Меріадок Брендіцап

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Меріадок Брендіцап
Meriadoc ‘Merry’ Brandybuck
Інші імена Меріадок Чудовий
Народився 2982 р. Т.Е.
Помер 65 р. Ч.Е.
Громадянство (підданство) Shire
Проживання Цапоград, Шир
Титул Господар Цапокраю, зброєносець короля Рохана
Батько Saradoc Brandybuck[d]
Мати Esmeralda Brandybuck[d]
У шлюбі з Estella Brandybuck[d]

Меріадок Брендіцап (англ. Meriadoc Brandybuck) — один з головних персонажів «Володаря Перстенів» Дж. Р. Р. Толкіна. Хоббіт, що ввійшов у Братерство Персня. Також згадується як Меріадок Брендібак.

Етимологія імені[ред.ред. код]

Прізвище «Брендібак» складається з двох коренів: бренді походить від назви річки Брендівіна (англ. Brandywine), до того ж елемент бренді означає кордон або межа; бак — походить від староанглійського bucc (олень) або bucca (козел).

Біографія і участь у «Володарі Перстенів»[ред.ред. код]

Меріадок Брендібак народився 2982 року Третьої епохи Середзем'я в родині Господаря Бакленду Сарадока Брендібака і Есмеральди Тук; таким чином, він — двоюрідний брат Перегріна Тука, родич Більбо і Фродо Беггінсів по материнській лінії.

Приблизно 2999 року Т. Е., за два роки до відходу Більбо із Ширу, Меріадок випадково став свідком надзвичайних здібностей Більбо Бегінса. Бувши за натурою обережним, він за власним бажанням вирішує допомогти Фродо.

Письменницька діяльність[ред.ред. код]

Меріадок Брендіцап відомий також як автор ботанічного компедіума «Травознавста Ширу», а також праць з історії та генеалогії — «Числення років», «Старовинні імена і назви Ширу» тощо.