Dogecoin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dogecoin
Одиниці вартості
Символ Ð
Тікер DOGE
Розробка
Статус розробки активний
Операційна система Microsoft Windows,
GNU/Linux,
IOS,
Android
Розробник(и) Білл Маркус
Веб-сайт https://dogecoin.com/
Книга обліку
Початок книги обліку 6 грудня 2013
Геш-функція Scrypt-based
Винагорода за блок станом на лютий 2018 року, приблизно 10 000 Dogecoins
Інтервал блоків 1 хвилина
Переглядач блоків https://dogechain.info/
Оцінка
Ринкова капіталізація $373 463 868


Dogecoin (code: DOGE, symbol: Ð[1] та D) — криптовалюта, базована на Litecoin. Названа на честь відомого інтернет-мема Doge (укр. жовтий собака). Датою появи є 8 грудня 2013 року. Особливістю є швидкий період початкового майнінга. Капіталізація на 16 лютого 2018 року складає 759 571 677 доларів. Найчастіше використовується як чайові чи як жартівлива пожертва.

Історія[ред. | ред. код]

Dogecoin був створений програмістом із Портленда Біллі Маркусом. Він хотів створити криптовалюту, яка була б зрозумілішою більшості, а також дистанціюватися від історії біткойнів, зокрема пов'язаної з продажею наркотиків. Dogecoin був заснований на криптовалюті Luckycoin, яка у свою чергу базувалася на Litecoin, що базується на Bitcoin. Як і в Luckycoin, розмір нагороди за кожен блок у Dogecoin встановлювався випадковим чином. У березні 2014 року це положення було змінено і розмір нагороди став фіксованим. За початковим задумом розмір емісії мав складати 100 мільярдів американських доларів, але пізніше було вирішено зняти обмеження на випуск dogecoin'ів[2].

Спільнота Dogecoin неодноразово підтримувала збір коштів на благодійність. У січні 2014 року спільнота брала участь у зборі 50 тис. доларів для збірної Ямайки з бобслею для участі в Зимових Олімпійських іграх 2014, яка отримала кваліфікацію, але не мала грошей для участі у змаганнях. 25 березня 2014 року спільнота також зібрала близько 67,8 млн dogecoin (близько 55 тис. доларів, станом на 2014 рік), щоб профінансувати гонщика Джоша Вайз (NASCAR Sprint Cup Series 2012). На наступних змаганнях він мав виступати в машині з символікою Dogecoin.

Із 2016 року не оновлюється.[3] Джексон Палмер (один з авторів цієї валюти) ще в 2015 році продав всі свої доги, особливо не вірячи в майбутнє догів.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Транзакції[ред. | ред. код]

Dogecoin, подібно до Bitcoin та Litecoin, використовує адресацію на основі хеша відкритих ключів. Адреси Dogecoin складаються із 34 символів (як у верхньому, так і в нижньому регістрі) і починаються із літери D.

У грудні 2013 Dogecoin поставив рекорд із добової кількості транзакцій, обійшовши в сукупності всю решту криптовалют у 2,5 рази.

Особливості[ред. | ред. код]

Доги із найпоширеніших криптовалют мають одну з найвищих швидкість транзакції, що використовують у своїй роботі криптотрейдери. Так із однієї біржі на іншу доги можуть перевестися за кілька хвилин, в той же час біткоїн може йти кілька годин.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. README.md. Dogecoin Core (Source code). 24 червня 2015. Процитовано 2 березня 2016. 
  2. Курс і емісія криптовалюти Dogecoin. Просто Коін. Процитовано 24 березня 2018. 
  3. а б Шуточная криптовалюта Dogecoin не обновлялась уже больше двух лет, но её капитализация – $1,7 млрд, ІТС, 9 січня 2018

Посилання[ред. | ред. код]