Європейський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
навчальний заклад
Європейський університет
ЄУ
Емблема університету
Емблема університету
50°27′40″ пн. ш. 30°22′45″ сх. д. / 50.4613220000277778° пн. ш. 30.379244000028° сх. д. / 50.4613220000277778; 30.379244000028Координати: 50°27′40″ пн. ш. 30°22′45″ сх. д. / 50.4613220000277778° пн. ш. 30.379244000028° сх. д. / 50.4613220000277778; 30.379244000028
Країна Flag of Ukraine.svg Україна[1]
Місто Київ
Девіз
 • Вчись, працюючи!
 • Засновано 1991
  Акредитація: IV рівня
  Ректор Тимошенко Олена Іванівна
  Вебсайт: e-u.in.ua
  Адреса: Київ, бульв. Академіка Вернадського, 16в

  Європе́йський університе́т — недержавний приватний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в Україні. Заснований в 1991 р. родиною вчених — Тимошенком Іваном Івановичем, його дружиною Зоєю Іванівною та їх донькою Оленою Іванівною. Університет член УАБО.

  В університеті працює більше 1600 науково-педагогічних фахівців, з яких майже половина має вчені ступені і звання.

  У структурі університету функціонують факультети: економіки і менеджменту, інформаційних систем і технологій, юридичний, 11 філій у різних містах України, а також Фаховий бізнес-коледж, ліцей та ясла-садок.

  В університеті функціонує Міжнародний освітньо-підготовчий центр для іноземних студентів та аспірантура для підготовки спеціалістів вищої кваліфікації. Університет готує молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів, докторів філософії та докторів наук з таких галузей знань: «Інженерія програмного забезпечення», «Комп'ютерні науки», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Кібербезпека», «Екологія», «Облік і оподаткування», «Хореографія», «Музичне мистецтво», «Економіка», «Психологія», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Менеджмент», «Маркетинг», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Право». Заклад проводить також перепідготовку спеціалістів та підвищення кваліфікації.

  Структура університету[ред. | ред. код]

  Факультети[ред. | ред. код]

  • Факультет економіки та менеджменту
  • Юридичний факультет
  • Факультет інформаційних систем i технологій

  Кафедри[ред. | ред. код]

  • Кафедра соціально-політичних дисциплін
  • Кафедра фінансів, обліку та оподаткування
  • Кафедра інформаційних технологій, кібербезпеки та математичних дисциплін
  • Кафедра інформаційної, бібліотечної, архівної справи та гуманітарних дисциплін
  • Кафедра економіки, екології та практичного підприємництва
  • Кафедра менеджменту та маркетингу
  • Кафедра права
  • Кафедра хореографії та музичного мистецтва

  Довузівські структури[ред. | ред. код]

  • Фаховий бізнес-коледж
  • Ліцей «Євроленд»
  • Ясла-садок «Євроленд»

  Філії[ред. | ред. код]

  • Вінницька філія
  • Криворізька філія
  • Варашська філія
  • Львівська філія
  • Миколаївська філія
  • Одеська філія
  • Пирятинська філія
  • Полтавська філія
  • Рівненська філія
  • Уманська філія
  • Черкаська філія
  • Дистанційний центр м.Ужгород

  Історія[ред. | ред. код]

  1989–1991 рр. — курсова підготовка з бухгалтерського обліку, основ підприємницької діяльності, психологічні тренінги, видавнича діяльність, соціологічні дослідження, бізнес-планування. Формування вищого навчального закладу.

  1991 р., липень — створення Українського вільного інституту-коледжу — вищого навчального закладу для підготовки спеціалістів з економіки, основ підприємництва та управління в умовах ринкових відносин.

  жовтень — реорганізація Українського вільного інституту-коледжу в Український інститут менеджменту. Підготовка фахівців з економіки, менеджменту, основ підприємництва і бізнесу (дворічний курс).

  1992 р., лютий — перейменування в Українсько-фінський інститут менеджменту і бізнесу та надання права підготовки фахівців з повною вищою освітою на рівні спеціаліста. жовтень — юридична реєстрація вищого навчального закладу в статусі СП «Українсько-фінський інститут менеджменту і бізнесу» — УФІМБ.

  1993 р., червень — отримання першої ліцензії Міністерства освіти України за напрямами 0501 — «Економіка» та 0502 — «Менеджмент» за III рівнем акредитації.

  1994 р. — відкриття філій у Донецьку, Запоріжжі, Нікополі, Полтаві, Севастополі.

  1995 р. — відкриття філії в Умані.

  1996 р. — відкриття філії у Житомирі, Конотопі.

  1997 р. — відкриття філії у Вінниці, Кривому Розі, Миколаєві.

  1997 р., червень — перереєстрація у вищий заклад освіти «Українсько-фінський інститут менеджменту і бізнесу».

  1997 р., жовтень — перша акредитація Міністерства світи України Українсько-фінського інституту менеджменту і бізнесу за вищезазначеними напрямами освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст».

  вересень — відкриття аспірантури.

  жовтень — надання права Вченій раді інституту присвоювати вчені звання доцента та професора.

  1998 р. — відкриття філії у Кузнєцовську.

  1998 р. — відкриття філії у Рівному.

  червень — отримання ліцензії на підготовку за напрямом 0804 — «Комп'ютерні науки».

  1999 р., червень — отримання нового статусу навчального закладу під назвою «Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу»— ЄУФІМБ.

  Відкриття магістратури, отримання ліцензії Міністерства освіти і науки України за IV рівнем акредитації з напрямів: 0501 — «Економіка», 0502 — «Менеджмент».

  2000 р. — відкриття філії у Львові, Одесі, Сімферополі, Черкасах, Ялті.

  2000 р., жовтень — отримання Свідоцтва про Спеціалізовану вчену Раду по захисту кандидатських десиртацій.

  2000 р. листопад — відкриття науково-дослідного Інституту стабілізації та розвитку економіки України.

  2001 р. — відкриття філії у Кам'янець-Подільському, Міжгір'ї, Нітишині, Тернополі, Херсоні та Чернігові.

  2002 р. серпень — відкриття бізнес-коледжу Європейського університету.

  вересень — відтворення науково-навчального Інституту права та безпеки підприємництва.

  2003 р., квітень — відкриття науково-навчального Інституту регіонального розвитку.

  2004 р. — відкриття філії у Пирятині.

  грудень — отримання свідоцтва про внесення університету до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.

  2005 р. червень — акредитація Європейського університету в цілому за IV рівнем (протокол ДАК 21.06.2005 № 26).

  2006 р. березень — створення Інституту розвитку ініціатив студентського самоуправління — ІРІСС (14.03.2006 р.).

  2009 р. — всесвітньовідомий науковець, автор діагностично-терапевтичної методології здійснення організаційних змін професор Іцхак Адізес став почесним професором Європейського університету. Перед цим Він прочитав студентам лекцію на тему: «Керуючи змінами. Введення в теорію менеджменту Адізеса».

  2011 р. — відкриття оновленої бібліотеки в Європейському університеті. На кафедрі фізичної та тактико – спеціальної підготовки відкрито новий тренажерний зал. Відкриття Інституту Шоу-бізнесу як структурного підрозділу Європейського університету

  2011 р. жовтень — Європейський університет відсвяткував свій день народження – 20 років з Дня заснування!

  2013 р. — розпочинається навчання студентів Європейського університету за програмою подвійного диплому в Польщі. Відкриття докторантури

  2014 р. — відбулось відкриття Школи успішного юриста «BenePeritum», яка була заснована правовою групою «Юста» та Європейським університетом. В Європейському університеті відкрилась лабораторія креативних ідей – «fab lab CREATORS». Студенти отримали змогу за допомогою досвідчених фахівців зробити перші кроки на шляху практичного вивчення радіоелектроніки та інформаційних технологій. Європейський університет та Вища школа менеджменту безпеки у м. Кошице (Словаччина) підписали угоду про співробітництво. Європейський університет та Академія медіа та маркетингової комунікації (Словаччина) підписали угоду про співробітництво.

  2015 р. — засновано науковий збірник «Правничий часопис Європейського університету». Збірник виходить щокварталу. Видання містить статті з актуальних питань теорії, історії, філософії держави та права, друкує пошукові правові новації молодих вчених.

  2016 р. — Європейський університет відзначав 25-річчя від дня свого заснування

  2017 р. — в Європейському університеті стартувала перша в Україні освітня програма з кібербезпеки, заснована на міжнародних стандартах! Відкриття Спеціалізованої вченої ради К.26.063.02 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю: 12.00.09 – «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність»

  2018 р. — команда Європейського університету взяла участь у фіналі міжнародного IT-чемпіонату «Золотий байт».

  2018 р. грудень — команда Європейського університету взяла участь у фіналі конкурсу стартапів «StartUp Прорив» у м. Львові.

  2019 р. — в Європейському університеті відбулося відкриття підприємницького клубу «StartUp Club EU». Підписаний договір про доступ до сервісу Unicheck. Європейський університет перевірятиме наукові роботи на ознаки плагіату, тим самим долучившись до найкращих ЗВО, що сповідують дотримання принципів академічної доброчесності. Команда «StyleON» Європейського університету вийшла у фінал Національного конкурсу стартап проектів Enterprise Pitch Competition.

  Сучасність[ред. | ред. код]

  Акредитація МОН України за ІV рівнем. Ліцензія серія ВО №00228-022801 від 15.05.2017 р. Підпорядкований Міністерству освіти і науки України. Ректором ЗВО є Тимошенко Олена Іванівна.

  Європейський університет ставить за мету формувати високоосвічену, професійну еліту України, вільну і творчу, здатну на самостійне мислення і активні дії в галузі економіки, управління та інформаційних технологій на базі глибоких найсучасніших наукових знань і технологій, усвідомлення збалансованості суспільних ідей і особистісних устремлінь.

  З часу заснування навчального закладу сформульована і втілюється в життя концепція діяльності університету «Вчись, працюючи!». Вона передбачає єдність чотирьох основних завдань:

  • органічне поєднання теорії і практики;
  • глибоке знання основ новітніх технологій;
  • вільне володіння англійською або німецькою мовами;
  • виконання дипломної роботи на базі реальних даних і матеріалів.

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. GRID Release 2017-05-22 — 2017-05-22 — 2017. — doi:10.6084/M9.FIGSHARE.5032286

  Джерела[ред. | ред. код]