Ордос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ордос
20130801内蒙鄂托克旗镇北山梁S313省道边盛夏晴日草场 - panoramio.jpg
Біом Гірські луки та чагарники
Статус збереження Критичний/під загрозою зникнення[1]
Межі Напівпустеля Алашаню[en], Мішані ліси Лесового плато Центрального Китаю[en], Алашанські гірські хвойні ліси[en], Монголо-Маньчжурський степ, Чагарники та луки Південно-Східного Тибету[en]
Площа 215,952
Країни Китай
Охороняється 0.04[2]
Ortos.png
Екорегіон позначено червоним

Ордос (кит. 鄂尔多斯沙漠) — область пустель і степу в Центральній Азії, і лежить на плоскогір'ї на півдні автономної області Внутрішньої Монголії північної частини Китаю. Відповідно, назва одного з дванадцяти міських округів Внутрішньої Монголії та міста, яке становить його центр.

З півночі, заходу і сходу область Ордос оточує вигин річки Хуанхе (Ordos Loop). По південній межі проходить Великий китайський мур.

Ґрунт області Ордос — суміш глини та піску і, в результаті, непридатний для сільського господарства. Область займає площу приблизно 90 650 км².

Пустелі сходу КНР

Розташування[ред. | ред. код]

Область Ордас майже цілком оточена великим північним вигином Хуанхе (Жовта Річка) на заході, півночі та на сході. Гірські масиви відокремлюють Ордос на півночі від пустелі Гобі та на сході від Хуанхе. Область складається з двох великих пустель: Хобг та Му-Ус.

Історія[ред. | ред. код]

Клімат[ред. | ред. код]

У пустелі випадає менше 250 мм опадів на рік, переважно у вигляді літніх гроз. У регіоні багато солоних озер і пересихаючих струмків. Зими дуже холодні, з холодним вітром, що дме в регіоні з півночі й заходу, а січневі температури коливаються від -13 до -10 °C.

Економіка[ред. | ред. код]

Лужність ґрунту дозволяє для деяких кочових монгольських пастухів тримати овець і кіз. Випаси кіз призвели до пошкодження луків в регіоні та призвели до опустелювання. Оазиси в області підтримуються малого масштабу господарствами. Область містить велике родовище соди, яка значною мірою добувається.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ordos Plateau steppe
  2. «Ordos Plateau steppe». Dopa Explorer. Accessed 4 March 2021. [1]