Вільгельм Фрік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вільгельм Фрік
Wilhelm Frick
Вільгельм Фрік
 
Народження: 12 березня 1877
Альзенц
Смерть: 16 жовтня 1946
Нюрнберг

Вільгельм Фрік (нім. Wilhelm Frick, *12 березня 1877, Альзенц — †16 жовтня 1946, Нюрнберг) — рейхсляйтер, керівник депутатської групи НСДАП у Рейхстазі.

Ранні роки[ред.ред. код]

Вільгельм Фрік народився 12 березня 1877 року в Альзенці в родині шкільного вчителя. Здобував освіту в Мюнхенському, Геттінгентському та Берлінському університетах на юридичному факультеті. Отримав докторську ступінь в університеті Гейдельбергу.

Діяльність[ред.ред. код]

1912 року почав юридичну практику в Мюнхені. Через слабке здоров'я (проблеми з легенями) Фрік уникнув призову до армії. Протягом 1919-1923 років очолював відділення мюнхенської поліції та відділ карного розшуку.

Взяв участь у Пивному путчі, за що був засуджений до 15 місяців ув'язнення. В 1924 році вирок було скачовано і Фрік повернувся до старого місця роботи. В 1924 році обраний о Рейхстагу від НСДАП.

В 1930 році призначений міністром внутрішніх справ Тюрингії, ставши першим нацистом, обійнявшим важливу посаду. На посаді керівника поліції Тюрингії проводив політику заміщення лояльних до уряду офіцерів нацистами. За розпорядженням Фріка з в'язниць звільнювалися засуджені за вбивства нацисти, було заборонено показ фільму «На західному фронті без змін», поновив випуск нацистських газет, увів у школах Тюрингії обов'язкові молитви, що прославляли Гітлера та націонал-соціалізм, створив спеціальну кафедру соціальної антропології в Єнському університеті для професора Ганса Гюнтера, ідеолога расової теорії.

Рейхсміністр[ред.ред. код]

В 1933 році став рейхсміністром внутрішніх справ Німеччини в уряді Гітлера. 31 березня 1933 року розпустив уряди всіх земель крім Пруссії, наказавши створити нові на основі співвідношення депутатів від різних фракцій. 19 червня 1933 року видав наказ про заборону діяльності Соціал-демократичної партії Німеччини.

15 вересня 1935 року брав участь в розробці Нюрнберзьких расових законів, що обмежували права німецьких євреїв.

Нюрнберзький трибунал[ред.ред. код]

Міжнародний військовий трибунал в Нюрнберзі звинувачував Фріка в сприянні приходу до влади нацистів, підписанні низки законів, що забороняли діяльність політичних партій та профспілок, в участі створення мережі концентраційних таборів, підтримці діяльності гестапо, в переслідуванні євреїв й мілітаризації економіки.

Фріка було визнано винним за пунктами 2 (злочини проти миру), 3 (військові злочини) і 4 (злочини проти людяності) та засуджено до страти через повішення. Вирок було виконано 16 жовтня 1946 року.

Джерела[ред.ред. код]

  • Сергій Воропаєв Энциклопедия Третьего Рейха. — Москва : ЛОКИД-МИФ, 1996.


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.