Юл Антоній

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Юл Антоній (432 роки до н.е.) — політичний діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Антоніїв. Син Марка Антонія, триумвіра, та Фульвії. У 40 році до н.е. Фульвія померла, й Марк Антоній одружився на Октавії, сестрі майбутнього імператора Августа. Вона і займалася вихованням Юла Антонія у той час, як його батько керував східною частиною імперії. Після розлучення Марка Антонія з Октавією у 32 році до н.е. Юл залишився у будинку мачухи. Завдяки цьому він не постраждав після поразки та загибелі свого батька у війні з Августом у 30 році до н.е. і згодом придбав великий вплив в його оточенні.

У 21 році до н.е. Юл Антоній одружився на Клавдії Марцеллі Старшій, небозі Августа. Обіймав якусь жрецьку магістратуру з 15 року до н.е. У 13 році до н.е. отримав посаду претора. Під час своєї каденції в честь дня народження Октавіана Августа влаштував циркові ігри та святкування на Капітолії. У 10 році до н.е. стає консулом (разом з Африканом Фабієм Максимом). Як проконсул з 7 до 6 року до н.е. керував провінцією Азія.

У 2 році до н.е. Юл був звинувачений у перелюбстві з Юлією, донькою Августа, та підготовці державного заколоту. За повідомленням Веллея Патеркула, покінчив із собою[1], а згідно з Діоном Кассієм, був страчений[2].

Творчість[ред.ред. код]

Відрізнявся здібностями стосовно складання віршів, був знавцев поезії. З доробку Юла Антонія відомо лише про один твір — поему «Діомедія»[3].

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Клавдія Марцелла Старша

Діти:

Примітки[ред.ред. код]

  1. Vell. II 100
  2. Dio LV 10
  3. Hor. Carm. IV 2; Ps.-Acro, in Hor. IV 2, 33

Джерела[ред.ред. код]

  • Plut. Ant. 54; 87
  • Rudolf Hanslik: Antonius II. 1. In: Der Kleine Pauly, Bd. 1 (1964), Sp. 413.