Дослідно-освітній консорціум із вивчення Голодомору

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дослідно-освітній консорціум із вивчення Голодомору
(HREC)
Дата заснування 2013
Голова Марта Базюк
Адреса Канада, Торонто, бульвар Спадіна 620
Офіційний сайт www.holodomor.ca

Дослідно-освітній консорціум із вивчення Голодомору (англ. Holodomor Research and Education Consortium (HREC)) — організація при Канадському інституті українських студій Альбертського університету, що має на меті дослідження, вивчення, опублікування та поширення правдивої інформації про Голодомор в Україні 1932-33 рр., з тим щоб українська трагедія була ширше визнана в канадському суспільстві та була представлена у шкільних програмах з історії і геноциду.


Історія[ред. | ред. код]

Консорціум почав свою роботу у січні 2013 р. Організація роботи стала можливою завдяки щедрому дару на суму 1 062 тис. CAD від Фонду імені родини Темертей із Торонто.

Цілі та завдання[ред. | ред. код]

Головним завданням консорціуму є дослідження, вивчення, опублікування та поширення правдивої інформації про Голодомор в Україні 1932–1933 рр., щоб українська трагедія була ширше визнана в канадському суспільстві та представлена в шкільних програмах з історії й ґеноциду.
Консорціум має два головних напрямки: дослідницький і освітній:

  • Дослідницький компонент займається дослідженням Голодомору в співпраці з ученими, університетами, робочими групами, організаціями й бібліотеками на Заході та в Україні, публікує наукові статті, переклади документів англійською мовою, довідник джерел щодо Голодомору й серію «Запитання — відповідь» для вчителів, учнів і широкої громадськості.
  • Освітній компонент акцентується на підготовці й розповсюдженні авторитетних і доступних ресурсів про Голодомор для учнів, педагогів, шкіл, міністерств і інших установ, а також лобіюванні питання включення тем, пов'язаних із Голодомором, до навчальних програм.

Керівництво та учасники[ред. | ред. код]

До управи консорціуму також ввійшли директор Центру ім. Яцика (Франк Сисин), директор КІУСу (Володимир Кравченко), директор Програми дослідження Східної України ім. Ковальських (Зенон Когут), директор Програми вивчення сучасної України (Дейвід Марплз) та директор МЦУМ (Маруся Петришин). Дорадчий комітет, до якого ввійшли Пол Маґочі (Торонтський університет), Олександер Мотиль (Ратґерський університет), Норман Наймарк (Стенфордський університет) і Сергій Плохій (Гарвардський університет), надаватиме фахову оцінку діяльности консорціюму. Людмила Гриневич (Інститут історії України, Київ) буде консультантом і координатором роботи українських науковців і дослідників.

Діяльність[ред. | ред. код]

  • весною 2013 р. видано посібник із Голодомору в Україні для вчителів канадських шкіл. Його матеріали будуть розроблені англійською, українською та французькою мовами згідно з віковими особливостями учнів і предмету шкільної програми.
  • 10-12 травня 2013 року в Торонто організована Освітня конференція для педагогів.
  • 27-28 листопада 2013 р. у Торонто проводилася наукова конференція з нагоди 80-річчя великої трагедії українського народу.

Посилання[ред. | ред. код]