Наступ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

На́ступ — напад, просування вперед, атака (фр. attaque — напад). Воєнне поняття. Наступ — основний вид воєнних дій, який застосовується з метою розгрому противника та оволодіння важливими районами.

Наступ включає в себе як напад — безпосереднє зіткнення з військами противника, так і просування по місцевості, які підконтрольні противнику. Застосовується для розгрому супротивника (знищення живої сили, військової техніки, об'єктів інфраструктури) і оволодіння важливими районами, рубежами і об'єктами на території супротивника.

Полягає в нанесенні по супротивникові ударів різними бойовими засобами на суші, в повітрі і на морі, знищенні основних угрупувань його військ і рішучому використанні досягнутого успіху шляхом стрімкого просування своїх військ, обхвату супротивника. Масштаб настання може бути стратегічним, оперативним і тактичним.

Наступ найчастіше починається після успішного ведення оборони. В процесі наступу війська захоплюють ініціативу і нав'язують свою волю супротивникові. Метою наступу є досягнення певного успіху, для закріплення якого проводять перехід до оборони.

Різновидами наступу в оперативному і тактичному масштабах є зустрічний бій, зустрічна битва, переслідування, а в стратегічному і оперативно-стратегічному масштабах — контрнаступ, повітряний наступ.

Література[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття з військової справи.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.