БРЕМ-84

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
БРЕМ-84 «Атлет»
Searchtool.svg Зображення БРЕМ-84
Searchtool.svg Зображення БРЕМ-84
Searchtool.svg Зображення БРЕМ-84
Searchtool.svg Зображення БРЕМ-84

БРЕМ-84 («Атлет») — броньована ремонтно-евакуаційна машина, розроблена Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені О. О. Морозова на базі основного бойового танка Т-84У «Оплот».

Призначена для підготовки до евакуації і буксирування пошкоджених зразків бронетанкового озброєння і техніки, проведення зварювальних робіт, проведення землерийних робіт, перевезення запасних частин і витратних матеріалів масою до 1,5 тонн. БРЕМ Атлет обладнується допоміжною лебідкою з тяговим зусиллям до 900 кг.

Силова установка може комплектуватися двигунами 6ТД потужністю 1000 і 1200 к.с.

Історія[ред. | ред. код]

Ця машина, розроблена Харківськім конструкторським бюро з машинобудування ім. А. А. Морозова на базі основного бойового танка Т-84У «Оплот», вперше з’явилася ще в 1997 році. Довгі роки вона була непотрібною і єдиний її екземпляр служив навчальним посібником у Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ».

Перший прототип БРЕМ-84, на базі танка Т-80УД, ХКБМ ім. А. А Морозова створила за участю запорізького електровозоремонтного заводу “Іскра”. В процесі випробувань, які тривали кілька років, машина була доопрацьована та отримала назву БРЕМ-84 «Атлет». На озброєння ЗСУ вона поступила у 2008 році, вже на сучасному шасі Т-84У «Оплот».

Оператори[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]