (від англ. merry — «веселий»).

Зазначають, що ім'я «Меріадок» може бути алюзією на бритського воїна Конана Меріадока, легендарного засновника дому де Роган у Бретані[1], звідси й інші зв'язки Меррі з Роганом у Середзем'ї.

Біографія і участь у «Володарі Перстенів»

[ред. | ред. код]

Меріадок Брендіцап народився 2982 року Третьої епохи Середзем'я в родині Господаря Цапова Краю Сарадока Брендіцапа і Есмеральди Тук; таким чином, він — двоюрідний брат Переґріна Тука, родич Більбо і Фродо Торбинів по материнській лінії.

Приблизно 2999 року Т. Е., за два роки до відходу Більбо із Ширу, Меріадок випадково став свідком надзвичайних здібностей Більбо Торбина. Бувши за натурою обережним, він за власним бажанням вирішує допомогти Фродо.

Письменницька діяльність

[ред. | ред. код]

Меріадок Брендіцап відомий також як автор ботанічного компедіуму «Травознавство Ширу», а також праць з історії та генеалогії — «Числення років», «Старовинні імена і назви Ширу» тощо.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Friesian.com. Архів оригіналу за 13 червня 2015. Процитовано 31 жовтня 2017.