Кемарі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кемарі (яп. 蹴鞠) — різновид футболу. Гра, популярна в Японії під час періоду Хейан. Тепер Кемарі знову набуває популярності.

Історія[ред. | ред. код]

Кемарі — японське читання китайських ієрогліфів 蹴鞠. Відповідна китайська гра, цуцзюй, згадується ще у китайських літературних пам'ятках 5-3 століть до нашої ери.

Перша згадка про гру зустрічається в 644 році нашої ери. Правила гри устоялися в 13-му столітті. Кемарі став першим повсюдно розвиненим видом спорту в Японії.

Можливо, на гру вплинув китайський вид спорту Цуцзю. Ієрогліфи в китайській мові, що означають «Кемарі», ті ж самі, що й Цуцзю. Китайська гра прийшла до Японії близько 600 року, в Період Асука.

У наш час у Кемарі грають в синтоїстських святилищах під час фестивалів <.

Опис[ред. | ред. код]

Кемарі є хорошим фізичним вправою для всього тіла для людей різного віку. У грі немає переможців і переможених, тому в неї грають для отримання задоволення від самої гри і від спостереження за гравцями.

Мета гри — зберегти м'яч в повітрі, за допомогою командних дій декількох гравців. Гравці можуть користуватися головою, ступнями, колінами, спиною, і, іноді дозволяється, плечима. М'яч , який називають Марі, зроблений з оленячої шкіри , з хутром всередину і шкурою назовні. Для додання м'ячу форми він набивається ячмінним зерном. Коли шкіра грубіє , і м'яч приймає свою форму, зерна прибираються з м'яча, і він зшивається смужками кінської шкіри. Той, хто вдаряє м'яч, називається Маріяс. Хороший Маріяс повинен вміти легкими ударами контролювати мари і не давати йому торкнутися землі.

Грають у Кемарі на плоскій земляний майданчику , що займає близько 6-7 квадратних метрів Одягаються гравці в історичні костюми періоду Хейан, що включають шапку у вигляді воронячою голови. Цей костюм називається карігіну, і тепер вже давно не модний.

Кемарі в культурі[ред. | ред. код]