Ракун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ракун звичайний
Ракун звичайний (P. lotor)
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Ракунові (Procyonidae)
Рід: Ракун (Procyon)
Storr, 1780
Види
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Procyon
ITIS logo.svg ITIS: 180574
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9653

Ракун[1], або полоскун, або американський єнот (Procyon) — рід нічних ссавців родини ракунових (Procyonidae).

Різноманіття назв[ред.ред. код]

Поширена назва «єнот» походить від назви іншої тварини, генети — африканського хижака з групи Viverra getetta. Генети були відомі в Європі за генетовим хутром), назва якого поступово трансформувалася у «єнота»: «генета» → «генот» → «єнот». Довгий час американських «єнотів» за певну схожість хутра і розмірів з африканськими та південноєвропейськими «єнотами» (віверами) відносили до Віверових). Проте, ракуни виявилися представниками іншого роду та іншої родини. Завдяки ще одній особливості ракунів — смугастому хвосту їх прозвали «полоскунами» (від рос. «полосатий» = смугастий), але тепер цю назву пояснюють їхньою звичкою «полоскати» свою здобич у воді. В Україні і низці інших країн «єнотом» називають інший вид — єнота уссурійського (Nyctereutes procyonoides).

Склад роду[ред.ред. код]

Найпоширенішими видом роду Procyon є ракун звичайний, відомий також як «полоскун» (Procyon lotor), який є єдиним видом своєї родини, поширеним у помірних широтах.

Інші види єнотів зустрічаються тільки у тропіках і значно менш відомі. Наприклад, ракун ракоїд (Procyon cancrivorus) водиться у Південній Америці, від Коста-Рики до північної Аргентини. Він менший за ракуна звичайного, відрізняється подовженим тілом, гладеньким коротким хутром, непухнастим хвостом.

Декілька ракунів, а саме, Ракун барбадоський, Procyon gloveralleni (Nelson & Goldman, 1930), Ракун Насау Procyon maynardi (Bangs, 1898), Ракун гваделупський, Procyon minor (Miller, 1911) і Ракун Трес Маріас, Procyon insularis (Merriam, 1898) раніше вважалися окремими підвидами, тепер же підвидами Ракуна звичайного.

Таксономія[ред.ред. код]

рід Procyon — Ракун

Примітки[ред.ред. код]

  1. Загороднюк І., Харчук С. Називничі засади опису таксономічного різноманіття ссавців Європи // Науковий вісник НУБіП України. — 2011. — Вип. 164. — № 3. — С. 124–135.

Джерела[ред.ред. код]