Проконсул (рід)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
†Проконсул
Proconsul skeleton reconstitution (University of Zurich).JPG
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хребетні (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Людиноподібні (Hominidae)
Рід: Проконсул (Proconsulidae)
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Proconsul
EOL logo.svg EOL: 4454574
Fossilworks: 40895

Проконсул (Proconsul) — рід викопних приматів епохи міоцену, що існував 17—21 млн років тому в Африці. До роду відносять 5 видів. Маса тіла в різних видів від 10 до 40 кг. Жили в тропічних лісах. У зовнішньому вигляді поєднувалися ознаки мавп та людиноподібних мавп. Деякі автори вважають їх ранніми людиноподібними, інші — загальними предками мавп та людиноподібних, що існували до поділу цих груп.

Ознаками проконсула, характерними для мавпових, є тонкий шар емалі на зубах, тендітна статура, вузька грудна клітка, короткі передні кінцівки, манера пересування по гілках дерев, опираючись на всі чотири лапи.

Відкриття та класифікації[ред.ред. код]

Proconsul nyanzae skeleton.jpg

Перша знахідка, частина щелепи проконсула, була зроблена в Кенії в 1909 році. Найменування дав у 1933 році Артур Гопвуд (англ. Arthur Hopwood), воно означає «до Консула». У той час прізвисько Консул часто використовували в цирку для дресованих шимпанзе. Гопвуд під час експедиції в Африку разом з Луїсом Лікі на околицях озера Вікторія знайшов останки ще трьох особин цього роду й дав їм родову та видову назву Proconsul africanus, вважаючи, що має справу із предком шимпанзе.

Більш пізні знахідки спочатку відносили до цього ж виду, але згодом класифікували в кілька видів того ж роду. Оскільки нові знахідки XX століття часто змушували палеоантропологів міняти свої колишні погляди, класифікація викопних гомінідів дотепер часто змінюється, і ті самі тварини в різних виданнях можуть мати різні назви.

Посилання[ред.ред. код]