Державний музично-драматичний інститут імені М. В. Лисенка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державний музично-драматичний інститут імені М. В. Лисенка
ІнститутЛисенка1924 25.jpg
Викладачі і студенти Інституту, 1924-1925.
В центрі: М. Малько, А. Буцький
?координати: пошук у Nominatim 421866 ·R (Київ)
Тип заклад вищої освіти
Країна Flag of the Ukranian State.svg Українська Держава
Flag of Ukraine.svg УНР
Flag of the Ukrainian Soviet Socialist Republic (1937–1949).svg Українська Радянська Соціалістична Республіка
Розташування Київ
Назва на честь Лисенко Микола Віталійович
Засновано 2 вересня 1918
Випускники :Категорія:Випускники Державного музично-драматичного інституту імені М. В. Лисенка

Державний музично-драматичний інститут імені М. В. Лисенка — вищий мистецький навчальний заклад, заснований 1918 року на базі Музично-драматичної школи Миколи Лисенка.

1934 року інститут було поділено на самостійні виші: Київську консерваторію імені П. І. Чайковського та Київський інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Серед його фундаторів і викладачів перших років були відомі діячі культури: композитори — К. Стеценко, М. Леонтович, П. Козицький, Д. Ревуцький; піаністи — Г. Нейгауз, Г. Беклемішев; викладачі співу — О. Муравйова, М. Микиша; хореограф і композитор В. Верховинець; режисери й актори — І. Мар'яненко, Л. Курбас, О. Загаров, Й. Стадник, М. Старицька.

1925 року до складу інституту ввійшли всі (крім виконавських) факультети консерваторії (яку було реорганізовано в музичний технікум), 1928 року приєднались і виконавські факультети.

Інститут готував митців-виконавців, педагогів і керівників професійних та аматорських мистецьких колективів.

В 1934 інститут було поділено на самостійні виші: Київську консерваторію імені П. І. Чайковського та Київський інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого.[1]

Історія становлення[ред. | ред. код]

Ідея перетворення Музично-драматичної школи ім. М. Лисенка у вищу школу обговорювалась за часів Центральної ради 1917 року, проте подання, підписане директором цієї школи Мар'яною Лисенко, розглядалося лише 1918 року вже за часів Української Держави. Тоді Головне управління мистецтв і національної культури Міністерства освіти Української Держави підготувало законопроект «Про перетворення Музично-драматичної школи імені М. Лисенка на Вищий музично-драматичний інститут імені М. Лисенка з програмою і правами консерваторії», який був затверджений 2 вересня 1918 року за № 180 Головноуправляючим справами мистецтв і національної культури Петром Дорошенком.

17 січня 1919 року Рада Міністрів відновленої УНР видала постанову про асигнування в розпорядження Міністерства народної освіти 72 тисяч карбованців на одноразову субсидію Вищому музично-драматичному інститутові імені М. Лисенка на друге півріччя 1918—1919 навчального року, але невідомо, чи інститут встиг отримати ці гроші.

За радянських часів Комісаріат для охорони культурно-освітніх установ і організацій в лютому-березні 1919 року, прийнявши делегацію інституту, задовольнив її прохання стосовно надання йому кращого приміщення: інститут переїхав з Великої Підвальної, 15 на вул. Велику Володимирську, 45.

За часів денікінської навали становлення інституту затримувалось і лише 1922 року Народний Комісаріат освіти УСРР допоміг вишу певними асигнуваннями. Тоді ж інститут переїхав у краще приміщення на вул. Хрещатик, 52.

Факультети[ред. | ред. код]

  • Педагогічний (з відділом професійної освіти й музичного виховання)
  • Диригентський (хоровий і симфонічний відділи, також окремий відділ теорії та композиції)
  • Драматичний (з режисерським відділом)
  • Робітфак

Ректори[ред. | ред. код]

Відомі особистості[ред. | ред. код]

викладачі
випускники

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]