Дарт Реван

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дарт Реван
Darth Revan Cosplay - Motor City Comic Con 2008 Retouched.png

Косплей Дарта Ревана


Посади Лицар-джедай, Темний Лорд Ситхів
Планета Дералія (для запрограмованої особистості)
Раса Людина
Національність Людина
Стать Чоловік (канонічно)/ Жінка (опційно)
Організації Республіка, Імперія, Орден Джедаїв, Орден Сітхів
Актор Ріно Романо (Star Wars: Knights of the Old Republic), Джефф Беннетт (Star Wars: The Old Republic), Дрю Карпишин (Реван (роман))

Реван (англ. Darth Revan) — персонаж із Розширеного Всесвіту Зоряних війн. Реван вперше з'явився як ігровий персонаж в комп'ютерній грі Star Wars: Knights of the Old Republic від BioWare, дії якої відбуваються через 40 років після Війни Ситхів і падіння Экзара Куна (близько 4000 років до фільму Зоряні війни. Епізод I. Прихована загроза).

За сюжетом гри Реван може бути як чоловіком, так і жінкою. Хоча чоловіча версія Ревана вважається каноном. Вибір чоловічого або жіночої статі для Ревана призводить лише до відмінностей в плані того, в кого герой може закохатися в грі, а також до деяких розбіжностей щодо інших персонажів до нього по ходу сюжету. Однак пілот Еттон Ренд, який з'являэться у другій частині Star Wars: Knights of the Old Republic II — The Sith Lords, котрий служив під командуванням Ревана за замовчуванням зазначає, що Реван була жінкою. Втім, за бажанням гравця це можна спростувати. У грі Star Wars: Knights of the Old Republic його озвучував Ріно Романо, в MMORPG 2011 року Star Wars: The Old Republic - Джефф Беннетт.

Реван - ім'я, яке належить двом особистостям одного і того ж персонажа: джедаю, який став відомим ситхом під ім'ям Дарт Реван, а потім герою Старої Республіки, чия особистість була змінена за допомогою стирання пам'яті після захоплення Ревана джедаями. Історія Ревана головним чином розвивається в Star Wars: Knights of the Old Republic, де розповідається про пошуки Ревана, після зміни свідомісті, давньої зброї - Зоряної Кузні, завдяки видінням з його минулих діянь з пошуку цього артефакту - в ті часи, коли він ще був Дартом Ревані. Його історія до цих подій розказана в коміксах «Зоряні Війни: Стара Республіка: Реван» і різних довідниках по світу Старої Республіки. Його історія розвивається в грі Star Wars: Knights of the Old Republic II — The Sith Lords. а також в інших творах по всесвіту Star Wars.

Змінена особистість Ревана, який став джедаєм, займає центральне місце в історії гри і формує основний сюжетний поворот в Star Wars: Knights of the Old Republic, де гравець виявляє до кінця гри, що його герой - колишній/я Темний Лорд Ситхів. Персонаж швидко став одним з головних і найбільш оцінених персонажів світу Старої Республіки і отримав значну увагу з боку критиків і шанувальників всесвіту Star Wars.

Історія[ред. | ред. код]

Лицар Старої Республіки[ред. | ред. код]

Про походження Ревана немає достовірних відомостей. Відомо тільки те, що він народився за 3983 року ДБЯ[1]. Джедай Крея, яка була його наставником, вважала, що він народився в одному з так званих незвідані Регіонів за межами Зовнішнього Кільця. Він тренувався як джедай під керівництвом кількох майстрів, в тому числі Креї, на Корусанті та Дантуїні. Він був одним з джедаїв, які боролися в Мандалорскіх війнах. Він хотів, щоб джедаї завоювали території, залишені мандалорцамі. Це принесло йому прізвисько «месник». Після геноциду катарів, влаштованого мандалорцями, він відправився на війну з групою джедаїв всупереч рішенню Ради джедаїв. Він, як і його учень Алек Скуінкаргесімус, був попереджений Радою, яка турбувалася, що його бажання завоювання руйнує його особистість. Він, проте, зібрав армію з тисяч Джедаев з метою боротьби з мандалорцями в ході проголошеного ним «хрестового походу джедаїв». Реван на чолі сил джедаїв розбив сили мандалорців, убивши їх духовного лідера, Мандалора Великого. Він сховав його шолом, артефакт, без якого мандалорці не могли більше мати лідера, на Реккіаде.

Пошуки Зоряною Кузні[ред. | ред. код]

На Малакорі V, під час останнього бою цієї війни, Реван і Алек звернулися до Темної сторони Сили і почали пошуки могутньої стародавньої зброї, Зоряною Кузні. Але вони полетіли з залишками реваншистів і Республіканських Солдат у незвідані Регіони. Там він зустрівся з Імператором «Справжніх» Сітхів. Протягом багатьох місяців Реван і Малак вдавали, що вони є членами Імперії Сітхів і через 6-10 місяців вторглися в зал Імператора Сітхів зробивши державний переворот. Після повернення Реван проголосив себе Темним Владикою Сітхів і взяв свого лейтенанта і друга Алека собі в учні. Він взяв собі ім'я Дарт Рева, а своєму учневі дав ім'я Дарт Малак. Вони в підсумку виявили Зоряну Кузню і створили потужний флот. Однак Реван в кінцевому рахунку відмовився від потужності Кузні, усвідомлюючи, що вона була дуже небезпечна для того, щоб дозволити їй створити життєздатну імперію. Після цього він вирушив на завоювання Галактики і без праці завоював велику частину Зовнішнього Кільця.

Однак його успішний шлях закінчився після того, як він був захоплений групою джедаїв за участю Бастили Шан. Дарт Малак, який відчув можливість одночасно позбутися як від джедаїв, так і від свого наставника, зрадив останнього, відкривши вогонь зі свого корабля по флагманському містку, але не зміг його вбити. Після аварії корабля Ревана, Реван отримавши важке поранення був увязнений силами джедаїв і був доставлений до ради джедаїв на Дералію. Рада джедаїв прийняла рішення «перепрограмувати» особистість Ревана залишивши його в живих. Тим часом Дарт Малак прийняв командування над силами ситхів.

«Новий» Реван прокинувся з амнезією на борту «Шпиля Ендара», корабля Республіки, де знаходилася Бастила Шан, яка переслідувалася силами ситхів. Йому вдалося втекти за допомогою Карта Онасі, солдата Республіки. Вони сіли на рятувальний модуль і здійснили аварійну посадку в верхньому місті планети Таріс, що страждав від карантину, влаштованого ситхами. Обидва відправилися на пошуки Бастилії Шан і виявили її в нижньому місті. Разом вони зуміли втекти з Таріса і сховатися в анклаві джедаїв на Дантуїні. Там вони дізналися про існування Зоряною Кузні, знову оволодіти якої прагнув Дарт Малак. Після цього вони вирушили на пошуки загубленої Зоряною Карти, яка містила інформацію про всю Галактиці і була єдиним ключем знаходження місця розташування Кузні. Спійманий в пастку з його групою адміралом Соул Каратом, Реван був ув'язненний на кораблі ситхів «Левиафані». Він зумів втекти, але Дарт Малак, який трапився йому на шляху до порятунку, розкрив справжню особистість Ревана, так само як і подвійну гру Бастили Шан, яка знала, але приховувала правду про Ревана від нього самого. Дарт Малак під час битви зумів захопити Бастилу, а пізніше зманив її на Темну сторону Сили. Реван і його супутники, в ході їх пошуків, виявили всі частини Зоряною Карти і попрямували до планети Лехонь, де і знаходилося древню зброю. Вони зуміли наблизитися до Кузні завдяки допомозі сил Республіки. Зоряна Кузня, як виявилось, перебувала під посиленою охороною флоту ситхів, дії якого координувалися Бастилою Шан і її підручними. Реван, в результаті, зустрівся віч-на-віч з Дарт Малак і переміг його в фінальному бою. Він також зумів, по канонічної лінії, повернути Бастилу Шан на Світлу сторону, зокрема, шляхом усвідомлення своєї любові до неї. Після цього вона використовувала свої навички бойової медитації для допомоги силам Республіки проти флоту ситхів, який зазнав поразки в битві при Раката-Прайм, що закінчилося в підсумку руйнуванням старовинної зброї.


Посилання[ред. | ред. код]

  1. Звездные Войны: Рыцари Старой Республики № 0 (Star Wars: Knights of the Old Republic #0) — читать комикс онлайн бесплатно | UniComics