Чужинець на чужині

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Чужинець у чужій країні
File-Stranger in a Strange Land Cover.jpg
Оригінал Stranger in a Strange Land
Жанр наукова фантастика, роман / роман
Автор Роберт Хайнлайн
Мова Англійська мова
Написаний 1951—1960
Виданий 1961
ISBN-13: 978-0-441-79034-0

Чужинець у чужій країні (англ. Stranger in a Strange Land) — філософський роман Роберта Хайнлайна, опублікований в 1961 році. В творі розповідається історія Валентайна Майкла Сміта, людини котра повернулася на Землю після 20 років виховання марсіанами. В 1962 роман був нагороджений Премією Г'юґо.

Сюжет[ред.ред. код]

Дія роману розгортається в недалекому майбутньому і охоплює значний проміжок часу. Головний герой, Валентайн Майкл Сміт народився а команді космічного корабля «Посланець» на Марсі. Його мати, Мері Джейн Лайл Сміт, була інженером на кораблі і перед стартом експедиції запатентувала схему принципово нового космічного двигуна. Завдяки цьому патенту після повернення Майкла на Землю до нього перейшов спадок розміром з бюджет держави.

Не витримавши 480-денного очікування повернення на Землю члени команди «Посланця» вмерли чи закінчили життя самогубством. Маленький Майкл був підібраний марсіанами і виховувався ними протягом 20 земних років. Опис цивілізації марсіан Хайнлайн взяв з свого роману «Червона планета» (1949): в марсіан немає поділу на статі, а впродовж свого життя вони метаморфують в три життєві форми. Діти-„німфи“ радіють життю і породжують собі подібних. Флегматичні гіганти-марсіани дбають за суспільство і планету. Третя життєва форма — «Старші» — завершує цикл життя марсіан. Нематеріальні Старші володіють майже божественними можливостями.

Після Третьої світової війни на Марс було відправлено корабель «Чемпіон», на якому Майкл повертається на Землю. Після повернення головний герой попадає в незвичне для нього людське суспільство. Автор гіперболізує суспільство споживання 1960-х років.

Посилання[ред.ред. код]


Література Це незавершена стаття про літературу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.