СБА «Новатор»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
СБА «Новатор»
Novator, Kyiv 2019, 02.jpg
СБА «Новатор»
Тип бронеавтомобіль
Походження Україна
Історія виробництва
Виробник КВП «Українська бронетехніка»
Характеристики
Вага 9 т

Commons-logo.svg СБА «Новатор» у Вікісховищі

СБА «Новатор» (у ЗМІ інколи — «Варта-Новатор») — бронеавтомобіль, розроблений компанією «Українська бронетехніка». Машина створена на посиленому шасі Ford F-550.

Історія[ред. | ред. код]

Вперше представлений 15 грудня 2017 року.[1][2] А 22 грудня на території Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів Національної гвардії України вже пройшли випробування (тест-драйв) нового автомобіля за участі командувача НГУ генерал-полковника Аллерова[3][4]. «Варта-Новатор» компактніша, легша, швидша, за СБА «Варта».

Створена для підрозділів швидкого реагування. За своїми характеристиками нова машина близька до КрАЗ «Спартан» і Богдан «Барс-8». Повна маса — 9 т[5].

Конструкція[ред. | ред. код]

Бронемашина виготовлена на популярному шасі Ford 550, яке було спеціально посилене. Максимальна швидкість автомобіля по шосе 120 км/год[4].

Автомобіль виготовлено зі сталі шведської компанії ARMOX різної твердості (до 560) та товщини в залежності від зони бронювання і в цілому машина відповідає класу бронювання ПЗСА-4 або ПЗСА-5. Всі двері обладнані спеціальними підсиленими ригелями і замками підвищеної надійності та мають можливість відкривання ззовні у екстрених ситуаціях[4].

У вантажному відсіку розміщено місце для сидіння та передбачено місце для фіксації санітарних нош. Три борти вантажного відсіку відкидаються. Бокові борти легко знімаються для полегшення завантаження/розвантаження та перевезення вантажів різного розміру[4].

Спеціальне освітлення в салоні (білий, червоний, синій колір) та система повного, часткового та нічного маскувального освітлення у темний час доби. У автомобілі встановлено камеру заднього виду із виводом на монітор, навігатор та телевізійний пристрій для виявлення та супроводження цілей, а також пересування у повній темряві[4].

«Новатор» обладнано системою пожежогасіння в салоні та в моторному відсіку. Завдяки ультрафіолетовим та інфрачервоним детекторам система виявляє займання за 3 мілісекунди та ліквідує її за 250 мілісекунд[4].

В той же час, перші випробування виявили низку недоліків й тому після їх усунення конструкція автомобіля зазнає певних змін.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]