Квінт Емілій Лепід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Квінт Емілі́й Лепі́д Барбу́ла (65 — 11 роки до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Еміліїв. Син Марка Емілія Лепіда, консула 66 року до н. е. Про молоді роки мало відомостей. був прихильником Гая Юлія Цезаря. після вбивством останнього. У 43 році до н. е. після битви при Філіпах Барбул купив Марка Лоллія, легата Марка Брута, який потрапив у полон до триумвірів та прикинувся рабом. Згодом один із знайомих упізнав Марка, і Барбул домігся його виключення з проскрипційних списків. Сам Барбул воював на боці Марка Антонія в Актійской війні, у свою чергу потрапив у полон, після битви був викуплений Марком Лоллієм й згодом став його колегою по консульству.

Квінт Лепід був консулом в 21 році до н. е. Був обраний на посаду на довиборах, тому що спочатку це місце призначалося для Августа. Вибори відбувалися в стані гострого суперництва поміж Лепідом з Луцієм Юнієм Сіланом, яке супроводжувалося безладдям й порушеннями. Тому частина сенаторів звернулася до Августа, який перебував на Сицилії з проханням про втручання. Август не приїхав до Риму, а викликав до себе обох суперників, суворо засудив їх і розпорядився, щоб вибори проводилися в їх відсутність. Заворушення, однак, не припинилися.; зрештою консулом був обраний Лепід.

Після цього Лепід обіймав посаду проконсула провінції Азії у 15—13 роках до н. е., був патроном міст Колофона, Кібіри й Галікарнаса.

Джерела[ред.ред. код]

  • Fasti Min. IV; V
  • Patrick Tansey: Q. Aemilius Lepidus (Barbula?), cos. 21 B.C. In: Historia, Bd. 57 (2008), S. 174—207 (zu Manius Aemilius Lepidus: S. 175—176).