Хуан Іґнасіо Сірак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хуан Іґнасіо Сірак
ісп. Juan Ignacio Cirac Sasturain
кат. Juan Ignacio Cirac Sasturain
Prof Cirac office klein.jpg
Народився 11 жовтня 1965(1965-10-11) (52 роки)
Манреса, Каталонія, Іспанія
Місце проживання Німеччина Німеччина
Громадянство Іспанія Іспанія
Alma mater Мадридський університет Комплутенсе
Галузь наукових інтересів теоретична фізика
Заклад Інститут квантової оптики імені Макса Планка
Науковий ступінь професор
Відомі учні Франк Верстрате,
Ґіфре Відаль
Член Spanish Royal Academy of Sciences[d][1], Американське фізичне товариство, Real Sociedad Española de Física[d] і Леопольдина
Відомий завдяки: Квантовий комп'ютер на йонних пастках
Нагороди Премія Вольфа з фізики (2013)
Медаль Бенджаміна Франкліна (2010)
Премія Принца Астурійського (2006)

Хуан Іґнасіо Сірак у Вікісховищі?

Хуа́н Іґна́сіо Сіра́к Састураї́н (ісп. Juan Ignacio Cirac Sasturain, кат. Juan Ignacio Cirac Sasturain; нар. 11 жовтня 1965) — іспанський і каталонський фізик, один із піонерів квантових обчислень та квантової теорії інформації. Лауреат премії Вольфа з фізики (2013), премії принца Астурійського у технічних і наукових дослідженнях (2006).

Біографія[ред.ред. код]

Хуан Іґнасіо Сірак, один з найвідоміших іспанських фізиків сучасності, народився 11 жовтня 1965 року у каталонському місті Манреса. У 1988 році закінчив Мадридський університет Комплутенсе і переїхав у 1991 році до США, де почав працювати постдоком із Петером Цоллером в Об'єднаному інституті лабораторної астрофізики Боулдерського університету. З 1991 до 1996 року викладав фізику в університеті Кастилія — Ла-Манча (хімічний факультет у Сьюдад-Реаль).

У 1996 році Сірак став професором в Інституті теоретичної фізики в Інсбруці (Австрія), а у 2001 році став директором теоретичного відділу Інституту квантової оптики імені Макса Планка в Ґархінзі (Німеччина). В той самий час він став почесним професором у Мюнхенському технічному університеті. Також Хуан Іґнасіо Сірак — науковий керівник та запрошений професор в Інституті фотоніки у Барселоні з моменту його заснування у 2002 році, член науково-дослідницьких груп у Гарвадському університеті, Мюнхенському технічному університеті, Гамбурзькому університеті, Каліфорнійському університеті у Санта-Барбарі, Ганноверському університеті, Бристольському університеті, Паризькому університеті, Вищій нормальній школі й Массачусетському технологічному інституті.

Наукові інтереси Хуана Іґнасіо Сірака лежать у галузі квантової оптики, квантової теорії інформації та квантовій теорії багатьох тіл. Згідно з його ідеями, квантові обчислення вчинять революцію в інформаційному суспільстві та зробить передачу інформації більш ефективною та захищеною. Сумісна робота Сірака з Петером Цоллером над квантовим комп'ютером на йонних пастках дала початок експериментам в галузі квантових обчислень. Також йому належить чималий доробок до квантової оптики, теорії вироджених квантових газів, методів ренорм-групи. Хуан Іґнасіо Сірак — автор більш ніж 300 наукових статей у найпрестижніших журналах та один з найбільш цитованих науковців, що працюють в галузі квантових обчислень.

Нагороди[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]