BBC News Україна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Британська Телерадіомовна Корпорація, українська служба BBC
British Broadcasting Corporation
BBC.svg
Країна Велика Британія
Місто реєстрації Лондон, Київ
Зона мовлення Україномовний світ, інтернет
Власник(и) «BBC Траст»
Уряд Великої Британії
Заснована 1992
Інтернет https://www.bbc.com/ukrainian

BBC Україна — україномовне відділення Британської Телерадіомовної Корпорації. Українська служба BBC є зокрема підрозділом міжнародної радіостанції BBC World Service, яка веде мовлення більш ніж 30-ма мовами по цілому світу. Аудиторія Української служби BBC, як повідомляла служба в період існування радіомовлення, становила близько 5-ти мільйонів слухачів.

Українська служба BBC почала мовлення 1 червня 1992 року (після розпаду Радянського Союзу) і припинила мовлення 29 квітня 2011 року, залишившись лише в інтернеті на сайті bbc.ua.

Програми[ред. | ред. код]

«Ранок з BBC» та «Добрий вечір з Лондона» — це дві найпопулярніші радіопрограми, що велись [коли?] у прямому ефірі безпосередньо з британської столиці і частково з Києва. Вечірня передача української служби BBC була [коли?] завжди інтерактивною. Щодня ведучі програми запрошували [коли?] своїх радіослухачів висловити власну думку на ту чи іншу актуальну тему електронним листом зі сторінки www.bbc.ua.

Щоп'ятниці редактори BBC запрошували [коли?] гостя, відому в Україні людину, яка є спеціалістом у своїй сфері. Це могли бути політики, політологи, діячі культури, науки тощо.

«Ранок з BBC» починався о 6.00 за київським часом у будні дні і тривав годину в ефірі радіо Ера та інших станцій партнерів. Ця програма також, до березня 2011 року,транслювалась на ультракоротких хвилях в Харківській та Київській областях, а також на частотах 594 кГц та 612 кГц в Києві та Харкові відповідно. Протягом програми «Ранок з BBC» ведучі в Києві та Лондоні подавали останні новини, транслювали інтерв'ю та сюжети на актуальні теми, оглядали свіжу українську та британську пресу.

bbc.ua[ред. | ред. код]

bbc.ua — британо-українська версія висвітлення українських і світових подій в мережі інтернет, сторінка української служби BBC. Структура головного порталу має такі підрозділи: Новини, Докладно, Життя, Мульмимедіа, Форум. Ці сторінки також мають власні постійні рубрики: "Україна", "Світ" (в цих двох рубриках висвітлюється аналітика актуальних подій України і світу), "Бізнес", "Культура і суспільство", "Преса", "Learning English" (рубрика для тих, хто вивчає англійську мову), "Погода".

  • рубрика Мультимедіа має сторінки: відео- та аудіо-репортажі; фотогалерея
  • рубрика Форум провадить форуми з високим рівнем модерації для зареєстрованих користувачів. Окрім форумів рубрика має сторінки Інтерв'ю із значними сучасними українськими діячами, та авторські блоги українських журналістів

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]