Лото-Забава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Лото Забава)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лото-Забава
Держава Україна Україна
Перший розіграш 16 серпня 1999
Оператор М.С.Л.
Регулятор Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей України
Кількість ігор 1152 (станом на 5 вересня 2021)
Трансляція Україна 1pl1 1997.png 1+1 (1999—2021)
Україна Апостроф TV logo.svg Апостроф TV (з 2021)
Сайт msl.ua/lotozabava

«Лото-Забава» — державна українська лотерея, що належить оператору державних лотерей «М.С.Л.», котрий є правонаступником радянського держпідприємства «Спортлото». Лотерея має ліцензію Міністерства фінансів України.

З 16 серпня 1999 по 25 липня 2021 року транслятором був телеканал «1+1». З 1 серпня 2021 року розіграші відбуваються щонеділі о 9:00 у прямому ефірі в етері телеканалу «Апостроф TV» та YouTube-каналі лотерейного оператора та на Facebook-сторінці лотереї.

Станом на 5 вересня 2021 року проведено 1152 тиражів.

Головним призом є Джекпот, який станом на серпень 2021 року складає 3 млн грн.

Історія[ред. | ред. код]

Перша студія «Лото-Забава»
Віктор Андрієнко.jpg

Перший тираж відбувся 16 серпня 1999 року. Перші тиражі проводилися у записі і транслювалися на українському телеканалі «1+1» щопонеділка о 22:15. З 5 березня 2000 року, трансляції відбуваються у прямому ефірі щонеділі о 9:00.

Валентин Опалєв
Анатолій Гнатюк та Лариса Руснак

Першим мільйонером «Лото-Забава» став Володимир Марченко 26 червня 2001 року. Він виграв більше двох мільйонів гривень.

Двадцять другий переможець, Василь Савчук, виграв майже 3.5 млн грн. На момент виграшу жителю Чернівців було 18 років, він є наймолодшим лотерейним мільйонером країни.

У 2009 році п'ятдесятим переможцем лотереї став 24-річний Костянтин Третяк, який брав участь у лотереї  5 років. 15 березня того ж року джекпот у розмірі 3.15 млн грн (тираж № 501) дістався подружжю з Хмельницького.

У 2010 році організатори лотереї змінили правила, що дозволило збільшити кількість переможців, зменшивши виплати кожному з них. Киянин Валерій Рудюк, який грав в лотерею з дня її заснування, виграв 10 млн гривень.

У кінці 2011 року лотерея нагородила 100-го мільйонера.

У січні 2012 року у лотереї зірвали рекордний джекпот, який складав 12 000 000 гривень. Його власником став учасник з Луганської області на ім'я Микола, який придбав виграшний білет у фірмовому «ЛОТО маркеті» компанії «М. С. Л.».

10 грудня 2015 року лотерея нагородила учасника, який став 200 мільйонним переможцем лотереї. Тобто придбав 200-мільйонній виграшний лотерейний білет. Переможцем став житель Кривого Рогу Олександр Щербин.

У жовтні 2016 року «Лото-Забава» потрапила до Національного реєстру рекордів України за найбільшу кількість українців, які виграли від одного мільйону гривень та більше. На момент вручення сертифікату стати мільйонером в лотереї пощастило 252 особам.

7 жовтня 2018 року відбувся ювілейний 1000-й тираж.

У зв'язку з пандемією коронавірусу COVID-19 з березня 2020 по лютий 2021 року до студії не запрошували учасників, через що конкурс «Багаті та відомі» тимчасово було скасовано. При цьому хронометраж випуску було зменшено до 20-25 хвилин, без рекламних блоків.

27 червня 2021 року лотерея видала виграш учаснику, що купив 200-мільйонний виграшний білет.

З 1 серпня 2021 року транслятором лотереї став телеканал «Апостроф TV».

Ведучі[ред. | ред. код]

Ведучими лотереї у різні часи були популярні артисти українських театрів та актори. Серед них: Сергій Озіряний, Віктор Андрієнко, Валентин Опалєв, Ілона Бойко та Лариса Руснак. З 4 жовтня 2019 року ведучими лотереї є Анатолій Гнатюк та Ольга Гриневич.

Правила «Великої гри»[ред. | ред. код]

Перший білет «Лото-Забава»
Сучасний білет Лото-Забава.jpg

У кожному розіграші проводиться ряд конкурсів, серед яких: «Велика гра», додатковий конкурс «Парочка», інтерактивний конкурс «Мані на дивані» та конкурс «Багаті та відомі» для учасників, які приїхали до студії.

Основним розіграшем є «Велика гра». Він проводиться за допомогою одного лототрону, з якого по одному у випадковому порядку випадають кульки, пронумеровані числами від 1 до 75.

Коли випадає чергова кулька, учасники повинні закреслити відповідне число у своєму лотерейному білеті або білетах.

Сам лотерейний білет містить три ігрові поля, кожне з яких має по п'ять рядків з п'ятьма числами — тобто у кожному полі по 23 клітинки з числами + 2 підкови.

Підкова — це пільгова клітина, яка замінює будь-яке виграшне число.

Після завершення розіграшу, учасник звіряє всі номери, які випали з лототрону, з номерами, зазначеними у власному білеті.

Якщо закреслені числа утворюють горизонталь, або діагональ, білет вважається виграшним. Розмір виграшу збільшується разом із збільшенням кількості закреслених ліній. У кожному тиражі розіграш «Великої гри» триває доти, поки не буде виграно один з головних призів лотереї.

Варіації виграшу[ред. | ред. код]

Максимальний виграш (джек-пот)[ред. | ред. код]

Щоб виграти джекпот, учасник має закреслити у своєму білеті три горизонталі в одному ігровому полі без підковок.

Мільйон гривень[ред. | ред. код]

Щоб виграти мільйон учасник має закреслити в одному з ігрових полів  три горизонталі, в яких може бути присутня одна або 2 підковки.

Решта виплат[ред. | ред. код]

Учасники можуть виграти грошові призи за одну горизонталь, одну діагональ, дві горизонталі в одному полі та дві діагоналі в одному полі. Виграшні суми безпосередньо залежать від кількості закреслених ліній і визначаються в кожному тиражі по-різному.

Мінімальний фіксований виграш[ред. | ред. код]

Виплачується тоді, коли в одному з ігрових полів зібрано одну горизонталь або діагональ.

Актуальні конкурси[ред. | ред. код]

Конкурс «Парочка»[ред. | ред. код]

Конкурс «Парочка» проводиться у прямому ефірі за допомогою окремого лототрону, з якого випадають 9 кульок. Головний грошовий приз складає 300 000 гривень.

Для участі у конкурсі учасник має замовити друк окремої комбінації з 9 чисел (має форму піраміди) у власному білеті.

Грошові призи передбачені за збіг вершини піраміди (одного числа), будь-яку лінію з трьох чисел, за кут з будь-яких 5 чисел та за збіг усіх 9 чисел.

Конкурс «Багаті та відомі»[ред. | ред. код]

Конкурс «Багаті та відомі» проводиться серед 25 гостей, яких запросили до студії.

Кожен гість у студії сидить на окремому пронумерованому місці. Щоб визначити головного переможця конкурсу, ведучі обертають спеціальне колесо. Число, що випаде на колесі, вказує номер місця головного переможця. У супергрі головний переможець обов'язково виграє від 100 до 500 тисяч гривень.

Окрім того грошові призи виграють усі гості, які сидять у тому ж ряді, що й головний переможець.

Конкурс «Мані на дивані»[ред. | ред. код]

Конкурс «Мані на дивані» розрахований на учасників, які знаходяться удома перед екранами своїх телевізорів та дивляться розіграш лотереї у прямому ефірі. У одному тиражі у конкурсі можуть взяти участь до двох учасників. Один з них має самостійно додзвонитися до студії у відповідний проміжок часу, а до другого зателефонують ся самі ведучі по одному з номерів телефону, які були зареєстровані на тираж.

Кожен з учасників може виграти до 50 000 гривень, якщо правильно відповість на ряд запитань ведучих.

Архівні конкурси (наразі не проводяться)[ред. | ред. код]

«Щасливий номер» і «Полювання за грошима»[ред. | ред. код]

Для учасників, які придбали білет не за десять, а за п'ятнадцять гривень, була передбачена участь у додатковій акції під назвою «Щасливий номер». Для цього необхідно було зареєструвати білет за допомогою телефону. Якщо цифри телефонного номера повністю або частково (від 1 до 6)  збігалися з сімома виграшними номерами лототрону, гравець отримував грошовий приз. Максимальний виграш становив 200 тисяч грн, для інших варіантів збігів розмір виграшу визначався під час тиражу.

У конкурсі «Полювання за грошима», що проходив у прямому ефірі, можна було виграти різні грошові призи та автомобіль. Для участі потрібно було зателефонувати до студії, як тільки ведучі лото оголосять про початок конкурсу. Під час його проведення учасники, які додзвонилися до студії, а також ті, хто вже сидів у студії, вибирали числа на табло, за якими ховалися різні грошові призи. Для отримання окремого запрошення на гру потрібно було телефонувати до студії протягом усього тижня, починаючи з моменту трансляції в неділю (9:00) і до наступної суботи включно (19:00).

«Забава Плюс» і «Забава Два Плюс»[ред. | ред. код]

Учасники лото мали змогу додатково надрукувати у своєму білеті до 10 спеціальних номерів під назвою «забава плюс і забава два плюс». Вартість одного такого номера складала 1 гривню. Розіграш «Забава Плюс» відбувався за допомогою шести різних лототронів, з яких по черзі випадали кульки з числами від 1 до 9. Якщо одна остання цифра збігається із останньою цифрою спеціального номеру, що у білеті, то виграш учасника складав 2 грн, три — 50 грн, чотири — 250 грн (на призи), п'ять — 2 500 грн (на призи) і всі 6 — 100 000 грн.

У випадку із «Забава два плюс» правила схожі, але для розіграшу тут використовувалися сім лототронів.

Інформація про участь, розіграші та виплати[ред. | ред. код]

  • Брати участь у лотереї можуть виключно повнолітні особи.
  • Лотерейні білети розповсюджуються як на стандартних точках продажів лотерейного оператора по всій країні, так і онлайн на офіційному сайті.
  • Щоб здійснити онлайн-покупку потрібно зареєструватися, пройти авторизацію і поповнити свій ігровий баланс в особистому кабінеті.
  • Перевірити білет можна самостійно, на точках продажів, або ж на офіційному сайті лотереї онлайн.
  • Виплати грошових призів учасникам здійснюються в офіційних точках розповсюдження лотерейних білетів та представництвах лотерейного оператора.
  • Виплата крупних грошових призів здійснюється у головному офісі лотерейного оператора.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]