Фістбол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Матч Чемпіонату світу з фістболу

Фістбол (англ. Fistball, «кулачний м'яч») - популярний командний вид спорту, гра на розділеної навпіл сіткою або стрічкою трав'яний майданчику (розміром 50х20 метрів), в якій дві команди, що знаходяться по різні сторони сітки, перекидають через неї м'яч, як правило, руками, з метою приземлити його на чужій половині і не допустити більше одноразового торкання м'яча на своїй половині майданчика. Гравці мають право допустити до 3 торкань м'яча руками і одного торкання м'яча землі, причому після кожного удару або пасу (в одному розіграші очка). Гра ведеться до перемоги в трьох сетах, кожен сет грається до 20 очок.

Аналог фістбола вперше був згаданий в одній з промов римського імператора Гордіана III в 240 році нашої ери, перші офіційні правила гри були опубліковані в Італії в 1555 у, по цієї причини гру іноді називають «італійської гилкою».

Правила[ред. | ред. код]

Змагання з фістболу, як правило, проводяться на відкритому повітрі, рідше у залах. Гра проходить на майданчику розмірами 20 на 50 метрів, поділеної навпіл білою лінією шириною 6 сантиметрів, над якою на висоті 2 метрів натягнута стрічка або сітка. На відстані трьох метрів від сітки на полі проведені 2 лінії на кожній з половин поля. М'яч для гри зроблений з шкіри, максимальна довжина кола 68 сантиметрів, вага 380 грам, накачується до 0,75 бар. Гра ведеться до перемоги в трьох сетах, кожен сет грається до 20 очок (аналогічно волейбольним правилами).

Змагання[ред. | ред. код]

Головним міжнародним змаганням з фістболу, є Чемпіонат світу, що проводиться раз на 4 роки. Перший чемпіонат світу серед чоловіків було проведено в 1958 у в Австрії, першими чемпіонами світу стали спортсмени збірної Західної Німеччини. Перший Чемпіонат світу серед жінок був проведений в 1994 у в Аргентині, першими чемпіонками стали спортсменки Німеччини. Лідируючі позиції, як серед чоловічих, так і серед жіночих збірних, утримують Австрія, Бразилія та Німеччина.

Зноски[ред. | ред. код]