Формула-1 — Чемпіонат 2011

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
62-й чемпіонат світу Формули-1
 2010    Сезон 2011    2012 
Себастьян Феттель — переможець чемпіонату «Формули-1» 2011 року
Чемпіон світу
Німеччина Себастьян Феттель (Red Bull)
Кубок конструкторів
Red Bull

Чемпіонат світу з автоперегонів у класі Формула-1 2011 року — 62-й сезон чемпіонату світу з шосейно-кільцевих автогонок у класі «Формула-1».

Спочатку сезон повинен був складатися з 20 етапів у 19 країнах світу (двічі в Іспанії), однак перший етап у Бахрейні був перенесений на невизначений термін через заворушення в країні. Вперше етап чемпіонату пройшов в Індії. До Чемпіонату повернувся постачальник шин Pirelli, який замінив Bridgestone.

Зміни в регламенті[ред. | ред. код]

У сезоні 2011 року Формулу 1 відбулися чергові зміни в регламенті: одні забороняють використання деяких оригінальних рішень, що з'явилися в останні роки, інші визначають порядок дії гонщиків і персоналу команди.

Заборона на повітроводи[ред. | ред. код]

Машина 2010 року (зверху) — Red Bull RB6: «акулячий плавник», подвійний дифузор, шини Bridgestone;
Машина 2011 року — Mercedes MGP W02 2011: одинарний дифузор, шини Pirelli.

У 2010 році на машинах McLaren з'явилися повітроводи, що змінюють ефективність заднього антикрила, по ходу сезону ця ідея була скопійована усіма командами, окрім новачків. Повітропровід дозволяв отримати перевагу за рахунок більшої швидкості на прямих, сприяючи обгонам, до тих пір, поки аналогічні рішення не з'явилися у суперників.

Починаючи з сезону 2011 року будь-які системи, пристрої або процедури, що використовують руху гонщиків для зміни аеродинамічних характеристик машини, заборонені.

Заборона на подвійні дифузори[ред. | ред. код]

У минулому році, коли вперше за багато років у чемпіонаті серйозно змінився регламент на аеродинаміку, інженери трьох команд — Brawn GP, Williams і Toyota побачили в правилах можливість влаштування додаткового дифузора, що дозволив серйозно збільшити притискну силу в задній частині машини. Спочатку ця ідея викликала різкий протест з боку інших команд, але потім FIA підтвердила її легальність, і в 2010 році вже всі використовували подвійний дифузор.

Багато хто вважав, що FIA не варто було забороняти це рішення, оскільки з одного боку команди вже витратилися на його розробку, і заборона не призведе до зниження витрат, з іншого — покращуючи конструкцію дифузора можна було домогтися подальшого прогресу при відносно невеликих витратах.

Поява у 2009 році цього рішення вкрай негативно позначилося на результатах роботи робочої групи зі збільшення числа обгонів — подвійний дифузор серйозно змінював характеристики повітряного потоку, не дозволяючи суперникам підібратися впритул без втрати ефективності аеродинаміки.

Новий технічний регламент закриває область неясності правил, яка дозволяла використовувати подвійний дифузор, але допускає використання вихлопних газів для оптимізації роботи звичайного дифузора, що може призвести до появи дуже цікавих рішень.

Заборона регульованого елемента переднього антикрила[ред. | ред. код]

У сезоні 2009 року, вперше в історії Формули-1, були дозволені рухливі елементи аеродинаміки, і гонщики отримали можливість скоригувати конфігурацію переднього антикрила натисненням кнопки. Один елемент крила, розташований з боків 500-міліметрової «нейтральної зони», міг змінити своє становище в межах шести градусів двічі на кожному колі.

Ідея була запропонована робочою групою щодо збільшення числа обгонів, але виявилася недостатньо ефективною — гонщики частіше використовували це регулювання при налаштуванні машини, а при обгонах і атакований і атакувальний могли змінювати кут атаки, так що відчутної переваги новинка не принесла. У наступному році керований елемент переднього антикрила забороняється, і його замінить радикальніше рішення — керований елемент заднього антикрила.

Регульований елемент заднього антикрила[ред. | ред. код]

Керований елемент заднього антикрила на машині Red Bull RB7.

У FIA зробили висновки і при розробці поправок до регламенту не тільки дозволили командам використовувати в конструкції машин керований елемент заднього антикрила, а й жорстко регламентували зміну його кута атаки.

У кваліфікації гонщики можуть довільно регулювати положення керованого елемента, а в гонці цю перевагу отримає лише атакувальний гонщик, який підібрався до суперника на дистанцію, менше секунди. Системою керує електроніка, яка відстежує положення гонщика, вона ж повертає елемент у вихідне положення при натисканні педалі гальма. Як і KERS, це рішення не є обов'язковим.

KERS[ред. | ред. код]

Поява системи рекуперації кінетичної енергії KERS в сезоні 2009 року активно підтримували автовиробники, адже технологія могла використовуватися в конструкції дорожніх машин, але її дебют виявився невдалим. Через поспіх не все вдалося передбачити, і багато команд відмовилися від системи рекуперації. Показово, що чемпіонський титул і перші два рядки в Кубку Конструкторів 2009 року були завойовані на машинах без KERS.

Автовиробники, що найбільш активно підтримували KERS, залишили чемпіонат, але в наступному сезоні машини Формули-1 знову зможуть використовувати рекуперацію. Виробляти системи будуть ті ж кілька компаній, що й раніше, але мінімальна вага машини знову збільшено — тепер до 640 кг.

Тепер гонщики стартують з повними баками, а розважування машини обмежена регламентом, так що оптимальне розміщення акумуляторів KERS стане ще однією непростим завданням для інженерів.

Розважування машин[ред. | ред. код]

У сезоні 2011 року регламент дуже жорстко визначає розважування машин по осях, позбавивши інженерів ще однієї змінної в пошуку оптимального балансу. Тепер 46,5 % ваги має припадати на передню вісь, але в умовах зміни постачальника гуми команди не мають точних даних про нові шини, тому допускається похибка в 1 %.

Заміна коробки передач[ред. | ред. код]

У сезоні 2011 року коробка передач повинна витримувати дистанцію п'яти Гран-Прі, але перша позапланова заміна, якщо тільки вона відбувається не по ходу фінального вік-енду, не карається штрафом. У цьому випадку нова коробка передач повинна буде відпрацювати тільки залишок цього гоночного вік-енду.

Зміна постачальника шин[ред. | ред. код]

Компанія Bridgestone оголосила про відхід з Формули-1 в кінці 2010 року, по ходу сезону керівництво чемпіонату провело переговори з кількома компаніями, і в результаті тендеру зупинились на італійській Pirelli. Шинники планують поставляти командам чотири склади з тими ж назвами, що і японці — Hard, Medium, Soft і SuperSoft, тими ж габаритними розмірами, але характеристики гуми зміняться, що позначиться на поведінці машин.

Восени 2010 року команди змогли випробувати гуму на тестах в Абу-Дабі, але це була ще не та гума, що буде надана на зимових тестах, або в першій гонці сезону — робота над шинами продовжується і ті команди, які зможуть знайти ефективніший підхід, отримають перевагу в першій половині чемпіонату.

Використання гуми[ред. | ред. код]

Комплект шин буде вважатися використаним з того моменту, коли встановлений на машині транспондер перетне лінію виїзду з піт-лейн.

Наступні поправки стосуються сесій, не оголошених дощовими:
На п'ятничні вільні заїзди кожен гонщик отримає по три комплекти гуми — два жорстких і один м'який, тільки вони можуть використовуватися в цих двох сесіях. При цьому один комплект жорсткої гуми з машини кожного гонщика повертається постачальнику перед початком другої сесії, а два інших — перед початком суботніх вільних заїздів. Якщо команда випускає на трасу додаткового гонщика, він використовує гуму того, кого замінив.

У разі зупинки гонки і неможливості рестарту, до результатів гонщиків, що не використовували на дистанції обидва склади гуми, додається тридцять секунд, що дозволить компенсувати перевагу тих, хто не встиг провести заміну до зупинки гонки.

Якщо гонщик фінішує, не використавши на дистанції два склади гуми, його результати виключаються з протоколу.

Кваліфікація[ред. | ред. код]

Повернення FIA «правила 107 %». Воно стосується тільки першої кваліфікаційної сесії — пілоти, які поступилися в ній лідеру сесії понад 107 %, не зможуть брати участь у гонці. Є виняток, що дозволяє стартувати тим, хто невдало провів сесію через аварію або з інших причин. Якщо на вільних заїздах гонщик показував кращі результати, то стюарди можуть дозволити йому вийти на старт. Якщо таких гонщиків декілька, їхні місця на стартовому полі будуть визначені за рішенням стюардів.

Обмеження на роботу персоналу[ред. | ред. код]

Ніхто зі співробітників команд, пов'язаних з обслуговуванням машин, не може перебувати на автодромі протягом двох шестигодинних періодів, що починаються за 10 годин до старту першого і третього тренувань. При цьому кожній команді у виняткових випадках дозволено відступати від цього правила чотири рази по ходу сезону, але кожен такий випадок розглядається індивідуально.

Піт-лейн[ред. | ред. код]

Піт-лейн буде поділена на дві зони. Частина, найближча до огорожі траси, буде називатися «швидкою» і не може бути ширше 3,5 метрів. Частина, найближча до боксів, за новою термінологією іменується «внутрішньою».

Якщо машина опинилася на виїзді з піт-лейн не відповідно до вимог статей 38.2 [запізнення на стартову решітку] і 41.5 [коли гонка припинена], працювати з нею можна тільки у внутрішній зоні. Однак роботи в швидкій зоні в будь-якому випадку заборонені, якщо вони можуть утруднити виїзд з піт-лейн інших машин.

Якщо машину не відштовхали вручну за ґрати по ходу стартової процедури, вона може спрямовуватися до виїзду з піт-лейн суто із зони боксів своєї команди. Машини, які під'їхали до виїзду на трасу перед початком або поновленням тренування, а також машини, яким потрібно зупинитися там під час присутності на трасі автомобіля безпеки, повинні вишикуватися в лінію на швидкій зоні і виїжджати на трасу в порядку, що утворився — за винятком випадків вимушеної затримки однієї з машин.

В особливих випадках директор перегонів може попросити закрити в'їзд на піт-лейн по ходу гонки з міркувань безпеки. У цей момент гонщики можуть заїжджати на піт-лейн тільки у разі явної необхідності суттєвого ремонту машини.

Дії гонщиків на трасі[ред. | ред. код]

Заборонені будь-які маневри, які можуть перешкодити іншому пілоту, такі як неодноразова зміна напрямку руху при захисті позиції, навмисне витіснення автомобіля за край траси або будь-яке інше ненормальна зміна траєкторії.

Гонщики повинні постійно залишатися на трасі. Щоб уникнути сумнівів вважається, що обмежувальна біла лінія вважається частиною траси, а поребрики — ні. Гонщик покинув трасу, якщо його машина цілком знаходиться за її межами. Якщо таке трапиться в силу якихось причин, пілот має право повернутися — однак повинен зробити це безпечно і не отримавши переваги.

Команди і пілоти[ред. | ред. код]

Після суперечки між Асоціацією команд Формули-1 (FOTA) та FIA в першій половині 2009 року, президент FIA Макс Мослі 1 серпня 2009 року підписав новий Договір Згоди, чинний до 31 грудня 2012 року. Він забезпечує спадкоємність процедур, описаних у Договорі Згоди 1998 року, з урахуванням рішень, прийнятих робочими групами та комісіями, за які голосували всі команди до того, як документ був відправлений на ратифікацію у Всесвітню раду.[1]

Фото Команда Конструктор Шасі Двигун Ш Пілот Тест-пілоти
Red Bull RB7
Red Bull RB7
Австрія Red Bull Racing Red Bull RB7 Renault RS27-2011 P 1 Німеччина Себастьян Феттель[2] Австралія Даніель Ріккардо[3]
2 Австралія Марк Веббер[4]
McLaren MP4-26
McLaren MP4-26
Велика Британія Vodafone McLaren Mercedes McLaren MP4-26 Mercedes-Benz FO 108Y[5] P 3 Велика Британія Льюїс Гамільтон[6] Велика Британія Гері Паффетт[7]
Іспанія Педро де ла Роса
4 Велика Британія Дженсон Баттон[8]
Ferrari F150th Italia
Ferrari F150th Italia
Італія Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari Ferrari 150°
Italia
Ferrari 056 P 5 Іспанія Фернандо Алонсо[9] Італія Джанкарло Фізікелла
Франція Жюль Б'янкі
Іспанія Марк Жене
6 Бразилія Феліпе Масса[10]
Mercedes MGP W02
Mercedes MGP W02
Німеччина Mercedes-Benz GP Petronas Mercedes-Benz MGP W02 Mercedes-Benz FO 108Y P 7 Німеччина Міхаель Шумахер[11] Н/Д
8 Німеччина Ніко Росберг[12]
Renault R31
Renault R31
Велика Британія[13] Lotus Renault GP Renault R31 Renault RS27-2011 P 9 Німеччина Нік Гайдфельд*[14] Малайзія Файруз Фаузі[15]
Франція Ромен Грожан[16]
КНР Хо-Пін Тун
Чехія Ян Хароуз
Бразилія Бруно Сенна
10 Росія Віталій Петров[17]
Williams FW33
Williams FW33
Велика Британія AT&T Williams Williams FW33 Cosworth CA2011 P 11 Бразилія Рубенс Барікелло[18] Фінляндія Валттері Боттас[19]
12 Венесуела Пастор Мальдонадо[20]
Force India VJM04
Force India VJM04
Індія Force India F1 Team Force India VJM04 Mercedes-Benz FO 108X P 14 Німеччина Адріан Сутіл[21] Німеччина Ніко Хюлькенберг[21]
15 Велика Британія Пол ді Реста[21]
Sauber C30
Sauber C30
Швейцарія Sauber F1 Team[22] Sauber C30 Ferrari 056 P 16 Японія Камуї Кобаясі[23] Мексика Естебан Гутьєррес[24]
17 Мексика Серхіо Перес[25]
Toro Rosso STR6
Toro Rosso STR6
Італія Scuderia Toro Rosso Toro Rosso STR6 Ferrari 056 P 18 Швейцарія Себастьєн Буемі[26] Австрія Даніель Ріккардо[27]
19 Іспанія Хайме Альгерсуарі[26]
Lotus T128
Lotus T128
Малайзія Team Lotus[28] Lotus T128 Renault RS27-2011 P 20 Італія Ярно Труллі Бразилія Луїс Разіа[29]
Італія Давіде Вальсеккі
Ангола Рікарду Тейшейра
21 Фінляндія Хейккі Ковалайнен
Іспанія Hispania Racing F1 Team HRT F111 Cosworth CA2011 P 22 Індія Нараїн Картікеян[30] Н/Д
23 Італія Вітантоніо Ліуцці[31]
Virgin MVR-02
Virgin MVR-02
Росія[32] Marussia Virgin Racing[33] Virgin MVR-02 Cosworth CA2011 P 24 Німеччина Тімо Глок Н/Д
25 Бельгія Жером Д'Амброзіо

* — спочатку в Lotus Renault GP повинен був виступати Роберт Кубіца, проте 6 лютого 2011 року він потрапив у аварію на Ronde di Andora, зламавши плече, кисть і ногу. Нік Гайдфельд буде замінювати Кубіцу до його повернення.

Календар сезону 2011[ред. | ред. код]

FIA затвердила календар чемпіонату світу з автогонок у класі «Формула-1» на сезон 2011 року, в який увійшли 19 Гран-прі1.

Гран-прі Офіційна назва Місце проведення Траса Дата Час
Місцевий UTC EET
1 Австралія Гран-прі Австралії Qantas Australian Grand Prix[34] Австралія, Мельбурн Альберт-Парк 27 березня 17:00 06:00 9:00
2 Малайзія Гран-прі Малайзії Petronas Malaysian Grand Prix Малайзія, Куала-Лумпур Сепанг 10 квітня 16:00 08:00 11:00
3 КНР Гран-прі Китаю UBS Chinese Grand Prix Китай, Шанхай Шанхай 17 квітня 14:00 06:00 9:00
4 Туреччина Гран-прі Туреччини Turkish Grand Prix Туреччина, Стамбул Істанбул Парк 8 травня 14:00 11:00 14:00
5 Іспанія Гран-прі Іспанії Gran Premio de España Іспанія, Монмало Каталунья 22 травня 14:00 12:00 15:00
6 Монако Гран-прі Монако Grand Prix de Monaco Монако, Монте-Карло Монте-Карло 29 травня 14:00 12:00 15:00
7 Канада Гран-прі Канади Grand Prix du Canada Канада, Монреаль Автодром імені Жиля Вільнева 12 червня 12:00 16:00 19:00
8 Європейський Союз Гран-прі Європи Grand Prix of Europe Іспанія, Валенсія Міська траса Валенсії 26 червня 14:00 12:00 17:00
9 Велика Британія Гран-прі Великої Британії Santander British Grand Prix Велика Британія, Сільверстоун Сільверстоун 10 липня 13:00 12:00 15:00
10 Німеччина Гран-прі Німеччини Großer Preis Santander von Deutschland Німеччина, Нюрбург Нюрбургринг 24 липня 14:00 12:00 15:00
11 Угорщина Гран-прі Угорщини Eni Magyar Nagydíj Угорщина, Будапешт Хунгароринг 31 липня 14:00 12:00 15:00
12 Бельгія Гран-прі Бельгії Shell Belgian Grand Prix Бельгія, Спа Спа-Франкоршам 28 серпня 14:00 12:00 15:00
13 Італія Гран-прі Італії Gran Premio Santander d'Italia Італія, Монца Монца 11 вересня 14:00 12:00 15:00
14 Сінгапур Гран-прі Сінгапуру Singapore Grand Prix Сінгапур Марина Бей 25 вересня 20:00 12:00 15:00
15 Японія Гран-прі Японії Japanese Grand Prix Японія, Судзука Судзука 9 жовтня 15:00 06:00 09:00
16 Південна Корея Гран-прі Кореї Korean Grand Prix Південна Корея, Йонам Міжнародний автодром Кореї 16 жовтня 14:00 05:00 08:00
17 Індія Гран-прі Індії Indian Grand Prix Індія, Велика Нойда Автодром Джайпі Груп 30 жовтня Н/Д Н/Д Н/Д
18 ОАЕ Гран-прі Абу-Дабі Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix ОАЕ, Абу-Дабі Яс Марина 13 листопада 17:00 13:00 16:00
19 Бразилія Гран-прі Бразилії Grande Prêmio Petrobras do Brasil Бразилія, Сан-Паулу Інтерлагос 27 листопада 14:00 16:00 19:00
 •   — Спочатку планувалося 20 етапів, але гонка в Бахрейні, яка повинна була відкривати сезон, скасована через складну ситуацію в Бахрейні[en].[35] 10 червня Бахрейн відмовився від проведення гран-прі у 2011 році.

Результати та положення в заліках[ред. | ред. код]

Гран-прі[ред. | ред. код]

Гран-прі Поул-позиція Швидке коло Переможець Конструктор Звіт
1 Австралія Гран-прі Австралії Німеччина Себастьян Феттель Бразилія Феліпе Масса Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
2 Малайзія Гран-прі Малайзії Німеччина Себастьян Феттель Австралія Марк Веббер Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
3 КНР Гран-прі Китаю Німеччина Себастьян Феттель Австралія Марк Веббер Велика Британія Льюїс Гамільтон Велика Британія McLaren-Mercedes Звіт
4 Туреччина Гран-прі Туреччини Німеччина Себастьян Феттель Австралія Марк Веббер Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
5 Іспанія Гран-прі Іспанії Австралія Марк Веббер Велика Британія Льюїс Гамільтон Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
6 Монако Гран-прі Монако Німеччина Себастьян Феттель Австралія Марк Веббер Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
7 Канада Гран-прі Канади Німеччина Себастьян Феттель Велика Британія Дженсон Баттон Велика Британія Дженсон Баттон Велика Британія McLaren-Mercedes Звіт
8 Іспанія Гран-прі Європи Німеччина Себастьян Феттель Німеччина Себастьян Феттель Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
9 Велика Британія Гран-прі Великої Британії Австралія Марк Веббер Іспанія Фернандо Алонсо Іспанія Фернандо Алонсо Італія Scuderia Ferrari Звіт
10 Німеччина Гран-прі Німеччини Австралія Марк Веббер Велика Британія Льюїс Гамільтон Велика Британія Льюїс Гамільтон Велика Британія McLaren-Mercedes Звіт
11 Угорщина Гран-прі Угорщини Німеччина Себастьян Феттель Бразилія Феліпе Масса Велика Британія Дженсон Баттон Велика Британія McLaren-Mercedes Звіт
12 Бельгія Гран-прі Бельгії Німеччина Себастьян Феттель Австралія Марк Веббер Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
13 Італія Гран-прі Італії Німеччина Себастьян Феттель Велика Британія Льюїс Гамільтон Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
14 Сінгапур Гран-прі Сінгапуру Німеччина Себастьян Феттель Велика Британія Дженсон Баттон Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
15 Японія Гран-прі Японії Німеччина Себастьян Феттель Велика Британія Дженсон Баттон Велика Британія Дженсон Баттон Велика Британія McLaren-Mercedes Звіт
16 Південна Корея Гран-прі Кореї Велика Британія Льюїс Гамільтон Німеччина Себастьян Феттель Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
17 Індія Гран-прі Індії Німеччина Себастьян Феттель Німеччина Себастьян Феттель Німеччина Себастьян Феттель Австрія Red Bull-Renault Звіт
18 ОАЕ Гран-прі Абу-Дабі Німеччина Себастьян Феттель Австралія Марк Веббер Велика Британія Льюїс Гамільтон Велика Британія McLaren-Mercedes Звіт
19 Бразилія Гран-прі Бразилії Німеччина Себастьян Феттель Австралія Марк Веббер Австралія Марк Веббер Австрія Red Bull-Renault Звіт

Система нарахування очок[ред. | ред. код]

Очки отримують лише пілоти, які фінішували у першій десятці.

Позиція  1-а   2-а   3-я   4-а   5-а   6-а   7-а   8-а   9-а   10-а 
Очки 25 18 15 12 10 8 6 4 2 1

Пілоти[ред. | ред. код]

Місце Пілот АВС
Австралія
МАЛ
Малайзія
КИТ
КНР
ТУР
Туреччина
ІСП
Іспанія
МОН
Монако
КАН
Канада
ЄВР
Іспанія
ВЕЛ
Велика Британія
НІМ
Німеччина
УГО
Угорщина
БЕЛ
Бельгія
ІТА
Італія
СІН
Сінгапур
ЯПО
Японія
КОР
Південна Корея
ІНД
Індія
АБУ
ОАЕ
БРА
Бразилія
Очки
1 Німеччина Себастьян Феттель 1 1 2 1 1 1 2 1 2 4 2 1 1 1 3 1 1 Схід 2 392
2 Велика Британія Дженсон Баттон 6 2 4 6 3 3 1 6 Схід Схід 1 3 2 2 1 4 2 3 3 270
3 Австралія Марк Веббер 5 4 3 2 4 4 3 3 3 3 5 2 Схід 3 4 3 4 4 1 258
4 Іспанія Фернандо Алонсо 4 6 7 3 5 2 Схід 2 1 2 3 4 3 4 2 5 3 2 4 257
5 Велика Британія Льюїс Гамільтон 2 8 1 4 2 6 Схід 4 4 1 4 Схід 4 5 5 2 7 1 Схід 227
6 Бразилія Феліпе Масса 7 5 6 11 Схід Схід 6 5 5 5 6 8 6 9 7 6 Схід 5 5 118
7 Німеччина Ніко Росберг Схід 12 5 5 7 11 11 7 6 7 9 6 Схід 7 10 8 6 6 7 89
8 Німеччина Міхаель Шумахер Схід 9 8 12 6 Схід 4 17 9 8 Схід 5 5 Схід 6 Схід 5 7 15 76
9 Німеччина Адріан Сутіл 9 11 15 13 13 7 Схід 9 11 6 14 7 Схід 8 11 11 9 8 6 42
10 Росія Віталій Петров 3 17† 9 8 11 Схід 5 15 12 10 12 9 Схід 17 9 Схід 11 13 10 37
11 Німеччина Нік Гайдфельд 12 3 12 7 8 8 Схід 10 8 Схід Схід 34
12 Японія Камуї Кобаясі ДСК 7 10 10 10 5 7 16 Схід 9 11 12 Схід 14 13 15 Схід 10 9 30
13 Велика Британія Пол ді Реста 10 10 11 Схід 12 12 18† 14 15 13 7 11 8 6 12 10 13 9 8 27
14 Іспанія Хайме Альгерсуарі 11 14 Схід 16 16 Схід 8 8 10 12 10 Схід 7 21† 15 7 8 15 11 26
15 Швейцарія Себастьєн Буемі 8 13 14 9 14 10 10 13 Схід 15 8 Схід 10 12 Схід 9 Схід Схід 12 15
16 Мексика Серхіо Перес ДСК Схід 17 14 9 DNS PO 11 7 11 15 Схід Схід 10 8 16 10 11 13 14
17 Бразилія Рубенс Барікелло Схід Схід 13 15 17 9 9 12 13 Схід 13 16 12 13 17 12 15 12 14 4
18 Бразилія Бруно Сенна 13 9 15 16 13 12 16 17 2
19 Венесуела Пастор Мальдонадо Схід Схід 18 17 15 18 Схід 18 14 14 16 10 11 11 14 Схід Схід 14 Схід 1
20 Іспанія Педро де ла Роса 12 0
21 Італія Ярно Труллі 13 Схід 19 18 18 13 16 20 Схід Схід 14 14 Схід 19 17 19 18 18 0
22 Фінляндія Хейккі Ковалайнен Схід 15 16 19 Схід 14 Схід 19 Схід 16 Схід 15 13 16 18 14 14 17 16 0
23 Італія Вітантоніо Ліуцці НКВ Схід 22 22 Схід 16 13 23 18 Схід 20 19 Схід 20 23 21 20 Схід 0
24 Бельгія Жером Д'Амброзіо 14 Схід 20 20 20 15 14 22 17 18 19 17 Схід 18 21 20 16 Схід 19 0
25 Німеччина Тімо Глок НКЛ 16 21 НС 19 Схід 15 21 16 17 17 18 15 Схід 20 18 Схід 19 Схід 0
26 Індія Нараїн Картікеян НКВ Схід 23 21 21 17 17 24 17 0
27 Австралія Даніель Ріккардо 19 19 18 Схід НКЛ 19 22 19 18 Схід 20 0
28 Індія Карун Чандхок 20 0
Місце Пілот АВС
Австралія
МАЛ
Малайзія
КИТ
КНР
ТУР
Туреччина
ІСП
Іспанія
МОН
Монако
КАН
Канада
ЄВР
Іспанія
ВЕЛ
Велика Британія
НІМ
Німеччина
УГО
Угорщина
БЕЛ
Бельгія
ІТА
Італія
СІН
Сінгапур
ЯПО
Японія
КОР
Південна Корея
ІНД
Індія
АБУ
ОАЕ
БРА
Бразилія
Очки
Приклад Опис
1 Переможець
2 Друге місце
3 Третє місце
5 Фінішував у очковій зоні
12 Фінішував поза очковою зоною
НКЛ Фінішував, але не класифікований
Схід Не фінішував і не класифікований
НКВ Не кваліфікований
НПКВ Не передкваліфікований
ДСК Дискваліфікований
тест Тестер по п'ятницях
НС Брав участь у Гран-прі як бойовий
пілот, але не стартував у гонці
Т Травмований чи хворий
Викл Виключений із протоколу
Від Відмова від участі
НТР Не брав участі в тренуваннях
НПР Не прибув на Гран-прі
С Гонка скасована
Не брав участі
Жирний шрифт Поул-позиція
Курсив Швидке коло

Конструктори[ред. | ред. код]

Місце Конструктор АВС
Австралія
МАЛ
Малайзія
КИТ
КНР
ТУР
Туреччина
ІСП
Іспанія
МОН
Монако
КАН
Канада
ЄВР
Іспанія
ВЕЛ
Велика Британія
НІМ
Німеччина
УГО
Угорщина
БЕЛ
Бельгія
ІТА
Італія
СІН
Сінгапур
ЯПО
Японія
КОР
Південна Корея
ІНД
Індія
АБУ
ОАЕ
БРА
Бразилія
Очки
1 Австрія Red Bull-Renault 1 1 1 2 1 1 1 2 1 2 4 2 1 1 1 3 1 1 Схід 2 650
2 5 4 3 2 4 4 3 3 3 3 5 2 Схід 3 4 3 4 4 1
2 Велика Британія McLaren-Mercedes 3 2 8 1 4 2 6 Схід 4 4 1 4 Схід 4 5 5 2 7 1 Схід 497
4 6 2 4 6 3 3 1 6 Схід Схід 1 3 2 2 1 4 2 3 3
3 Італія Ferrari 5 4 6 7 3 5 2 Схід 2 1 2 3 4 3 4 2 5 3 2 4 375
6 7 5 6 11 Схід Схід 6 5 5 5 6 8 6 9 7 6 Схід 5 5
4 Німеччина Mercedes 7 Схід 9 8 12 6 Схід 4 17 9 8 Схід 5 5 Схід 6 Схід 5 7 15 165
8 Схід 12 5 5 7 11 11 7 6 7 9 6 Схід 7 10 8 6 6 7
5 Велика Британія Renault 9 12 3 12 7 8 8 Схід 10 8 Схід Схід 13 9 15 16 13 12 16 17 73
10 3 17 9 8 11 Схід 5 15 12 10 12 9 Схід 17 9 Схід 11 13 10
6 Індія Force India-Mercedes 14 9 11 15 13 13 7 Схід 9 11 6 14 7 Схід 8 11 11 9 8 6 69
15 10 10 11 Схід 12 12 18 14 15 13 7 11 8 6 12 10 13 9 8
7 Швейцарія Sauber-Ferrari 16 ДСК 7 10 10 10 5 7 16 Схід 9 11 12 Схід 14 13 15 Схід 10 9 44
17 ДСК Схід 17 14 9 НС 12 11 7 11 15 Схід Схід 10 8 16 10 11 13
8 Італія Toro Rosso-Ferrari 18 8 13 14 9 14 10 10 13 Схід 15 8 Схід 10 12 Схід 9 Схід Схід 12 41
19 11 14 Схід 16 16 Схід 8 8 10 12 10 Схід 7 21 15 7 8 15 11
9 Велика Британія Williams-Cosworth 11 Схід Схід 13 15 17 9 9 12 13 Схід 13 16 12 13 17 12 15 12 14 5
12 Схід Схід 18 17 15 18 Схід 18 14 14 16 10 11 11 14 Схід Схід 14 Схід
10 Малайзія Lotus-Renault 20 Схід 15 16 19 Схід 14 Схід 19 Схід 16 Схід 15 13 16 18 14 14 17 16 0
21 13 Схід 19 18 18 13 16 20 Схід 20 Схід 14 14 Схід 19 17 19 18 18
11 Іспанія HRT-Cosworth 22 НКВ Схід 23 21 21 17 17 24 19 19 18 Схід НКЛ 19 22 19 17 Схід 20 0
23 НКВ Схід 22 22 Схід 16 13 23 18 Схід 20 19 Схід 20 23 21 18 20 Схід
12 Росія Virgin-Cosworth 24 НКЛ 16 21 НС 19 Схід 15 21 16 17 17 18 15 Схід 20 18 Схід 19 Схід 0
25 14 Схід 20 20 20 15 14 22 17 18 19 17 Схід 18 21 20 16 Схід 19
Місце Конструктор АВС
Австралія
МАЛ
Малайзія
КИТ
КНР
ТУР
Туреччина
ІСП
Іспанія
МОН
Монако
КАН
Канада
ЄВР
Іспанія
ВЕЛ
Велика Британія
НІМ
Німеччина
УГО
Угорщина
БЕЛ
Бельгія
ІТА
Італія
СІН
Сінгапур
ЯПО
Японія
КОР
Південна Корея
ІНД
Індія
АБУ
ОАЕ
БРА
Бразилія
Очки
Приклад Опис
1 Переможець
2 Друге місце
3 Третє місце
5 Фінішував у очковій зоні
12 Фінішував поза очковою зоною
НКЛ Фінішував, але не класифікований
Схід Не фінішував і не класифікований
НКВ Не кваліфікований
НПКВ Не передкваліфікований
ДСК Дискваліфікований
тест Тестер по п'ятницях
НС Брав участь у Гран-прі як бойовий
пілот, але не стартував у гонці
Т Травмований чи хворий
Викл Виключений із протоколу
Від Відмова від участі
НТР Не брав участі в тренуваннях
НПР Не прибув на Гран-прі
С Гонка скасована
Не брав участі
Жирний шрифт Поул-позиція
Курсив Швидке коло

Автомобілі, що не закінчили Гран-прі, але були класифіковані, бо вони проїхали понад 90 % дистанції гонки.

Трансляція Формули-1 у 2011 році[ред. | ред. код]

На початку старту сезону ніяких новин від телевізійних каналів України про трансляцію «Формули-1» не було анонсовано[36]. Телеканал «К1», який показував «Формулу-1» в останні роки, не робив ніяких анонсів[36].

Починаючи з Гран-прі Туреччини 2011 року, в результаті успішних переговорів з керівництвом «Формули-1» компанією «Chervonenko Racing» (укр. Червоненко Рейсинг), було надано права на трансляцію «Формули-1» в Україні. 27 квітня 2011 року відбулось підписання Меморандуму про співпрацю, згідно з яким на Першому Національному проводилися трансляції «Формули-1». Меморандум було заключено на строк до кінця 2013 року[37], однак транлювався в ефірі Першого національного лише сезон 2011.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Лось, Андрей. (1 серпня 2009). Новый Договор Согласия подписан!. www.f1news.ru. Архів оригіналу за 26 квітня 2012. Процитовано 2 серпня 2009. 
 2. Red Bull extend Vettel contract. GP Update. 21 серпня 2009. Архів оригіналу за 26 серпня 2009. Процитовано 15 січня 2010. 
 3. Пилоты Ред Булл Рейсинг на официальном сайте команды. Архів оригіналу за 15 липня 2011. Процитовано 19 березня 2011. 
 4. Collantine, Keith (7 червня 2010). Webber signs with Red Bull for 2011. F1 Fanatic (Keith Collantine). Архів оригіналу за 10 червня 2010. Процитовано 7 червня 2010. 
 5. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 березня 2011. Процитовано 19 березня 2011. 
 6. Бухаров, Дмитрий (18 січня 2008). McLaren продлил контракт с Хэмилтоном. f1news.ru. Архів оригіналу за 13 березня 2016. Процитовано 31 січня 2010. 
 7. Gary Paffett's Twitter. Gary Paffett's Twitter. 12 січня 2011. Архів оригіналу за 20 жовтня 2016. Процитовано 19 березня 2011. 
 8. Лось, Андрей (18 листопада 2009). В McLaren подтвердили контракт с Баттоном. f1news.ru. Архів оригіналу за 12 квітня 2010. Процитовано 31 січня 2010. 
 9. Бухаров, Дмитрий (30 вересня 2009). Ferrari 2010: Фернандо Алонсо и Фелипе Масса. f1news.ru. Архів оригіналу за 31 травня 2010. Процитовано 31 січня 2010. 
 10. Кабановский, Александр. (6 вересня 2010). Масса будет выступать за Ferrari до конца 2012 года. www.f1news.ru. Архів оригіналу за 26 квітня 2012. Процитовано 6 вересня 2009. 
 11. Лось, Андрей. (27 січня 2010). Михаэль Шумахер: "Приятно, что команда в меня верит…". f1news.ru. Архів оригіналу за 10 грудня 2010. Процитовано 25 липня 2010. 
 12. Mercedes looking to bolster team for 2011 campaign. ESPN. 30 вересня 2010. Архів оригіналу за 1 жовтня 2010. Процитовано 30 вересня 2010. 
 13. Кабановский, Александр (13 січня 2011). Lotus Renault будет выступать по британской лицензии. F1news (Александр Кабановский). Архів оригіналу за 14 січня 2011. Процитовано 13 січня 2011. 
 14. Хайдфельд заменит Кубицу в Lotus Renault. F1news (Дмитрий Бухаров). 16 лютого 2011. Архів оригіналу за 5 березня 2011. Процитовано 16 лютого 2011. 
 15. Файруз Фаузи будет резервным пилотом "Лотус-Рено". championat.ru. 18 січня 2011. [недоступне посилання з липня 2019]
 16. Interview exclusive de Romain Grosjean (30/01/2011). automoto.fr. 18 січня 2011. Архів оригіналу за 2 лютого 2011. Процитовано 19 березня 2011. 
 17. Бухаров, Дмитрий (22 грудня 2010). Виталий Петров подписал контракт с Lotus Renault. F1news (Дмитрий Бухаров). Архів оригіналу за 7 серпня 2016. Процитовано 22 грудня 2010. 
 18. Barrichello '100 per cent' sure of future. Архів оригіналу за 23 жовтня 2015. Процитовано 14 вересня 2010. 
 19. Elizalde, Pablo (25 жовтня 2010). Williams to test Maldonado in Abu Dhabi. autosport.com. Архів оригіналу за 26 квітня 2012. Процитовано 25 жовтня 2010. 
 20. Пастор Мальдонадо подписал контракт с Williams. Архів оригіналу за 26 квітня 2012. Процитовано 19 березня 2011. 
 21. а б в Беднарук, Сергей (26 січня 2011). Пол ди Реста подписал контракт с Force India. f1news.ru. Архів оригіналу за 29 січня 2011. Процитовано 26 січня 2011. 
 22. Noble, Jonathan (24 червня 2010). Sauber gets approval for name change. autosport.com. Архів оригіналу за 27 червня 2010. Процитовано 24 червня 2010. 
 23. Elizalde, Pablo (7 вересня 2010). Sauber retains Kobayashi for 2011. Autosport.com. Архів оригіналу за 9 вересня 2010. Процитовано 7 вересня 2010. 
 24. Esteban Gutièrrez appointed test and reserve driver for 2011. sauber-motorsport.com. 20 вересня 2010. Архів оригіналу за 8 березня 2020. Процитовано 20 вересня 2010. 
 25. Sauber Signs Perez. joesaward.wordpress.com. 4 жовтня 2010. Архів оригіналу за 7 жовтня 2010. Процитовано 4 жовтня 2010. 
 26. а б Контракты Toro Rosso подтверждены на сайте f1.com. f1.com. 23 січня 2011. Архів оригіналу за 25 листопада 2014. Процитовано 23 січня 2011. 
 27. Пилоты Торо Россо на официальном сайте команды. Архів оригіналу за 25 квітня 2010. Процитовано 19 березня 2011. 
 28. English, Steven; Noble, Jonathan (24 вересня 2010). Lotus confirms Team Lotus name deal. Autosport.com. Архів оригіналу за 27 вересня 2010. Процитовано 24 вересня 2010. 
 29. Team Lotus сегодня назвала имена трёх тест-пилотов в предстоящем сезоне. f1news.ru. 11 березня 2011. Архів оригіналу за 14 березня 2011. Процитовано 19 березня 2011. 
 30. Картикеян подписал контракт с HRT. f1news.ru. 6 січня 2011. Архів оригіналу за 19 березня 2011. Процитовано 19 березня 2011. 
 31. Официально: Лиуцци подписал контракт с Hispania Racing. Архів оригіналу за 13 березня 2011. Процитовано 19 березня 2011. 
 32. Фоменко: лицензия РАФ уже подтверждена в FIA. Архів оригіналу за 19 лютого 2011. Процитовано 19 березня 2011. 
 33. FIA опубликовала список участников сезона 2011 года. Архів оригіналу за 19 березня 2011. Процитовано 19 березня 2011. 
 34. Бухаров, Дмитрий (24 лютого 2010). Qantas — титульный спонсор Гран При Австралии. f1news.ru. Архів оригіналу за 4 травня 2010. Процитовано 24 лютого 2010. 
 35. Bahrain will not host opening race of 2011 [Архівовано 24 лютого 2011 у Wayback Machine.], Autosport.com
 36. а б Трансляция Формулы 1 в 2011 году. f1-ukraine.kiev.ua. 15 березня 2011. Архів оригіналу за 8 липня 2013. 
 37. Трансляция Формулы 1 в 2011 году[недоступне посилання з липня 2019].