Хуан Іґнасіо Сірак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Хуан Іґнасіо Сірак
ісп. Juan Ignacio Cirac Sasturain
кат. Juan Ignacio Cirac Sasturain
Prof Cirac office klein.jpg
Народився 11 жовтня 1965(1965-10-11) (52 роки)
Манреза, Бажас
Місце проживання Німеччина
Громадянство
(підданство)
Flag of Spain.svg Іспанія
Діяльність фізик, викладач університету
Alma mater Мадридський університет Комплутенсе
Галузь теоретична фізика, Квантовий комп'ютер і Квантова оптика
Заклад Max Planck Institute of Quantum Optics[d]
University of Castile-La Mancha[d]
University of Colorado[d]
Інсбруцький університет
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор (1991)
Відомі учні Франк Верстрате[d],
Ґіфре Відаль
Член Іспанська королівська академія наук[d][1][2], Американське фізичне товариство, Real Sociedad Española de Física[d] і Леопольдина[3]
Відомий завдяки: Квантовий комп'ютер на йонних пастках
Нагороди

Хуан Іґнасіо Сірак у Вікісховищі?

Хуа́н Іґна́сіо Сіра́к Састураї́н (ісп. Juan Ignacio Cirac Sasturain, кат. Juan Ignacio Cirac Sasturain; нар. 11 жовтня 1965) — іспанський і каталонський фізик, один із піонерів квантових обчислень та квантової теорії інформації. Лауреат премії Вольфа з фізики (2013), премії принца Астурійського в технічних і наукових дослідженнях (2006).

Біографія[ред.ред. код]

Хуан Іґнасіо Сірак, один з найвідоміших іспанських фізиків сучасності, народився 11 жовтня 1965 року у каталонському місті Манреса. У 1988 році закінчив Мадридський університет Комплутенсе і переїхав у 1991 році до США, де почав працювати постдоком із Петером Цоллером в Об'єднаному інституті лабораторної астрофізики Боулдерського університету. З 1991 до 1996 року викладав фізику в університеті Кастилія — Ла-Манча (хімічний факультет у Сьюдад-Реаль).

У 1996 році Сірак став професором в Інституті теоретичної фізики в Інсбруці (Австрія), а у 2001 році став директором теоретичного відділу Інституту квантової оптики імені Макса Планка в Ґархінзі (Німеччина). В той самий час він став почесним професором у Мюнхенському технічному університеті. Також Хуан Іґнасіо Сірак — науковий керівник та запрошений професор в Інституті фотоніки у Барселоні з моменту його заснування у 2002 році, член науково-дослідницьких груп у Гарвадському університеті, Мюнхенському технічному університеті, Гамбурзькому університеті, Каліфорнійському університеті у Санта-Барбарі, Ганноверському університеті, Бристольському університеті, Паризькому університеті, Вищій нормальній школі й Массачусетському технологічному інституті.

Наукові інтереси Хуана Іґнасіо Сірака лежать у галузі квантової оптики, квантової теорії інформації та квантовій теорії багатьох тіл. Згідно з його ідеями, квантові обчислення вчинять революцію в інформаційному суспільстві та зробить передачу інформації більш ефективною та захищеною. Сумісна робота Сірака з Петером Цоллером над квантовим комп'ютером на йонних пастках дала початок експериментам в галузі квантових обчислень. Також йому належить чималий доробок до квантової оптики, теорії вироджених квантових газів, методів ренорм-групи. Хуан Іґнасіо Сірак — автор більш ніж 300 наукових статей у найпрестижніших журналах та один з найбільш цитованих науковців, що працюють в галузі квантових обчислень.

Нагороди[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]