Лото Забава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лото Забава
Держава Flag of Ukraine.svg Україна
Перший розіграш 1999
Регулятор Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей

«Лото-Забава» — державна українська лотерея, що належить одному М.С.Л., котрий є наступником радянського держпідприємства «Спортлото». У портфель МСЛ входить більше ніж 80 ігор, котрі мають ліцензію Міністерства фінансів України. У червні 2013 року компанія отримала «Сертифікат відповідності стандартам відповідальної гри» від Європейської лотерейної організації.

Історія[ред. | ред. код]

Перший тираж відбувся в серпні 1999 року. До 2016 року було проведено 900 тиражів розіграно понад 4 мільярди гривень, десятки квартир в Києві, сотні автомобілів, тисячі путівок на відпочинок та сотні тисяч одиниць техніки.

За весь час проведення лото переможцями стали близько 250 українців, 12 із них — у 2016 році.

2018 року був ювілейний 1000 тираж.

У 2019 році Лото Забава виповнився 20 років.

Фабрика мільйонерів[ред. | ред. код]

Першим мільйонером української лотереї став Володимир Марченко 26 червня 2001 року. Він виграв більше двох мільйонів гривень. Двадцять другий переможець, Василь Савчук, виграв майже 3,5 млн грн. На момент виграшу жителю Чернівців було 18 років, він є наймолодшим лотерейним мільйонером країни.

У 2009 році п'ятдесятим переможцем лотереї став 24-річний Костянтин Третяк, що брав участь у лотереї 5 років. 15 березня того ж року джек-пот у розмірі 3.15 млн грн (тираж № 501) дістався подружжю з міста Хмельницького.

У 2010 році організатори лото змінили правила лотереї, що дозволило збільшити кількість переможців і зменшивши виплати кожному з них. Киянин Валерій Рудюк, який грав в лотерею з дня її заснування, виграв 10 млн гривень.

В кінці 2011 року лотерея нагородила 100-го мільйонера, а 10 грудня 2015 року — 200-го мільйонера, котрим став житель Кривого Рогу Олександр Щербин. Станом на 1 жовтня 2016 року загальна кількість мільйонерів-переможців лотереї становить 251 особу.

В оновленому розіграші «МАНІ НА ДИВАНІ» виграно 50 000 гривень.[1]

Правила гри[ред. | ред. код]

Кожен розіграш починається з «великої гри», коли ведучі програми запускають лототрон. З нього по одному у випадковому порядку випадають кульки, попередньо пронумеровані числами від 1 до 75. Коли випадає чергова кулька, учасники повинні закреслити відповідне число в своєму лотерейному квитку або квитках. Сам лотерейний білет містить три ігрові поля, кожне з яких має по п'ять рядків з п'ятьма числами — всього 23 клітинки + 2 підкови. Підкова — це спеціальний знак, який при потребі можна використовувати замість відсутнього числа.

Після розіграшу гравець звіряє всі випавші з лототрону номери із зазначеними у власному квитку. Лінія навіть з одним збігом вважається виграшною. Комбінація вважається виграшною тоді, коли утворює як мінімум одну закреслену горизонталь з п'яти чисел.

Варіації виграшу[ред. | ред. код]

Максимальний виграш (джек-пот).[ред. | ред. код]

  • закреслено три лінії в одному ігровому полі без підківок або від п'яти ліній — в різних ігрових полях.
  • в одному з ігрових полів закреслено три лінії, в яких може бути присутня лише одна підкова (1 млн грн)
  • Решта виплат. Наприклад, три закреслені горизонталі з двома підковами; дві закреслені горизонталі в одному / двох полях; одна закреслена горизонталь в одному / двох полях; по одній закресленій горизонталі в двох / трьох полях. Виграшні суми безпосередньо залежать від кількості закреслених ліній і визначаються в кожному тиражі по-різному.
  • Мінімальний фіксований виграш. Виплачується тоді, коли в одному з ігрових полів зібрано одну горизонталь.

Щасливий номер і полювання за грошима[ред. | ред. код]

Для гравців, які придбали квиток не за десять, а за п'ятнадцять гривень, передбачена участь у додатковій акції під назвою «Щасливий номер». Для цього необхідно активувати квиток за допомогою телефону. Якщо цифри телефонного номера повністю або частково (від 1 до 6) будуть збігатися з сімома виграшними номерами лототрону, гравець отримає гроші. Максимальний виграш становить 200 тисяч грн, для інших варіантів збігів розмір виграшу визначається під час тиражу.

Також авто можна виграти, якщо брати участь у конкурсі «Полювання за грошима», що проходить в прямому ефірі. Для участі потрібно зателефонувати в студію, як тільки ведучі лото оголосять початок спец-акції. Під час її проведення учасники, які додзвонилися на студію, або ті, хто вже сидять у студії, відгадують числа на табло, за яким ховаються різні грошові призи. Для отримання окремого запрошення на гру потрібно телефонувати в студію протягом усього тижня, починаючи з моменту трансляції в неділю (9:00) і до наступної суботи включно (19:00).

Забава плюс і Забава два плюс[ред. | ред. код]

Учасники лото можуть додатково надрукувати у своєму квитку до 10 спеціальних номерів під назвою «забава плюс і забава два плюс». Вартість одного такого номера — 1 гривня. Розіграш «Забава плюс» відбувається на шести різних лототронах, з яких по черзі випадають кульки з числами від 1 до 9. Якщо одна остання цифра збігається, то виграш гравця складатиме 2 грн, три — 50 грн, чотири — 250 грн (на призи), п'ять — 2 500 грн (на призи) і всі 6 — 100 000 грн.

У випадку з «Забава два плюс» правила схожі, але для розіграшу тут використовуються сім лототронів.

Виграші розподіляються наступним чином: 1 цифра — 4 грн, 2 — 20 грн, 3 — 100 грн, 4 — 500 грн (на призи), 5 — 5 000 грн (на призи), 6 — 100 000 грн і, нарешті, всі 7 — 1 000 000 гривень.

Інформація про участь, розіграші та виплати[ред. | ред. код]

Онлайн-лотерея дозволяє придбати квиток через інтернет: будь-яка людина, котрій вже виповнилося 18 років, може здійснити покупку квитків онлайн. Для цього потрібно зареєструватися, пройти авторизацію і поповнити свій ігровий баланс в особистому кабінеті.

Розіграші відбуваються щонеділі о 9:00 на телеканалі 1+1. Для перевірки квитка також можна ввести цей код на офіційному сайті. Всі виплати грошових призів гравцям здійснюються в офіційних пунктах розповсюдження лотерейних квитків та регіональних представництвах. Джек-пот можна отримати лише в головному офісі МСЛ.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]