Військова допомога дружнім силам оборони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оператори ССО морської піхоти США у рамках військової допомоги дружнім силам оборони проводять тренування зі спецпідрозділом по боротьбі з тероризмом Домініканської Республіки. 9 березня 2009

Військова допомога дружнім силам оборони (англ. Foreign internal defense, (FID) — у військовій справі — термін, яким у контексті надання дружній країні (країні-господарю) всебічної допомоги, припускають проведення певних заходів чи акцій, що прямо або опосередковано допомагають у боротьбі з партизанським (повстанським) рухом на території цієї країни. Визначений термін поширений у країнах-членах НАТО і має на увазі залучення вузькоспеціалізованих фахівців з антипартизанської боротьби.

У відповідності до доктринального документа Сполучених Штатів Joint Publication 3-07.1: [Архівовано 21 січня 2016 у Wayback Machine.] Військова допомога дружнім силам оборони НЕ передбачає залучення цих професіоналів до безпосередньої участі у веденні бойових дій та проведенні акцій проти повстанців (партизанів).

Доктриною також визначається налагодження та підтримка широких та плідних контактів на рівні військових, дипломатичних, економічних та інших кіл країни-господаря.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Master Sergeant Michael O'Brien. Foreign Internal Defense in Iraq, January-March 2012 edition of Special Warfare
  • Nagl, John A.; Petraeus, David H.; Amos, James F. (December 2006). FM 3-24 Counterinsurgency (PDF). US Department of the Army.