Биш Олексій Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Биш Олексій Володимирович
Биш.jpg
Народився 28 квітня 1972(1972-04-28) (46 років)
м. Нікополь, Дніпропетровська область, УРСР
Громадянство Україна Україна
Діяльність актор
Роки діяльності 1993 — і дотепер
Нагороди та премії
Заслужений артист України
(2009), Міжнародна премія ім.Г.Сковороди (2012), Почесна грамота Чернігівської обласної ради (2013), Почесна грамота Чернігівської обласної ради (2018)

Биш Олексій Володимирович (нар. 28 квітня 1972 року у місті Нікополь Дніпропетровської області) — український актор, Заслужений артист України.

Біографія[ред. | ред. код]

Навчання і перші творчі роки[ред. | ред. код]

Олексій Володимирович народився у звичайній робітничій сім'ї. Проте вже в сімейному колі він виявив схильність до акторської професії: разом з матір'ю (яка ніколи не працювала акторкою) вони влаштовували майже повноцінні постановки (з костюмами і декораціями) на дому для близьких людей і сусідів по вулиці.

Під час навчання у місцевій школі № 15, що знаходилась по інший бік рідної вулиці, Олексій відвідував драматичний гурток. А потім, за порадою класного керівника, почав грати на сцені Народного Українського Музично-Драматичного Театру м. Нікополя, який заснувала акторка Ніжинського театру Надія Старикова[1]. Відвідував колектив народного танцю «Радість», а також капелу бандуристів останнього кобзаря Січі Миколи Топчія[2].

Після школи Олексій став студентом Дніпропетровського Державного Театрального Училища на спеціальності «актор театру драми»[2]. Навчався у Зої Сєленкової (учениця Бориса Захави)[3]. По завершенні 4-х курсів навчання із червоним дипломом у 1993 р., він поїхав шукати свій театр. Першим місцем роботи став Рівненський Обласний Музично-Драматичний театр, де Олексій зіграв 8 ролей за сезон. Після цього він вирішив шукати своє місце далі, і став актором Львівського театру Української Армії (Театр Радянської армії ПрикВО до 1992 року). Там працював на одній сцені з народними артистами Анатолієм Кравчуком, Віктором Щербаковим, Жанною Тугай, а також Зінаїдою Дехтярьовою, яка взялась бути особистим наставником молодого актора.

Не затримавшись у Львові надовго (театр радянської армії був приречений на забуття у Львові), поїхав до Чернігова за рекомендацією знайомих у 1994 році[4]

У Чернігівському молодіжному театрі

Про, тоді ще зовсім молодий Чернігівський молодіжний театр Олексій Биш почув від львівського колеги і приятеля Вадима Тадера. А перше знайомство Олексія із чернігівськими акторами і режисером Геннадієм Касьяновим сталось, знову ж таки, завдяки цьому ж приятелю у Львові, куди чернігівська трупа приїхала з виїздом. Геннадій Касьянов зацікавився молодим актором, і запросив його до чернігівського молодіжного театру, куди Олексій і вирушив.

6 травня 1994 року, одразу з вокзалу Олексій Володимирович пішов шукати нещодавно створений Молодіжний театр. Першою виставою, в якій він був задіяний у новому театрі стала прем'єра"Над прірвою в житі" (за Дж. Селінджером), де Олексій Биш зіграв роль Еклі.

Практично в той же час у театрі довелось шукати заміну на роль Голохвастова у виставі «За двома зайцями». Взяли Олексія, який потім грав цю роль більше 20 років і заслужив народну любов у чернігівського глядача.

За роки в чернігівському театрі Олексій Биш відзначився як актор, що зайнятий у найбільшій кількості вистав. Вистав без його участі практично немає. У послужному списку є як головні ролі (Голохвастов, вождь Бромден, Войницький Іван Петрович), так і невеликі. Про віддану працю, навіть стосовно невеликих ролей, актор відповідає фразою: «Немає маленьких ролей…»[3].

Молодіжний театр, час від часу, надає можливість акторам побути режисером-постановником в рамках проекту «МайАрт». Традиція виникла десь на межі тисячоліть. Перша ж постановка Олексія Биша була представлена на початку 2003 року, це була вистава — «Черевики на товстій підошві» за П.Гладиліним. У виставі були задіяні два актори: власне Олексій, а також Любов Веселова. Найбільш тиражованою за кількістю показів стала вистава «Зачарована десна», за однойменною повістю О. П. Довженка. До постановки Олексій Биш залучив ширше коло чернігівських акторів. Окрім Олексія у ролі батька та Довженка у зрілому віці, у виставі грають Євгеній Сидоренко (роль юного Сашка), Юлія Матросова (прабабка Марусина) тощо; вистава і нині не знята з репертуару і регулярно представляється на різноманітних заходах по Чернігову і області, пов'язаних з життям і творчістю О. П. Довженка.

Втретє значний успіх принесла вистава «Оскар і Рожева пані», поставлена у 2014 році. Вистава про сенс життя, в основі сюжету якої покладена історія хлопчика, який бореться із смертельною хворобою, вперше була представлена 14 січня 2014 року[5] на малій сцені Чернігівського Молодіжного театру. У квітні 2015 року виставу показали дітям-сиротам з Чернігівського притулку «Надія» . Надалі відбулись гастролі-турне у Житомирі, Бердичеві, Новоград-Волинському тощо[6].

Період двох театрів (2006—2009)[ред. | ред. код]

У другій половині 2000-х років Олексія Биша прозвали у мистецьких колах «передвижником», оскільки він почав працювати на два театри у двох містах (Чернігові і Ніжині). До Ніжина Олексія запросив директор театру заслужений працівник культури України Юрій Муквич і його художній керівник заслужена артистка України Алла Соколенко. Там актор зіграв ряд ролей, але найбільш визначними у цей період були його власні постановки. На сцені Ніжинського театру Олексій Биш реалізував 9 постановок, першою з яких була вистава «Квартет для двох» за п'єсою Анатолія Крима, згодом «Циганка Аза» М.Старицького, "Одруження"М.Гоголя, «Амор. Кохано. Італьяно» Альдо Ніколаї.

Виставу «Циганка Аза» ніжинці привозили на XVIII Міжнародний фестиваль «Слов'янські театральні зустрічі» до Чернігівського академічного музично- драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.

Постановка «Квартет для двох» отримала диплом за найкращий акторський ансамбль і сценічну мову на ІХ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена таврії»[7], а постановка «Амор.Кохано.Італьяно" відзначилась дипломом на „Слов'янських театральних зустрічах“ в м.Брянськ[8][2].

Постановка „Одруження“ отримала диплом на ХІ фестивалі „Мельпомена Таврії“, присвяченому 200-річчю Миколи Гоголя у червні 2009 року[9].

Інші напрями творчості[ред. | ред. код]

Вже на початку 1990-х Олексій Биш робив свої перші режисерські спроби. У Народному театрі МБК (Нікополь) в рамках обласного фестивалю „Україна моя“ був поставлений спектакль „Дівчина з легенди“ за поемою „Маруся Чурай“ Ліни Костенко[10]. Першою спробою на професійному рівні стала постановка п'єси „Чёртова мельница“ Ісідора Штока в Рівненському драмтеатрі[11].

Там же регулярно брав участь у конкурсах розмовного жанру. Тоді Олексія, та його друга і напарника Ігоря Салімонова, запросили із двогодинною гумористичною концертною програмою до Дніпропетровська[12]. У Чернігові в 1996 і 1998 рр. Олексій брав участь у Всеукраїнському молодіжному фестивалі „Перлини сезону“ в жанрі гумору та сатири; У 96-му читав твір Семена Альтова „На цепку“, у 1998 році додались монологи „Багратіон“ того ж автора, і „Впізнає чи не впізнає“ Євгена Дударя. У 1998 році актор став лауреатом у жанрі гумору та сатири[13][12]цього фестивалю.

У 2000-і роки Олексій Биш активно співпрацював з Чернігівським обласним педагогічним ліцеєм і Чернігівським педагогічним університетом. На межі століть, для підготовки майбутніх вчителів, активно впроваджували акторську майстерність як навчальну дисципліну. Олексія Володимировича запросили вести лекції і практичні заняття із студентами. У педліцеї, таким чином, було створено театральну студію «213+» (Назва походить від номеру аудиторії), яка через рік представила публіці студентську виставу «Страсти помещиков» за А. Чеховим. З 2000 року на акторських курсах навчались вже студенти першого курсу, з якими Олексій Биш створив виставу «Рудольфио» за п'єсою Валентина Распутіна[11]. Аналогічну співпрацю Олексій вів із Ніжинським університетом[2].

У 2002 році до Чернігівщини завітали працівники «Мосфільму» з метою відзняти матеріал для двох кількасерійних повнометражних фільмів на тему Великої вітчизняної війни: Московська сага та Тяжкий пісок. Серед місцевих акторів почали відбирати необхідні типажі. Олексій записався на кастинг, де йому запропонували ролі німецьких офіцерів. До речі, окрім Олексія, з Молодіжного театру відібрали ще п'ять акторів на епізодичні ролі[14].

Починаючи з середини 2000-х років без Олексія Володимировича не обходились більшість міських і обласних заходів. Донині актор виступає головним ведучим заходів, присвячених визволенню Чернігова з-під німецької окупації, Дня перемоги, пам'яті героїв Крут, історичних святах в Любечі ,Седневі, Новгород-Сіверському тощо. У 2014 році Олексій очолював як режисер творчу групу, яка зняла кліп на пісню «Вставай, Україна!». Також Олексій Биш регулярно бере участь у різноманітних фестивалях як ведучий (наприклад фестиваль авторської пісні на Голубих озерах або Свято Івана Купала на Голубих озерах), а його постановка «Зачарованої Десни» стала невід'ємним атрибутом заходів, присвячених пам'яті О. П. Довженка.

У 2009 р. працюючи в Ніжинському драматичному театрі ім. Коцюбинського, Олексій Биш отримав звання «Заслужений артист України»[1].

У 2012 р. отримав Міжнародну премію ім. Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» за цикл радіовистав[15][3].

У 2015 р. отримав Обласну літературну премію ім. Леоніда Глібова.

Навесні 2016 року Чернігівський театр ляльок ім. О. Довженка покінчив із стереотипом про суто дитячий театр. Художній керівник театру Віталій Володимирович Гольцов почав працювати над постмодерновою п'єсою німецького драматурга ХХ сторіччя Гайнера Мюллера «Гамлет-Машина» (вперше в Україні[16]). На синтетичну постановку, із залученням ляльок і живих акторів, шукали акторів, які витримають експресивний темп складної п'єси (Текст Гайнера Мюллера вирізняється радикальністю і жорсткістю навіть у наш час)[16]. Роль Гамлета режисер запропонував Олексію Бишу, як актору захопленому у своїй професії[17]. Вибір було виправдано. На сцені актор, з'являючись в кожній дії, більше години виконує складні психологічні, а часто і фізичні дії (віртуозність пластики театральні критики відзначають окремо[16]) у процесі болісно-хворобливого монологу.

Допрем'єрний показ у Чернігові відбувся 29 червня 2016 року[18]. А прем'єра пройшла у вересні 2016 року. 10 березня 2017 року виставу показали в Києві[19], 21 березня — в Хмельницькому[20], 27 березня — в Кременчузі[21] на фестивалі «Кременчуцька театральна весна 2017».

Нещодавно творча група постановки «Гамлет-Машина» повернулась з позитивними відгуками від львівських глядачів та театральних знавців з ІІІ Міжнародного театрального фестивалю "І Люди і Ляльки" у м. Львів.

А у жовтні 2017 Чернігівський театр ляльок ім. О.Довженка представив виставу «Гамлет-Машина» на Х Міжнародному театральному фестивалі «Подільська Лялька», який проходив у м. Вінниці.

Театральні роботи у Молодіжному театрі[ред. | ред. код]

Зіграв ролі[ред. | ред. код]

Вистава Автор твору/п'єси Роль Постановка Дата прем'єри Додаткове пояснення
1 Над прірвою в житі Джером Д. Селінджер Еклі, Моріс, Офіціант Г. Касьянов 1.10.1994
2 Кам'яний господар Леся Українка Сганарель О.Заболотний 24.02.1994
3 За двома зайцями М. Старицький Голохвастов Г.Касьянов 26.02.1993 Введений на роль

після прем'єри у 1994 році

4 Реггеді Енн У.Гібсон Доктор О.Негреску 13.10.1989 Введений на роль після прем'єри у 1994 році
5 «Іохим Лис-Детектив з дипломом» І.Фьєль Заєць Гвидон Г.Касьянов 17.02.1991 Введений на роль після прем'єри у 1994
6 «Трактирниця» Гольдоні Слуга Кавалера, Граф Альбафьоритта Г.Касьянов 21.02.1992 Введений на роль

після прем'єри у 1995 році

7 «Лоліта» Е.Олбі Білл Г.Касьянов 04.10.1992 Введений на роль у 1995 році
7 Бал Маргарити Булгаков М. Коров'єв Г.Касьянов 14.03.1995
8 Татуйована троянда Тенессі Вільямс Альваро Г. Касьянов 1.10.1995
9 Одруження Микола В. Гоголь Кочкарьов, Степан Б.Мартинова 23.02.1996
10 Марна обережність або

Севільський цирульник

П. Бомарше Лікар Бартольо Г. Касьянов 1.10.1996
11 Про Федота-Стрільця… Л. Філатов Генерал Г.Касьянов 05.10.1988 Введений на роль після прем'єри у 1995 році
12 Неймовірний ілюзіон Ерні А. Ейкборн Ерні І. Тихомиров 1.11.1996
13 Оркестр Ж. Ануй Месьє Либонз Г. Касьянов 16.12.1996
14 Турандот К.Гоцці Принц Калаф Г.Касьянов 10.01.1997
15 Вишневий сад А. Чехов Симеонов-Пищик Г.Касьянов 4.10.1997
16 «Смерть Тарєлкіна» А. В. Сухово-Кобилін Доктор Умлехткайт Г.Касьянов 7.11.1997
17 "Трамвай «Бажання» Т. Вільямс Пабло Б.Мартинов 21.02.1997
18 Зачароване коло М. В. Гоголь Кум О.Негреску 11.10.1991 Введений на роль після прем'єри у 1997 році
19 Маленький тато В.Драгунського, Раскіна Храповицька Г.Касьянов 27.03.1997
20 Гамлет У. Шекспір Король Клавдій Г.Касьянов 28.11.1998
21 Любов до трьох апельсинів Л.Філатов Панталоне Г.Касьянов 20.03.1999
22 Ревізор Микола В. Гоголь суддя Ляпкін-Тяпкін Г.Касьянов 2.10.1999
23 Дуенья Р. Б. Шерідан Фердінандо А.Липківська 19.11.1999
24 Дивний світ театру М. Мітуа Іпполіт-Жан Г. Касьянов 9.12.1999
25 Декамерон 1/20 Дж. Боккаччо Філострато Г. Касьянов 23.03.2000
26 Американська комедія О.Генрі Ріплі Гирнс Ю. Третяк 13.10.2000
27 Дон Кіхот М. Булгаков Герцог Г. Касьянов 25.10.2000
28 Метро Г.Касьянов 23.03.2001 Музично-пластичний проект
29 Фініта А. Дяченко Петро Шльопов Ю. Третяк 10.06.2001
30 Тартюф Ж.-Б. Мольєр Даміс Г.Касьянов 5.10.2001
31 Вертеп Цар Ірод, козак-запорожець, Савочка Г.Касьянов 12.01.2002
32 КафеPiaf Щоголь Г. Касьянов 2.03.2002 танцювальна вистава

за ідеєю П.Блінова

33 Ромео і Джульєтта Клім Меркуціо О. Янковський 13.04.2002
34 Мауглі А.Ісаян Балу Г.Касьянов 14.11.2002
35 «Наш Пушкін»(«Моцарт і Сальєрі» Пушкін/Моцарт, "Заметіль"Пушкін/Свиридов Г.Касьянов 19-20.10.2002 Спільний проект з симфонічним оркестром «Філармонія»
36 Черевики на товстій підошві П.Гладилін Дм. Михайлович, Арк. Андрійович О.Биш 25.01.2003
37 Я почав молитися Богу… О.Биш, Л.Веселова О.Биш 10.09.2003 літературна композиція

за О. П. Довженко

38 Овод Е.-Л. Войнич Мартіні, Губернатор Г. Касьянов 3.10.2003
39 Скарби капітана Флінта Д. Іванов, В.Трифонов Джон Сільвер Г. Касьянов 15.11.2003
40 «В пошуках Святого Отця Миколая» Г.Канарська, О.Биш Отець Миколай О.Биш 16.12.2003
41 «Агов, Джудьєтто!» Е.Кішон Покійний Вільям Шекспір Г.Касьянов 13.03.2004 Введений на роль після прем'єри у 2009 році
42 Зачарована Десна О. Довженко Батько, Довженко у зрілому віці О. Биш 10.09.2004 також автор сценографії

і музичних рішень

43 Ляльковий дім Г.Ібсен Крогстад Г. Касьянов 1.10.2004 також сценічний дебют сина

Кирила Олексійовича[7]

44 «Карлсон» А.Ліндгрен Філлє Г.Касьянов 27.11.2004
45 Іванов А. П. Чехов Боркін Г.Касьянов 01.10.2005
46 Танго С.Мрожек Дядько Євген О.Биш 19.02.2006
47 «Пригоди Петрика Святкової ночі» Д.Литвин Святий Миколай Г.Касьянов 15.12.2006 Введений на роль після прем'єри у 2009 році
48 «Механічний апельсин» Е.Бьорджесс Професор-людина, що ховається за картоном, Міністр-нутряних дєл

Морячок

І.Тихомиров 4.10.2007 Введений на роль після прем'єри у 2009 році
49 «Шельменко-Денщик» Гр. Квітка-Основ'яненко Тимофій Кіндратович Лопуцьковський Г.Касьянов 03.10.2008 Введений після прем'єри у 2010 році
50 «Три товариші» Е. М. Ремарк Доктор Жаффе Г.Касьянов 27.03.2009 Введений після прем'єри у 2010 році
51 «Поминальна молитва» Гр. Горін Степан О.Янковський 02.10.2009 Введений після прем'єри у 2010 році
52 «Новорічний переполох» Лішак Г.Касьянов 24.10.2009 Музичний проект
53 Подружні варіації Даріо Фо, Франка Раме Чоловік О.Биш 19.03.2010
54 Чайка А. П. Чехов Петро Миколайович Сорін Г.Касьянов 01.05.2010
55 «Фієста» Е.Хемінгуей Мантойя І.Тихомиров 1.10.2010
56 «Дерева вмирають стоячи» Касона Мисливець Г.Касьянов 13.11.2010
57 Дядя Ваня А. П. Чехов Іван Петрович Войницький Г.Касьянов 30.04.2011
58 Гайдамаки Т. Шевченко Іван Ґонта Г.Касьянов 10.03.2011 Ораторія на 9 голосів
59 «МамаКлава» П.Морозов Микита Г Касьянов
60 "Білет до Одеси або пароплав пливе"Анюта" Міша Г.Касьянов 01.06.2012 Музичний проект
61 «Поліанна» Е.Портер ,Джон Пендлтон, Садівник Томас Б.Ревкевич 15.09.2012
62 «Не приймай дарунків від Антипка» Д.Литвин Святий Миколай, Чоловік з валізою Г.Касьянов 14.12.2012
63 «Вовки та вівці» О. М. Островський Борис Борисович Линяєв Г.Касьянов 23.03.2013
64 «На жабках» Артист філармонії Плавніков Г.Касьянов 01.06.2013 Музичний проект
65 «Безіменна зірка» М.Себастіан Гріг Б.Ревкевич 14.09.2013
66 Оскар та Рожева Пані Е-Е.Шмідт Оскар О.Биш, Л.Веселова 14.01.2014
67 Емігранти С.Мрожек Політичний емігрант А. А. Є.Сидоренко 26.04.2014
68 «Матінка Кураж та її діти» Б.Брехт Священик Г.Касьянов 19.09.2014
69 «Білий Кіт та Новий Рік» І.та Я.Златопольські Дід Мороз Г.Касьянов 22.12.2014
70 «Театральний роман» М.Булгаков Бомбардов, Качалов Г.Касьянов 13.01.2015
71 «Наш хуторок» Г.Касьянов 29.05.2015 Музичний проект
72 Політ над гніздом зозулі Дейл Вассерман Вождь Бромден(Індіанець) Г.Касьянов 18.09.2015
73 Воццек Ю.Іздрик Г.Касьянов 30.10.2015
74 Повернення придурків П.Яценко Зевс, капітан Перелюб, Продавець лотерейних квитків Г.Касьянов 27.02.2016
75 Вечірній мед К.Москалець Г.Касьянов 13.05.2016
76 451 градус за Фаренгейтом Рей Бредбері Брандмейстер Бітті Г.Касьянов 16.09.2016
77 Степовий вовк Г.Гессе Саксофоніст Пабло Г.Касьянов 24.03.2017
78 «Дорога Памела» Джон Патрік Людина Театру, Лікар, Поліцейський Джо Янкі О.Биш 11.06.2017
79 «Крихітка Цахес» Я.Стельмах (за повістю Ернста Теодора Амадея Гофмана) Князь Барсануф Г.Касьянов 15.09.2017
80 "Собаче серце" П'єса О.Червінського за повістю М.Булгакова Шарик, потім Шариков Г.Касьянов 23.03.2018
81 "Бравий вояка Швейк" Ярослав Гашек Радник поліції,Лікар

Бауце,Полковник Краус, Роберт Вендлер,Водічка,Російський солдат,Пастор

Г.Касьянов 14.09.2018

Поставив[ред. | ред. код]

Вистава Автор твору/п'єси Дата прем'єри Додаткове пояснення
1 Черевики на товстій підошві П.Гладилін 25.01.2003 Дуетна вистава
2 Я почав молитися Богу О.Биш, Л.Веселова 10.09.2003 за творами О. П. Довженка
3 В пошуках Святого Отця Миколая Г.Канарська, О.Биш 16.12.2003 до Дня Св. Миколая
4 Валентинка О.Биш 13.02.2004 до Дня Св. Валентина
5 Зачарована Десна О. П. Довженко 10.09.2004 до 110-ти річчя від Дня народження О. П. Довженка
6 Танго Славомир Мрожек 19.02.2006 Відновлено у 2011 та у 2016 роках з новим акторським складом
7 Подружні варіації Даріо Фо, Франка Раме 19.03.2010 за п'єсою «Вільна пара»
8 Оскар та Рожева пані Ерік-Еманнуїл Шмітт 14.01.2014 за однойменним романом
9 «Дорога Памела» Джон Патрік 11.06.2017 за п'єсою «Дорога Памела»

В інших театрах[ред. | ред. код]

Театр Дата прем'єри Назва вистави Роль Дод. примітки
Народний Український Музично-Драматичний Театр м.Нікополя 1980-і Наталка Полтавка Микола Режисер Надія Старикова
Народний Український Музично-Драматичний Театр м.Нікополя 1980-і Сватання на Гончарівці Стецько Режисер Надія Старикова
Народний Український Музично-Драматичний Театр м.Нікополя 1980-і Циганка Аза Пилип, Янко, Діго Режисер Надія Старикова
Народний Український Музично-Драматичний Театр м.Нікополя поч. 1990-х Дівчина з легенди  Гриць за поемою «Маруся Чурай» Л.Костенко

Співпостановник Олексій Биш

Рівненський Обласний Музично-Драматичний театр 1993 Сватання на Гончарівці Сват другий Григорій Квітка Основ'яненко
Рівненський Обласний Музично-Драматичний театр 1993 «Філумена Мартурано» Умберто постановка за п'єсою Едуардо Де Філіппо
Рівненський Обласний Музично-Драматичний театр 1993 «До ваших послуг удовиці» Молода людина п'єса Р.Маротта, Д.Рандоне"
Рівненський Обласний Музично-Драматичний театр 1993 «Силою не будеш милою» Лопуцьковський, Гусар Оперета М.Ножкіна, Соловйова-Сєдого за мотивами п'єси «Шельменко-Денщик»
Львівський театр Української Армії 1993 «Інтелігент або сповідь колишнього зека» Зек на прізвисько «Бджола» реж. Анатолій Кравчук
Львівський театр Української Армії 1993 «Агент із КДБ» Віктор реж. Анатолій Кравчук
Львівський театр Української Армії 1993 «Шельменко-Денщик» Тимофій Кондратович Лопуцьковський реж. Віктор Щербаков
Львівський театр Української Армії 1993 «Пригоди Кота Леопольда» Кіт Леопольд реж. Віктор Щербаков
Львівський театр Української Армії 1994 «Адвокат Мартіан» Валент за п'єсою Л.Українки

«Адвокат Мартіан»;

реж. Анатолій Кравчук

Чернігівський театр ляльок ім. О. Довженка 2001 Что случилось в зоопарке Джеррі за п'єсою Е.Олбі

реж. Микола Карасьов

Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2006 Квартет для двох Як актор не був задіяний власна постановка О.Биша за п'єсою Анатолія Крима
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2007 Циганка Аза Циган Василь власна постановка О.Биша
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2008 Амор. Кохано. Італьяно Бруно власна постановка О.Биша
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 29.05.2009 Одруження Іван Кузьмич Подкольосін власна постановка О.Биша;

за п'єсою М. В. Гоголя

Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2007 Зачарована Десна Батько власна постановка О.Биша за однойменною повістю О. П. Довженка
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2008 «Тільки ти і Я» Дм. Михайлович, Арк. Андрійович Власна постановка О.Биша за п'єсою П.Гладиліна «Черевики на товстій підошві»
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2007 «Пригоди Лиса та Крола» Як актор не був задіяний Власна постановка О.Биша за п'єсою С.Астраханцева
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2008 «Три Діда Мороза» Як актор не був задіяний Власна постановка О.Биша за п'єсою Н.Абрамцевої
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2007 «Скарби Капітана Флінта» Як актор не був задіяний Власна постановка О.Биша за Р. Л. Стівенсоном
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2006 «Марія Заньковецька» Суворін Постановка О.Бойцова за п'єсою Новоградського і Рябокляча
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2006 «Ханума» Тімоте Режисер-постановник О.Бойцов
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2007 «Чи є у світла тінь?!» Азазелло Автор інсценівки за М.Булгаковим та режисер-постановник Алла Соколенко
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2008 «Пісня Серця» Лукаш Автор інсценівки за мотивами «Лісової Пісні» Лесі Українки та режисер-постановник Алла Соколенко
Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.Коцюбинського 2008 «З Новим Роком на Олімпі!» Цар Аїд Автор інсценівки та режисер-постановник Алла Соколенко
«Драматичний простір» Чернігівського Художнього Музею ім. Г.Галагана 2012? Мазепа Гетман Мазепа власна постановка О.Биша;

за повістю Клима «Мазепа»

Чернігівський театр ляльок ім. О. Довженка 29.06.2016 Гамлет-машина Гамлет реж. Віталій Гольцов

У кіно[ред. | ред. код]

Дата Назва фільму Роль Режисер Додаткові примітки
2002 Московская сага Оберштурбанфюрер Дмитро Борщевський, Антон Борщевський
2002 Тяжелый песок Адьютант Генерала Дмитро Борщевський, Антон Борщевський

Галерея[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • Досвіду для постановки у Ніжині «Циганки Ази» Олексій шукав у спілкуванні із місцевою ромейською общиною і бароном Петром Главацьким особисто. Їх спілкування було схожим на маленьку етнографічну експедицію: найбільше актора цікавили тексти пісень і народні звичаї.

Джерела та примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Мартиненко К. Олексій Биш: У пошуках «свого театру»//Проспект Чернігів. — 2015 р. — № 1 — 6 січня. — С.1
 2. а б в г Антоненко П. Олексій Биш: «Моє амплуа — від блазня до Гамлета» // Сіверщина. — 11 лютого 2010. — С.12
 3. а б в Тютюник Є. Актор Олексій Биш: «Не можу грати в житті, бо надто серйозно до нього ставлюся»// Урядовий кур'єр. — 2012. — № 207. — С.19
 4. Собрание цветов: Антология (эссе о театре)/ ред. Г. Касьянов. — Ч., 2004. — С. 149
 5. Эдемская В. А не написать ли тебе Господу? // Черниговские новости: Семь дней. — 16 января 2014. — № 3 (636). — С.10
 6. Бичук М. Ябука з маминого саду для Оскара і Рожевої пані // Деснянська правда. — 8 січня 2015 р. — С. 7
 7. а б Губар В. Його відчуття Дон-Кіхота // Деснянська правда. — 22 жовтня 2009 р. — С. 8
 8. Меркулова В. Ніжинці привезли з Брянська диплом і запрошення на нові фестивалі // Місто. — 5 червня 2008. — № 23 (90). -С. 1, 4
 9. Ніжинці отримали це одного фестивального „слона“ // Місто . — 11 червня 2009. — № 23 (142). — С. 13
 10. Быкова З. Театральная весна — 93// Никопольская правда. — 1993. — № 37 (13376). -С.3
 11. а б Мамчур Д. Уроки актерского мастерства для будущих педагогов // ВАЛ: Областная еженедельная газета. — 18 мая 2000. — № 20 (119). -С. 7
 12. а б Фтомова І. Олексій Биш: Мене приваблюе цей реалістичний театр»//Сіверщина . — 26 жовтня 1996 р. — С.4
 13. Руденко М. Быш стал жемчужиной // Черниговский полдень. — 26 ноября 1998. — № 48 (199). — С. 4
 14. Соколова Г. Олексій Биш: «Актор — це творча професія, з яким би режисером не довелось працювати» // Гарт. — 1 листопада 2002 р. — № 45. -С.19
 15. В «Саду божественных песен»: черниговцы и не только // Черниговские новости: Семь дней. — 6 сентября 2012. — № 36 (565). — С.9
 16. а б в Щукіна Ю. Гармонія дисонансів // Український театр. — 2017. — № 2-3. — С.30-31
 17. Гамлет. Машина в человеческом измерении/ ред. Л. Томенчук // Театральний огляд. — 2017. — Вип. 5. — С.30-33
 18. В Черниговском театре кукол испытывали «Гамлет-машину». Svoboda.fm (ru). 30.06.2016. Процитовано 22.06.2017. 
 19. "Гамлет-машина". Газета "День" (uk). Процитовано 2017-06-21. 
 20. Черниговская «Гамлет-Машина» в числе лучших премьер сезона. Лента новостей Чернигова. Процитовано 2017-06-21. 
 21. Горгола Р. Гамлет — скажена суміш із лайна та крові // Кременчуцький телеграф. — № 13 (969). — С.9